banner84

banner92
06 Temmuz 2020 Pazartesi

Komandolar Teröristleri Torbaya Koydu
banner31

ZAFERİN ADI ''YÜREĞİMDE GİZLİ''

15 Temmuz 2019, 13:18
ZAFERİN ADI ''YÜREĞİMDE GİZLİ''
Müslüm SÖYLER
 Tarih sayfaları binlerce zaferi yazar,çizer hatta fotoromanlaştırır.. Bizler okuyarak, izleyerek ve çizgilerde beliren görüntüleri algılayarak bir şeyler anlamaya çalışıyoruz. Lakin 15 Temmuz bizlere başka aktarımlar ve tarihi alıntılardan ziyade kendi içimizde var olan bir AŞK'ı dışa vurdu. İşte o aşk VATAN idi...Candan öte olan cananı koruma içgüdüsü canlandı... Top, tüfek, tank ve en teknolojik hava jetleri bu aşk'a engel olamadı.
Aslına bakıldığında yılların projesi akıl almaz bir senaryo ile ilerlerken, gizli bir el değmesi bu senaryonun akışında büyük bir çatlak oluşturdu. Bir anda verilen ani karar yılların projesinde düello misali kendilerince hezimetin sebebi ahvali oldu. Doğruyu söylemek gerekirse olması da gerekirdi. Oldu da. 
Olması gerekenler oldu lakin, şehitlerimizin olması bizlere bu zaferin tadında biraz acımsı iz bıraktı. 
Peki acaba olmasaydı ne olurdu !
Aslında fetö denen yapılaşmanın asıl amacı böylesi bir darbe değildi. Asıl amaç siyasi ve içtimai hayatta taşları yerine oturtup tıpkı bir yaz boz tahtasını doldururcasına hedefe varabilmekti. Bu açı aslında geniş bir yelpaze misali her alanda örgütleşmeye doğru gidiyordu. Hatta devlet kurumları sanki bu konuda bu görevde sonu yakalamış gibiydi. Sivil toplum kuruluşları iş dünyası ve eğitim kurumları yapılaşmanın ana hatlarıydı. Emniyet ve askeri alanda yılların birikimi bu acemi darbede kendini alenen göstermişti.
Askeri üst makamlar kademe kademe alt komutaya doğru gençleri büyük bir kıskaç ve etki altına almayı başarmıştı. Bunun en büyük örneği hain darbe teşebbüsü gecesi ortadaydı. Bir yandan nereye ve ne sebeple  ateş ettiğini bile bilmeyen asker diğer yandan elindeki su kabını sünnete uygun üç yudumla içmeye çalışıyor. Bu kare askerin içinde bulunduğu o acı tabloyu ortaya koymaya yetmiştir. Eğer bu hain darbe gecesindeki kareleri noktası virgülüne hafızamızda canlandırırsak bu tür görüntülerin bizlere ne çok doğru bildiğimiz yanlışlar olduğunu gösterecektir.
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz derken, hafızası iştir iştir kişinin algıya bakılmaz diyesi geliyor. Bu nedenle reklamsal ve ikna ettirmeye yönelik algılar değil, doğal görüntü ve hareketler doğru çizgimiz olsun.
Özellikle şunu belirtmekte yarar var bu bir darbe değil..
Bu bir kalkışma hiç değil..
Bu düpedüz bir ülkenin istiklal ve istikbali ile oynamaktır. Bu oyunun figüranı da asla Türk Milleti olmayacaktır. Bu oyunda yer alan baş aktörler oyunun kötü karakterlerini gizlemiş kendilerini kahraman göstermeye çalışmışlardır. Gizledikleri gerçek kahramanlar ise o hainlerin haince yazdıkları senaryoyu darmadağın ederek oyunu nihayete erdirmişleridir.
Unutmayalım ki 15 Temmuz hain darbe girişimi, uzun yılların birikiminin bir anda çöpe atılacağının farkedilmesi sonucu ortaya çıkan hazırlıksız ve acemice bir oyundu. Bu oyunu kuralına göre oynayamayan fetö ve yandaşları harakiri yapmışlardır.
Bu ülkeyi ne terör ile..
Ne ekonomik baskı ile..
Ne siyasi iradeye ipotek koyarak..
Ne spora şike karıştırmakla..
Ne spor camiasına milyarlarca dolar yatırıp sporseverleri kandırmakla..
Ne de bu milletin inandığı değerleri kullanarak yıkamayacaklarını anlamışlardı.
Ve 15 Temmuz gecesi bu milletin yüreklerinde gizli olan gücü farkedecekleri tarih olmuştur.
İşte o gizli güç;
VATAN AŞKI olarak karşılarına dikilmiştir.


Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83