banner84

banner93
27 Ocak 2021 Çarşamba

Dantelli iç çamaşırı giymek neden zararlı
banner31

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya Yönelik İhlallerine Tepkiler

Samsun, Amasya, Çankırı, Sinop, Tokat, Kastamonu ve Çorum'da sivil toplum örgütlerinin öncülüğünde düzenlenen gösterilerde, İsrail'in Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılması protesto edildi.

24 Temmuz 2017 Pazartesi 08:59
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya Yönelik İhlallerine Tepkiler
banner54
 SamsunAmasyaÇankırıSinopTokatKastamonu ve Çorum'da sivil toplum örgütlerinin öncülüğünde düzenlenen gösterilerde, İsrail'in Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılması protesto edildi.

Samsun'da cuma namazının ardından Büyük Cami önünde "Suskun dünyaya gür ses olmaya. Haydi Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmaya" sloganıyla toplanan grup, Filistin'e destek, Kudüs'te yaşananlara tepki gösteren pankart taşıdı. .

Samsun Sivil Toplum Platformu adına basın açıklaması yapan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) SamsunTemsilcisi Hakan Durmuşoğlu, Mescid-i Aksa'nın Müslümanların ilk kıblesi olduğunu hatırlattı.

Mescid-i Aksa'nın Müslümanlar için büyük değer taşıdığını vurgulayan Durmuşoğlu, "Yarım asırdır işgal altında bulunan Kudüs'te İsrail, bu sefer gözlerini tekrar Mescid-i Aksa'ya dikti. Acımasızca canına kıyılan masum çocukların, sivil insanların kanı İsrail için yeterli olmayıp alınların secdeye varmasına da engel olmaktalar." dedi.

Durmuşoğlu, ortaya atılan bir bahaneyle Mescid-i Aksa'ya girildiğini anımsatarak, şunları söyledi: 

"Her zaman olduğu gibi vicdanları körelmiş Batı dünyası yine bizi yanıltmayarak sessizliğini korumuştur. Bu bildiriyle biz Müslümanlar görevimizi yapıyor ve dille uyarıyoruz. Bizim dilimiz ki gönüllerde dualarla bir olup Allah'ın izniyle zalimlere lanet olarak yağar. Anlamakta direniyorlar. Biz Allah'tan başka kimseden korkmayız. Bu zulüm devam ederse güçlenmeye devam edip zalimlere kabus oluruz."

Samsun Valisi Osman Kaymak, Amasya Valisi Osman Varol, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖzdemirCanikBelediye Başkanı Osman Genç'in de katıldığı açıklamanın ardından İsrail aleyhinde slogan atan gurup, daha sonra dağıldı.

Amasya

TÜGVA Amasya Temsilciliği öncülüğünde cuma namazının ardından Yavuz Selim Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, çeşitli dövizler taşıyıp tekbir getirerek İsrail aleyhine slogan attı.

Grup adına açıklama yapan TÜGVA Amasya Temsilci Vekili Bilal Eken, Mescid-i Aksa'nın Müslümanlar için büyük değer taşıdığını vurguladı.

Eken, "Müslüman Müslümanın kardeşidir. Kardeşlerimize ve İslam'a yapılan zulme bütün Müslümanlar olarak karşı çıkmak bizim görevimizdir." diye konuştu.

Konuşma sırasında gruptakiler "Kahrolsun İsrail", "Zalimler için yaşasan cehennem", "Mescid-i Aksa onurumuzdur" şeklinde slogan attı. Açıklama ve dua edilmesinin ardından gruptakiler dağıldı.

Çankırı

Çankırı'da çeşitli sivil toplum örgütlerinin öncülüğünde düzenlenen basın açıklamasında Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatan İsrail'e tepki gösterildi.

Cuma namazının ardından Ahmet Yesevi Camisi önünde toplanan grup, Filistin'e destek, Kudüs'te yaşananlara tepki içerikli yazı bulunan pankart taşıyarak İsrail aleyhinde slogan attı.


Grup adına basın açıklaması yapan TÜGVA Çankırı Temsilcisi Özkan Öcal, Müslümanlara ve İslam'a yapılan saldırıya karşı çıkmanın bütün Müslümanların görevi olduğunu söyledi.

Kudüs'e 1948 yılından beri yapılan işgallerin İslam'a karşı yapıldığını dile getiren Öcal, şunları kaydetti: 

"Artık öyle bir boyut almıştır ki ilk kıblemizde ezanı yasaklayacak kadar alçaklaşmışlardır. Bunlara karşı durmak namus borcu olmuştur. Dik duruşumuzu Allah izin verirse eşkıyalıklar son bulup, zalimler kaçacak delik arayana kadar sürdüreceğiz. Kardeşlerimizin canını yakanlar ve İslam düşmanlığı yapanlar, her daim enselerinde bizim nefesimizi hissederek korku solurlar."

Sinop

TÜGVA Sinop Temsilciliği öncülüğünde cuma namazının ardından Alaaddin Camisi avlusunda toplanan vatandaşlar, tekbir getirip İsrail aleyhine slogan attı.

Grup adına açıklama yapan TÜGVA Temsilcisi Fatih Özcan, cinayetleri ve dökülen kanları kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyledi.

Allah'ın zulme uğrayanların yanında olduğunu belirten Özcan, "Ey zalimler, unutmayın ki Allah zulme uğrayanların yanındadır. Zalimler, unutmayın, zafer inananlarındır. Filistin'deki Müslüman amcalarımız, teyzelerimiz, kardeşlerimiz bilsinler ki duamız ve gönlümüzle sonuna kadar onların yanındayız. Allah'ın izniyle bütün bu zulümler bitecektir. İşgalci İsrail bir gün perişan olacaktır." dedi.

Özcan'ın konuşmasının ardından İl Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından dua edildi. Duanın ardından gruptakiler dağıldı.

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40