banner84

banner92
27 Ocak 2021 Çarşamba

Dantelli iç çamaşırı giymek neden zararlı
banner31

Bakan Eroğlu Amasya'da 126 Milyon TL'lik Tesislerin Temelini Attı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Amasya’da yatırım bedeli 126 milyon TL’yi bulan 13 tesisin temelini attı.

09 Ağustos 2017 Çarşamba 10:17
Bakan Eroğlu Amasya'da 126 Milyon TL'lik Tesislerin Temelini Attı
banner54
 Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EroğluAmasya'da yatırım bedeli 126 milyon TL'yi bulan 13 tesisin temelini attı.

Tesisler arasında Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılacak Gümüşhacıköy Saraycık Barajı, GümüşhacıköyBeden Barajı, merkez Ziyaret Saraycık Barajı, merkez Ağılönü Göleti, Aşağı Çekerek 1. Merhale Projesi Geldingen Ovası Sulaması 1. kısım inşaatı ile 6 taşkın koruma tesisi yer alıyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) tarafından yapılacak 1 çevre düzenlemesi ile Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında uygulanacak tesisin de temelini atan Veysel Eroğlu, 5 aileye gelir getirici tür ve 5 aileye Orköy sertifikası verirken ayrıca badem, mahlep ile kuşburnu türlerinden oluşan toplam 3 bin adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttırdı.

Belediye Kültür Merkezi'nde Amasya Valisi Dr. Osman Varol, AK Parti Amasya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Naci BostancıAK Parti Tokat Milletvekili Celil Göçer, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer UğurAmasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, DSİ Genel Müdürü Murat Acu ve DKMP Genel Müdürü Nurettin Taş'ında katıldığı törende nehirlerle derelerin şehirlerin gerdanlığı olduğunu vurgulayıp Yeşilırmak'ta yapılan ıslah çalışmalarına değinerek yöneticileri heveslendirmek istediğini söyleyen Bakan Eroğlu, "Yeşilırmak masmavi akacak. Bir daha Yeşilırmak böyle masmavi akmazsa gözüme gözükmeyin" diye konuştu.

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83