banner84

banner92
22 Eylül 2020 Salı

İstanbul'un Sesi'nde Sanat Konuşulur Sanatçı Ağırlanır
banner31

Profesör kardeşi Yeşim Erbil açıkladı

Banyoda düşünce hastanelik olan Mehmet Ali Erbil'in son durumu ve nadir görülen sıradışı hastalığına ilişkin bilgileri Profesör kardeşi Yeşim Erbil açıkladı.

24 Ekim 2018 Çarşamba 11:22
Profesör kardeşi Yeşim Erbil açıkladı
banner54
 6 gün önce evinde düşerek yaralanıp hastaneye kaldırılan Mehmet Ali Erbil’in durumu ciddiyetini koruyor. Yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Mehmet Ali Erbil’in önce ağabeyi Mustafa Erbil durumunun kritik olduğunu söyledi. Kızının dua istemisinin ardından ise Profesör olan kardeşi Yeşim Erbil nadir görülen sıradışı hastılığı hakkında bilgi verdi.
Profesör kardeşi Yeşim Erbil açıkladı Mehmet Ali Erbil'in ender görülen hastalığı

MEHMET ALİ ERBİL'E NE OLDU: Mehmet Ali Erbil'in kardeşi Profesör Doktor Yeşim Erbil ünlü şovmene ne olduğunu şöyle anlattı: -"Banyoda düşüp üç kaburgası kırılmış. Göğüs boşluğuna çok fazla miktarda kanama olmuş. Kanama devam edince ameliyata alındı ve kanayan damar bulunup durduruldu. Yoğun Bakımda yatıyor. Kaburga kırıkları çok ağrı yapar nefes alırken bile çok ağrı olur. Bu nedenle bir süre orada kalacak. Haftaya kaburga kırıklarına müdahale edilecek.
ÇOK NADİR GÖRÜLEN BİR HASTALIK : -Abimin yıllardır süren hastalığı damarlarındaki kanın plazma kısmının dokular içine sızması durumu. Sürekli aldığı özel serumlarla kontrol altındaydı. Aslında senelerdir bu çok ender hastalıkla mücadele içinde olmasına karşın hep duruma şükrederdi. Kaçış Sendromu bilinen birşey değil toplam 30 kişi de var. Özel serumlar veriliyor.
Kaburga kırığı ve kanama çok ciddi bir travma oldu. Bu hastalık da şiddetli bir şekilde tetiklendi. Yoğun Bakımda tedavi devam ediyor. Herşey yapılıyor. Allah bize ve sevenlerine bağışlasın inşallah. Ağrıyı kontrol için ameliyat edilecekti ama vazgeçildi çünkü ağrısı kontrol altına alındı. Hala yoğun bakımda tedaviye cevap vermesini bekliyoruz.
KAÇIŞ SENDROMU HASTALIĞI : Mehmet Ali Erbil'in hastalığının ismi kaçış sendromu. 16 yıl önce ortaya çıkan bu ender görülen hastalığı Jan Klod Kayuka isimli yabancı doktoru tedavi ediyor.
DOKTORUNUN AÇIKLAMASI : BU KEZ AĞIR : Ünlü sovmenin son durumu hakkında bilgi veren Jan Klod Kayuka, “Şu an için bir şey söyleyemiyoruz, beklemedeyiz. Bunun kaburga kırıklarıyla alakası yok. 16 yıllık hastalığını tetikledi. Bu kez diğer dönemlerden daha ağır. Şimdilik bunları söyleyebilirim” dedi.
Mehmet Ali Erbil’in ağabeyi Mustafa Erbil, ünlü şovmenin durumunun kritik olduğunu açıklarken kızı Yasemin Erbil de hayranlarından dua istedi.
KAÇIŞ SENDROMU HASTALIĞININ BELİRTİLERİ : Hastalığın belirtileri hemen hemen her hastalıkta görülür. Kas ağrısı, yorgunluk, baş dönmesi, kusma ve sık sık karın ağrısı yaşar. Bu hastalığı özel laboratuvar ortamlarında bakılır. Hastalarda, bağırsaklarda ödem, kaslarda sıvı, kanda mikrop ve kalp zarında asit birikmesi gibi durumlar tespit edilir.
HASTALIĞIN TEDAVİSİ VAR MI ? : Kan basıncı çok hızlı düştüğünden hasta sürekli tedavi altında tutulmalıdır. Takip bu hastalıkta en önemli durumdur. Organların yetersiz çalışması seyrinde ani ölümle bile sonuçlanabilir. Böbrek, kal, karaciğer ve akciğer ciddi hasarlara uğramaması için doktor sürekli bu organların çalışmasını takip eder.Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40