banner84

banner93
14 Ağustos 2020 Cuma

Yakalanmasaydı Her Yeri Kana bualayacaktı
banner31

Afrin'de son durum! 3 boyutlu ezber yapılıyor

Afrin'deki terör varlığına yönelik Zeytin dalı Harekatı 14. gününde... TSK, dün gece 6 hedefin vurulduğunu öldürülen terörist sayısının 823'e yükseldiğini açıkladı... Kilis ve Hatay'a Afrin'den yine roket atıldı... Saldırıda 11 kişi yaralandı.

02 Şubat 2018 Cuma 11:55
Afrin'de son durum! 3 boyutlu ezber yapılıyor
banner54
 Zeytin Dalı’ harekâtı 14. gününe girerken kırsaldaki operasyonlar devam ediyor. Bir yandan da Afrin’de meskûn mahal (şehir içi) operasyonları için hazırlıklar da sürüyor. İnsansız hava araçlarının (İHA) Afrin üzerindeki uçuşlarından elde edilen görüntüler ve istihbarat birimlerinin saha gözlemlerinden gelen bilgilerle hedef analizleri güncelleniyor. Genelkurmay,. dün gece 6 hedefin savaş uçaklarınca vurulduğunu, öldürülen terörist sayısının 823'e yükseldiğini açıkladı... Kilis'e üç, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine üç olmak üzere 6 roket daha atıldı, saldırılarda 11 kişi yaralandı... İşte Afrin'den son gelişmeler...
Kilis şehir merkezi ile Reyhanlı'ya az önce birer roket daha atıldı. Kilis'e atılan roketin Akpınar Mahallesi Hüseyin Rahmi Gürpınar Caddesindeki bir eve düştü. DHA, roketli saldırılarda 11 kişinin yaralandığını duyurdu. 
Afrin'deki terörist mevzilerinden Hatay ve Kilis'e yönelik roketli saldırılar bu sabah da sürdü. Kilis'e atılan roketlerden biri şehir merkezine diğeri boş araziye düştü, saldırıda bir kişi yaralandı. Hatay'ın Reyhanlı ilçesine atılan roketlerden biri Reyhanlı Asri Mezarlığı'na düştü. Bir mezarlığa isabet eden roket çukur açtı. Saldırıda 3 kişi yaralandı.
Genelkurmay Başkanlığı Afrin operasyonuyla ilgili son dakika açıklama yaptı. Afrin'deki teröristlere ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 6 hedefin savaş uçaklarınca imha edildiği belirtilen TSK açıklamasında, "12 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 823 olmuştur" denildi. 

Bülbül'ün alınmasının ardından Türk özel kuvvetler askerleri ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri Raco'ya operasyon başlattı.

SOKAK SOKAK EZBERLİYORLAR: Hürriyet'in haberine göre operasyon planlamaları, bu analizler doğrultusunda bilgisayar ortamında hazırlanan üç boyutlu (3D) harekât resmi üzerinde yapılıyor. Türkiye’de terör örgütü PKK’nın açığı hendeklere yönelik operasyonlarla tecrübe edinmiş olan Özel Kuvvet (Bordo Bereliler) ve Özel Harekât timleri, Afrin’i üç boyutlu haritalarla en ince ayrıntısına kadar inceleyip, sokak sokak ezberliyorlar.

İNSANİ GEÇİŞ KORİDORU: Görüntülerden terör örgütünün nerelerde mevzileneceği, nereleri tuzaklayabileceği ihtimalleri de değerlendiriliyor. Meskûn mahal operasyon planları sivillere en az zarar verecek şekilde yapılırken, kente yönelik harekât başlamadan önce sivillerin tahliyesi için insani geçiş koridorları açılması da öngörülüyor.

SİVİLLER KATLEDİLİYOR TEZGAHI: Ağır darbe yiyen PYD Afrin şehir merkezindeki çocuk ve yaşlıları silahlandırmaya başladı. Akşam'ın haberine göre örgütün amacı meskun mahal operasyonlarında çatışmaya girip ‘siviller öldürüldü’ mesajı vermek. Örgütün silah dağıttığı kişilerin arasından 70 yaşına gelmiş yaşlı kadın ve erkeklerin bulunması dikkat çekti. Bölücü örgütün silah dağıttığı kesimler arasında okullarda ders veren öğretmenler de yer aldı. Afrin’deki okulları tek tek dolaşan örgüt üyeleri, ders veren öğretmenlerin bile eline silah tutuşturdu.

Untitled 1 Büyükçekmece Tabela Neon
Büyükçekmece Tabelacı- Büyükçekmece Neoncu-
Tabela Neon - Büyükçekmece - Reklam -

Anahtar Kelimeler: AfrinSuriyePkkPydTürkiye

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40