banner84

banner93
18 Şubat 2020 Salı

Ortadoğu gazetesi yayın hayatına veda etti!
banner31

Mersin'de karakola saldırı hazırlığındaki terörist vuruldu

Mersin'de karakola bombalı saldırı hazırlığındaki bir terörist vurularak etkisiz hale getirildi.Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Ercan, "Teröristin DEAŞ üyesi olduğu ihtimali üzerinde duruyoruz" dedi. Valilik açıklamasında da teröristin bombayı patlatmak isterken vurulduğu belirtildi.

06 Eylül 2017 Çarşamba 10:38
Mersin'de karakola saldırı hazırlığındaki terörist vuruldu
banner54
 Mersin merkez Yenişehir ilçesindeki MİT binasınının yakınında bulunan 50. Yıl Karakolununa saldırı hazırlığındaki canıl bomba  vurularak öldürüldü. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bomba imha uzmanları teröristin üzerindeki bombayı etkisiz hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.Gelen ilk haberlerde teröristin MİT binasına saldırı hazırlığında olduğu da iddia edilmişti. Valilik saldırının karkola yönelik olduğunu açıkladı. 

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, yaptığı  açıklamada, 50. Yıl Polis Merkezine saldırı hazırlığındaki bir "canlı bombanın"  emniyet güçlerinin başarılı çalışmaları sonucu etkisiz hale getirildiğini  söyledi. Ercan, "Teröristin DEAŞ üyesi olduğu  ihtimali üzerinde duruyoruz. Kısa sürede detaylı açıklamayı yapacağız. Polis  ekiplerimizin başarılı çalışmasıyla önemli bir saldırı engellendi. Teröristin  üzerinde canlı bomba yeleği ele geçirildi." ifadelerini kullandı.

VALİLİK. BOMBAYI PATLATMAK ÜZEREYKEN ÖLDÜRÜLDÜ 

Mersin Valliği de olayla ilgili açıklama yaptı. Teröristin karakola doğru yürüyen ve vücuduna sarılı bombayı patlatmak üzereyken vurulduğuna dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi: "06.09.2017 tarihinde saat 08.15 sıralarında ilimiz Yenişehir İlçesi 50. Yıl Polis Merkezi Amirliği’ne 50 Metre mesafede şüpheli hareketlerde bulunan bir erkek şahıs görülmüş, bunun üzerine şüpheli şahsa dur ikazında bulunulmuş, ancak dur ikazına uymayarak Polis Merkezi’ne doğru yürüyerek ilerlemeye devam etmesi ve omzundan aşağı doğru sallanan kabloya elini atması üzerine vurularak etkisiz hale getirilmiştir.Ölü olarak ele geçirilen erkek şahsın açık kimlik bilgileri ve örgütsel ilişki ve irtibatlarının tespitine yönelik çalışmalar devam etmektedir.Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de terörle mücadele etkin bir şekilde sürdürülmekte olup, aralıksız bir şekilde devam etmektedir.

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

Anahtar Kelimeler: CANLIBOMBAMERSİN

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40