banner84

banner93
25 Eylül 2020 Cuma

İstanbul'un Sesi'nde Sanat Konuşulur Sanatçı Ağırlanır
banner31

Mehmetçik Suriye'ye geçti! Keşif Timi YPG'yi tepeden izliyor!

Mehmetçik Suriye sınırını geçti... Reuters ajansı, yerel kaynaklara dayandırdığı haberinde timin YPG'nin kontrolündeki Afrin'i gören Şeyh Bereket Dağı'na kadar gittiğini bildirdi. TSK son dakika açıklamasıyla, Mehmetçiğin 8 Ekim'de yani pazar günü keşif için İdlib'e geçtiğini duyurdu.

09 Ekim 2017 Pazartesi 13:24
Mehmetçik Suriye'ye geçti! Keşif Timi YPG'yi tepeden izliyor!
banner54
 


Çatışmasızlık bölgesi ilan edilen Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib'e harekât başlatıldığını resmen duyuran Türkiye, sınırın diğer tarafına keşif timleri gönderdi.
eyhanlı'dan İdlib'e giren askeri araçların taşıdığı heyetin, Afrin sınırını muhalif gruplardan devralmayı görüştüğü ileri sürülüyor.
Keşif Timi'nin yerleştiği Şeyh Bereket Dağı'nda çekilen bir fotoğraf, sosyal medyada paylaşıldı. Keşif Timi, tepeden İdlib'i işte böyle görüyor... Yerel aktivistler ayrıca, Türk ordusuna ait insansız hava araçlarının Cilvegözü Sınır Kapısı'nın karşısındaki bölgede uçtuğunu bildiriyor.
Genelkurmay Başkanlığı ise yaptığı son dakika açıklamasında, "Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, İdlib Bölgesinde icra edeceği harekât kapsamında, gözlem noktaları tesis etmek üzere 08 Ekim 2017 tarihinden itibaren keşif faaliyetlerine başlamıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları bölgedeki görevlerini Astana sürecinde Garantör ülkelerce mutabık kalınan angajman kuralları çerçevesinde sürdürmektedirler" dedi.
Star gazetesinin haberine göre ise Fırat Kalkanı’nda ÖSO desteğiyle DEAŞ’ı ve PYD’yi kuzeyde durduran TSK, şimdi de İdlib’de sınırda kuracağı askeri üs ile HTŞ ve PYD’yi kıskaca alacak.
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre Afrin sınırında bulunan Şeyh Berekat tepesine bir askeri üs kurulması hedefleniyor. Astana’da varılan mutabakat sonucunda İdlib intikali kentin güvenliğini sağlayacakken, diğer yandan kuzeydeki Afrin’de bulunan PYD kuşatılmış olacak. İdlib’in güvenliği ile birlikte bir diğer hedef de Fırat Kalkanı bölgesiyle İdlib arasında bir kuşak oluşturmak. Şeyh Berekat’a kurulacak askeri üs ve sınıra yerleşecek Türk askeri bu plan doğrultusunda atılan adımlardan biri olacak. Böylelikle hem HTŞ militanlarının sınırlardaki denetimi kırılacakken, hem de Akdeniz’e ulaşmak isteyen PYD/PKK koridorunun önü kesilmiş olacak.
Hatay'a gelen paletli zırhlı personel taşıyıcı ve askeri araçlar, sınır karakollarına sevk edildi. İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine gerçekleştirilecek intikal kapsamında Hatay'a gelen çok sayıda paletli zırhlı personel taşıyıcı ile askeri araçlar, Reyhanlı sınırına konuşlandırıldı.

Untitled 1 Büyükçekmece Tabela Neon
Büyükçekmece Tabelacı- Büyükçekmece Neoncu-
Tabela Neon - Büyükçekmece - Reklam -

Anahtar Kelimeler: MehmetçikSuriyeIblicKerkük

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40