banner84

banner93
18 Nisan 2021 Pazar

Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş Babasının Mezarına Alınmadı
banner31

Vekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu nevruz alanına alınmadı

'Terör propagandası yapmak' suçundan vekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, başkentte düzenlenen nevruz etkinliğinde polisin üstünü aramasına izin vermeyince alana alınmadı.

22 Mart 2021 Pazartesi 08:55
Vekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu nevruz alanına alınmadı
banner54
 HDP Ankara İl Başkanlığı ile halkevlerinin başkentte düzenlenen nevruz etkinliğinde sıkı güvenlik önlemleri uygulandı. Anıtpark'taki etkinlik öncesi alana giriş yolları araç trafiğine kapatıldı, iki ayrı yerde arama noktaları kuruldu. Alana girişte kimlik kontrolü yapıldı, katılımcıların HES kodu sorgulandı. Sakıncalı görülen materyallerin alana sokulmasına izin verilmedi. Çok sayıda polisin görev yaptığı alanda TOMA'lar da hazır bekletildi. 

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada nevruzu kutladı ve "Kadınlar, gençler, emekçiler, Kürtler, Aleviler, Ermeniler, tüm ezilenler olarak barışın, demokrasinin ve adaletin sesini yükseltmeye geldik" ifadesini kullandı.

Ömer Faruk Gergerlioğlu etkinlik alanına alınmadı

Sabah saatlerinde gözaltına alınan ve emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu da alana girmek istedi. Polisin üstünü aramasına izin vermeyen Gergerlioğlu alana alınmadı.

Etkinlik alanına telefonla bağlanan Gergerlioğlu, "Bizi bu meclisten çıkarabilirler ama milletin kalbinden çıkaramazlar. Bize büyük bir haksızlık yapılmıştır. Kurgu bir yargı sonrasında biz kurban edilmişizdir" dedi. Gergerlioğlu, "Tüm bu karanlığa, kasvete ve engellemelere rağmen sizleri bizlerden kimse ayıramaz, bizleri sizlerden kimse ayıramaz. Aramıza engeller, kurgusal mahkemeler ve zindanlar koyabilirler ancak bilin ki biz halkların vekiliyiz" diye konuştu.

Gergerlioğlu, daha sonra araçla etkinlik alanından ayrıldı.

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40