banner84

banner92
01 Haziran 2020 Pazartesi

Ayasofya'da Tarihi Anlar...
banner31

SARI'dan Referandum Yorumu

Amasyalı işadamı ve MHP Milletvekili adayı Mehmet SARI referandum sonrası yaptığı açıklama ile ''Mevzu Vatan'sa biz gerisini askıya aldık'' dedi.

21 Nisan 2017 Cuma 14:44
SARI'dan Referandum Yorumu
banner54
 16 Nisan Referandum sonrası  1 Kasım ve 7 Haziran 2015 seçimlerinde  MHP Amasya Milletvekili adaylarından MS Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Mehmet SARI'yı Amasya medyası olarak ziyaret ettik. Ziyaret konusu son günlerde ülkemizde % 51.4 millet iradesiyle tecelli eden Yeni Anayasa'nın kabulü sonrası görüşleri...

Öncelikle her zaman olduğu gibi İstanbul'un müstesna yerlerinden bir yer , hem turizm hem tarih hem de sohbet odaklı Meşale Nargile Restaurant ve Kafe'de eski usul Han ve Hancı edasıyla  ikramlar akabinde çay sohbeti ile mevzulara giriş yapılıyor.

Bizler sohbetin yavaşlamasını fırsat bilerek bir gazeteci edasıyla soruyoruz ,

-Siz bir iş adamısınız, hem de turizm alanında faaliyet gösteren bir işletmenin  sahibisiniz. Turizmin ve ekonominin gidişatı ortada, yeni gelecek sistem ile  bu durgunluğun hareketlenme olasılığı nedir ?

Efendim, öncelikle  ülkemizde meydana gelen terör saldırıları  memleketimizi ve tüm fertlerini etkileyerek ağır bir  krize soktuğu aşikardır. Bu krizi atlatmak elbette ki kolay olmayacaktır. Kolay desek bile halkımızı kandırmış oluruz. Ancak söz konusu bu krizi atlatıp huzurlu günlere ulaşmak yine bizim elimizdedir. Bunun en mantıklı, kabul görebilecek yolu devletimiz de genel anlamda istikrarın sağlanması ve  ekonomik anlamda kalkınmaya yönelik kararların hızlı ve net bir şekilde  gerçekleştirilmesine zemin sağlamaktır. Bu konuda biz MHP olarak sayın Genel Başkanımız Türkmen Beyi  Dr.Devlet BAHÇELİ  liderliğinde ''Önce Ülkem ve Milletim Sonra Partim ve Ben '' anlayışı içinde duruma  yakın plandan destek verdik. Sayın Bahçeli'nin deyimiyle '' Bu ülke için ettiğimiz yeminleri tuttuk'' çünkü vakti gelmişti.  Devletleri liderler yönetir, Anayasaları ise Milletler yazar. Dünya da o kadar değişimler yaşanıyor ki, değişim isteyenlerin bile siyasi rant ve kişisel kaygılar yüzünden değişime sırt döndüklerini alenen görüyoruz. 16 Nisan Referandumu ile ayaklarımıza dolaşan prangalardan kurtulmuş, milli bekamıza sahip çıkmış, mili ve tarihi haklarımıza onay vermişiz. Bu referandum ile birlik ve dayanışma ruhu öne çıkmış, kardeşliğimiz perçinleşmiş, bağımsızlığımız pekişmiştir.  Var olan Cumhuriyetimiz gücüne güç katmıştır. Bundan asla kimsenin şüphesi olmasın. İşte bu nokta da inanan bir birey olarak 15 Temmuz ve 16 Nisan atmosferine bakacak olursak, ümitli olmamak diye bir durum söz konusu olabilir mi ... Bu millet isterse olmazlar ve mucizeler yeniden yeşerir. Yeter ki o inanç ve azim olsun.

-Şöyle bir yakın geçmişin kapılarını aralayacak olursak gezi olayları ve sonrası ortaya çıkanların bir benzerini şimdilerde  referandum sonucu için provoke etmeye çalışıyorlar. Bu konuda MHP'nin ve ülkücü gençliğin tutumu ne olur ..

Şunu belirtmek isterim ki milletimiz  15 Temmuz sonrasında birbirine daha da kenetlenerek ve milli benliğinin ve ehemmiyetini tüm dünyaya göstermiş oldu. bundan gayrı  bu ülkenin milli hassasiyetlerini küçük görmesine yahut yok saymasına asla tahammül etmez, izin dahi vermez.  Gezi olaylarında  gençlerimiz kendileri farkında olmadan dış güçlerin piyonları oldular, fakat gerçekler gün yüzüne çıkmaya başladığı zaman ve durumun ciddiyetini anlayınca da ''biz ne yaptık'' sorularıyla pişmanlık durumları yaşadılar.  Bunları birebir yaşayan gençlerimiz var ve halen sohbet aralarında dinliyoruz.  Bu konuda MHP ve ülkücü gençlik her zaman olduğu gibi devlet ve millet faktörünü önüne alır, gereken ne ise büyüklerinden aldığı terbiye ve usul gereği hareket eder. Ne milletine ne devletine asla bir dirhem zarar getirmez.  Hele hele 15 Temmuz sonrası yaşananlardan sonra asker ve polisinin bir adım daha yanında duracaktır.

-Bazı haber ve paylaşımlarda MHP Genel Merkez ile taban arasında problemler var diye söyleniyor, sizce bu neden böyle yansıtılıyor ?

Efendim, bende sorunuzda ki söylentiye onların tabiri ile cevap vermek isterim. Hani onlar hep algı operasyonları diyorlar. İşte bu sözlerin kaynağında da bu algı operasyonları yatıyor.  Madem dedikleri doğru ise ki bu bir iddia da değil sadece bir kocaman yalan, liderimiz Devlet beyin deyimiyle sandıklarda hangi partilinin  hayır hangisinin evet kullandığını çıkaran bir mekanizma varsa göstersinler. Yoksa ebediyen sussunlar...Bu iddiaları ortaya atanlarda ya belgelesinler ya da sussunlar. Bu iddiaları ortaya atanlar emin olun MHP ve ülkücü olamazlar. 

-Algı operasyonlarında sanat çevresinin kullanılması sizce doğru bir tercih mi ?

Bu konuda sanatçının kendi duruşu önemli, tabi ki sanatçıda sonuçta bir insan,değerleri,inançları ve siyasi görüşü olacaktır. Ancak bu konuda biraz bu duygularını dizginlemesini bilmeli, hele hele halkın birliğe ihtiyacı olduğu dönemlerde ayrılıkçı grupların yanında yer alması haklı tavrını haksız duruma düşürebilir.  Sanatçı bu gibi durumlarını yani siyasi kimliğini ve düşüncesini kendisi takipçilerine değil, takipçileri sorduğunda bile bu benim içimde demesini bilmeli. Bu konuda rahmetli Barış Manço'yu örnek alsınlar diyorum.

-16 Nisan Referandumunda memleketinizden verilen mesaj nedir ?

Amasya her seçimde ülkemizin bir maketi gibidir. Üç aşağı beş yukarı yüzde olarak Türkiye geneli ile aynı sonuca yakın tek ilimiz diyebilirim. Tek fark Amasya insanı son anlarda ortaya atılan suni mesajlara itibar etmez. Sanırım bu ufak fark oradan kaynaklanıyor.

-MHP iktidara ve millete verdiği sözü sandıkta yerine getirdi mi ?

Bu konuda MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli hem referandum öncesi,hem referandum sonrası en net açıklamaları yapmıştır. Yapmaya da devam etmektedir. Hem millete hem iktidara verdiği sözü sonuna kadar yerine getirmiştir. Ülkücüler ya söz verir tutar, ya da söz vermez.

-Sayın Bahçeli referanduma destek vermeyip muhalefet ile hareket etse MHP iktidar olurdu diyorlar, öle olur muydu sizce de ?

Olur veya olmaz bu sadece bir siyasi terimin karşılığı, bizim partimiz siyasi bir başarıyı ülke menfaatleri söz konusu ise arzulayabilir. Eğer siyasi kayıp sonrası ülke menfaati vuku bulacaksa ikinci tercih MHP'nin her daim öngörüsüdür.

-MHP ve Ülkü Ocakları ilk defa siyasi bir konuda onuz omuza çalıştı buna pek alışık değiliz. Ocaklar genellikle geri planda destek veriyordu. Acaba ülkü ocaklarındaki yeni anlayışın tezahürü mü bu yoksa referandum konusunda siyasi bir yön mü bulmadılar ?

Sanki sizde sorularla algı operasyonu mu yapmaya çalışıyorsunuz , işin şakası bir yana 15 Temmuz gecesini ve geceden sabahını sokaklarda yaşayanlar bu sorunun cevabını çok iyi verir.  Ülkücüleri sokağa çekemeyenler, gördüler ki ülke meselesinde ülkücü gençleri kimse evde tutamıyormuş. 15 Temmuzu  en hararetli alanlarda yaşayan ülkücü gençler 16 Nisan referandumunun da ne anlam içerdiğini en iyi bilenlerdendir. Kimse bu konuda bir dirhem şüpheye kapılmasın. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz kardeşimiz vakar ve dik duruşuyla geleceğin ülkücü gençlerine en iyi bir örnektir.

-Dünyada dengeler değişirken siyasi partilerde ve MHP'de dahi bazı dünya görüşlerinde değişmeler meydana geldi. Bu görüş değişimi ülkücü hareketin içinde de var. Acaba  bu bir demokratik bakış mı yoksa muhalif kesim anlayışı ile örtüşen bir anlayış mı ?

Dünya değişebilir, siyasi partilerde parti tüzükleri de değişebilir ama ülkücü hareketin misyonu asla değişmez. Nedir o misyon  ''önce vatan'' misyonu...Bu misyon hiç bir siyasi partide yok. MHP de ve ülkücülükte hem slogan hem kalpte atan şah damarı gibidir.

-Siz MHP Genel Başkanı Sayın Dr.Devlet Bahçeli'yi nasıl görüyorsunuz ?

Bu konuda bizlerin söz söylemesi abesle iştigal gibi bir şey. Sayın liderimiz Devlet beyi anlatabilmek inanın çok güç.Tek kelimeyle anlatmak gerekirse  adı gibi o bir DEVLET...

-Türkiye'nin 16 Temmuz sonrası geleceğini nasıl görüyorsunuz ?

Türk Milleti  15 Temmuzda aldığı Milli Seferberlik emrini yerine getirmiş. 16  Nisan da ise tezkereyi alıp evine dönmüştür. Bundan sonra sandıkta görevlendirdiği sisteme ön yüklemeyi yapmış  programın çalışmasını beklemektedir. Program ehil ellerde hazırlanmış ve milletin tüm beklentilerine cevap verebilecek içeriklerle donatılmıştır.  Kullandıkça hem devlet hem millet daha huzurlu ve daha güvenli bir yolda ilerleyecektir. Tıkanmış olan bütün kanallar açılacak, nadasa bırakılmış alanlar hizmet verecek, eğitim ve öğretimin önü açılacak, iç ve dış ticaret hak ettiği yere oturacaktır.  Milli iradenin tecelli etmesi ile milli bir eğitim sistemi, milli bir tarım, milli bir ekonomi dışarıdan alınacak faydalı eklerle en güzel yere oturacaktır.  Siyasi alanda her zaman önce ülkem diyen bir siyasi lidere sahip olan MHP ve onun destek verdiği yeni Anayasa emin olun ki Türkiye için olduğu kadar İslam ülkeleri için de büyük bir kazanç olacaktır. Güçlü bir Türkiye'nin varlığında hiçbir dünya ülkesi zayıf bir İslam ülkesini abluka altına alamayacaktır.

-Bir MHP Milletvekili adayı olarak Türk Milletine neler söylemek istersiniz ?

Öncelikle sayın liderimiz Devlet beyin 16 Nisan referandumuna verdiği destek ve bu desteğin ardından verdiği mesaj hem iktidarı hem de milletimizi rahatlatmıştır. Bu saatten sonra siyasi cebelleşmelerle, algı operasyonları ve yıkıcı muhalefet ile kimse boşuna zaman kaybetmesin. Milletimiz uzlaşan bir siyasi irade istiyor. Çalışan ve millet için var olan bir siyasi irade istiyor. Partim değil, milletim diyen bir siyasi irade istiyor. Velhasıl batı karşısında dilenen ve diz çöken değil, haykıran ve dik duran bir siyasi irade istiyor. Ve istediği şu an tam arzu ettiği yerde, hem de kendi hür iradesi ile seçtiği yerde...

 

Son sözünüz….

Tüm hemşehrilerime sevgi ve muhabbetlerimi sunarken ‘’mevzu vatansa gerisi teferruattır’’ diyorum.

Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40