banner84

banner85

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Organizatör Kadir Balık'tan Engelliler Yararına Dev Konser

MHP’de İstanbul adayı o mu Murat Başesgioğlu’ndan açıklama

MHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığında ismi konuşulan eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, herhangi bir talebinin ve beklentisinin olmadığını açıkladı.

15 Kasım 2018 Perşembe 14:10
MHP’de İstanbul adayı o mu Murat Başesgioğlu’ndan açıklama
 ANAP’tan 1987 yılından itibaren kesintisiz Türkiye Büyük Millet Meclisine milletvekili seçilen aynı zamanda bu süre zarfında 3 ayrı bakanlık görevini yürüten eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkçı ile İl Genel Meclisi Üyelerini ziyaret etti.

Ziyaretin ardından MHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığında ismi konuşulan eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, değerlendirmelerde bulundu.

Seçimlerde herhangi bir talebinin veya beklentisinin olmadığını açıklayan Başesgioğlu, “Benim, yerel seçimlerde adaylık noktasında herhangi bir talebim yok. Artı bir beklentimde yok. Beni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına layık görenlere, adımızı haberlerde geçirenlere teşekkür ediyorum. Benim şahsi kanaatim budur” dedi.

MHP Genel Merkezi tarafından yapılacak bir görevlendirme olduğunda kararı sorulan Eski Devlet Bakanı Başesgioğlu, “Ben, Kasım 2015 seçimlerinde ben aktif siyaseti bıraktığımı açıklamıştım ve tekrar milletvekilliği adayı olmadım. Benim, bugüne kadar almış olduğum kararımda herhangi bir değişiklik olmadı. Böyle sürdürmeyi de istiyorum. Siyasetin dışında yapacak çok şeyim var” diye konuştu.

PAYLAŞtwfbgp

YORUM YAZINMHP’de İstanbul adayı o mu Murat Başesgioğlu’ndan açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

Akçakale'de buluşan Suriyeli aşiretler ilan etti

Akçakale'de buluşan Suriyeli aşiretler ilan etti

Suriyeli Aşiretler ve Kabileler Yüksek Meclisi Başkanı Rafi Ukla Raco, "Bölgemizi işgal eden PYD/PKK terör örgütünün üyelerini Kandil ve İran'dan getirdiklerini biliyoruz. Bölgemizin terör örgütlerinden kurtarılmasını Suriyeli aşiretler olarak istiyoruz." dedi.

PAYLAŞtwfbgp
Eklenme Tarihi: 15/11/2018 13:24 - Güncelleme: 15/11/2018 13:24

Suriye'nin Rakka ve Haseke bölgelerindeki aşiretlerin ileri gelenleri, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde bir araya gelerek, Fırat Nehri'nin doğusunun terör örgütlerinden temizlenmesi konusunu görüştü.

Raco, toplantının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk hükümetinden ve askerinden, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile, Fırat Nehri'nin doğusunda kalan bölgeyi Irak sınırına kadar terör örgütlerinden temizlemesi için yardım beklediklerini söyledi.  

Terör örgütü PYD/PKK'nın işgal ettiği bölgelerin kurtarılması için harekat yapılmasını talep ettiklerini dile getiren Raco, şunları kaydetti:

"Bölgemizi işgal eden PYD/PKK terör örgütünün üyelerini Kandil ve İran'dan getirdiklerini biliyoruz. Bölgemizin terör örgütlerinden kurtarılmasını Suriyeli aşiretler olarak istiyoruz. Türk askerine burayı temizlemesi halinde her türlü yardımı yapacağımızın sözünü veriyoruz. Biz Türk kardeşlerimizden işgal edilen topraklarımızın terör örgütlerinin elinden kurtarılmasını talep ediyoruz. Suriye aşiretleri ve halkları olarak, bir an evvel tüm topraklarımızın bu terör örgütlerinden kurtarılmasını bekliyoruz. ÖSO ve Türk ordusu, inanıyoruz ki Fırat'tan Irak sınırına kadar olan bölgeyi en yakın zamanda terör örgütlerinden temizleyecektir."

Raco, terör örgütünün evlerini yıktığını, taş üstünde taş bırakmadığını, her yeri yaktığını vurgulayarak, "Bizler Türkiye'de yaşayan aşiret reisleri olarak Suriye'de yaşayan akrabalarımızla irtibata geçtik, olası bir harekatta ÖSO ve Türk askeriyle birlikte hareket edeceğiz, buradan bunun sözünü veriyoruz. Suriyeli aşiretler olarak, topraklarımızı işgal eden terör örgütlerinin orada barınmasına müsaade etmeyeceğiz." diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83

banner66

banner67