banner95

banner96

24 Haziran 2021 Perşembe

Rusya ve Türkiye anlaştı

Amasyalı Mehmet Sarı için soruyor !

Aldığım yoğun SMS ve telefonlar üzerine Amasyalı'nın bana sorduğu soruyu Amasya'nın İstanbul'daki tanınmış hayırsever işadamı, gönül elçisi büyüğünüze sordum.

26 Kasım 2018 Pazartesi 10:45
Amasyalı Mehmet Sarı için soruyor !

-Siz Amasya'ya Belediye Başkan Adayı mısınız ?
Sayın Mehmet Sarı bilinen o sert mizacını birden tebessüme dönüştürdü. Söze tebessümle başladı.
-Benim herhangi bir müracaatım mevzubahis değil, lakin biz davamızın rutbesiz neferleriyiz. Eğer büyüklerimiz Sayın Genel Başlanımız Türkmenbeyimiz  Dr.Devlet BAHÇELİ bey bizi bir yere layık gördüğünde biz onu emir telakki ederiz, başüstüne deriz.
Aldığımız görevi önce davamızın onuruna yakışır bir şekilde temsil noktasında başarmak için gayret gösteririz ve başarırız. Bizim için görevin büyüğü küçüğü olmaz. Biz o görevin ve o emrin kutsallığına inanır gereğini yaparız.
Ben 16 yaşından beri bu yolun inanmış, iman etmiş bir neferiyim. Benim prensiplerim vardır, çünkü ben ülkücüyüm. Önce İslam ahlakına, Türkiye Cumhuriyeti Hukuku'na uymak, onurlu bir hayat sürmektir.
Doğru tektir. O da "İlahi Kelimetullah" yoludur. Biz yolumuzun doğruluğuna , liderimizin dirayetine, bu davanın Türk-İslam davası olduğuna inanan ve onun mücadelesini veren, yaşam tarzını da o doğrultuda düzenleme gayretinde olan Allah'ın bir kuluyum. İnsanları asla ayırmam, ayrımcılığa karşıyım, birlik ve beraberlikte rahmet olduğuna inanırım.
Ben rızkın Allah'tan geldiğine kaderin ise bir sahibinin olduğuna inananlardanım. Bu manada gelecek ömrümüzdeki kaderimizin nasıl yazıldığını bilmiyoruz. O zaman bize, kaderimize ve her halimize şükretmek düşer.
Anlayamadım kaderden bahsederken Amasya'ya hizmet etmenizin sizin kaderinizde olması durumu varsa ! 
-Müslüm kardeşim, sen bilmez misin ki;
Takdire tevekkül şarttır. Gönlünden bizi sevip bize inanan Amasyalı hemşehrilerime bu teveccühlerinden dolayı saygı ve hürmetlerimi sunar onlardan dua beklerim.
Her türlü güzellik , her türlü mutluluk tüm Amasyalı hemşehrilerimin hakkıdır. Saygılarımla.....

Evet Amasyalı gönül adamı, hepimizin Memed Emmisi kısa,öz ve mütavazi bir şekilde bizlerin sorusuna cevap veriyor. Bizim bu sualin cevabından çıkaracağımız sonuç gayet net, "niyet hayr akıbet hayr" olsun ...
İnşaallah hem  Amasyalı hemşehrilerimizin sorusuna bir cevap, hem de Amasyamızın geleceğini belirleyeceği o kader çizgisine olumlu bir katkı sağlamış oluruz.
İstanbul'dan Amasya'ya bir Amasya sevdalısının verebileceği en güzel cevabı sizlere iletmekten onur ve gurur duyuyorum.

Müslüm SÖYLER

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83