banner84

banner92
13 Ağustos 2020 Perşembe

Yakalanmasaydı Her Yeri Kana bualayacaktı
banner31

AMASYA'DA SARI FIRTINA ESİYOR

İstanbul'da Turizm Sektörü'nde Otelcilik ve Lokanta İşletmeciliği alanında uzun yıllar hizmet veren Amasyalı işadamı Mehmet SARI memleketine olan vefa borcunu Belediye Başkanı olarak devam ettirmek istiyor.

18 Mart 2019 Pazartesi 11:12
AMASYA'DA SARI FIRTINA ESİYOR
banner54
 İstanbul’da yaşayan Amasyalılar Mehmet SARI denildiğinde üç şey akıllara gelir. Biri AMASYA, diğeri Mehmet SARI ve bir diğer önemli detay Türkiye GazetesiGelelim mevzunun açılımına, 30 yılı aşkın İstanbul’da ikamet edenler bu üç detay konusunda asla farklı düşünmezler. Hele 30 yıl öncesinin gençleri, bizim kuşak bunu hafızalarında canlandırırken belki de göz yaşları dolar göz bebeklerinde. Lakin şimdilerde bunu anlatınca bazılarına masal gibi gelebilir. Gerçi bizim tarihimize bakıldığında biz Türklere ait hasletler hep masalımsı destanlarla anlatılır ve anlaşılır olmuştur. Belki de yıllar sonra ''Mehmet SARI Efsanesi'' diye bir hikaye dolaşacak dillerden dile. Bu hikaye yi anlatan ve anlatılanlar bir bir tarih kayıtlarına not edilecektir.
Öncelikle kısa bir vurgu yapmamız gerekebilir, ''Dünü unutanlar yarına şekil veremez''. Yarına şekil veremeyecek bir toplumsa geleceğini asla sağlam zeminlere oturtamaz. Bu durumu belirtiyorum ki, anlatacaklarımın bir zincirleme misali bu duruma monte edilmesi gerek.
Bazen diyoruz ya İstanbul’da 400 bin Amasyalı var… Evet eğer İstanbul’da 400 bin Amasyalı varsa bunun en az 20 bini Mehmet SARI aracılığıyla iş sahibi olmuştur. Bir o kadar farklı konularda da Mehmet Sarı, hemşerilerinin yanında olmuştur.  Bu bakışı ve düşünceyi bir anlık olarak Amasya’ya ve ilçelerine çevirelim. Hatta köylerine kadar inelim. Görecek ve duyacaksınız ki her mahallede en az bir aile bu konuda Sarı’nın ismini duymuş ve bir yakını konusunda kendisiyle muhatap olmuştur. O halde empati yapmanın tam sırası değil mi ?
İstanbul'da bulunan aileler, dernekler, işadamları, kurumlar ve siyasete karışmış beyinler...Hani maçlarda bir slogan var ya !  haydi.....haydi...tam zamanı şimdi... Evet Amasyalı şimdi tam zamanı, dernekler eğer İstanbul'dan destek olursa Amasya'ya %5 oranında Mehmet SARI'ya oy kazandırabilir. Her dernğin en az bir mahallede bir aile tanıdığı vardır. O bir ailenin bir başka bir başka derken emin olun bu destek bilinçli manada verilirse biz İstanbul'dan Mehmet Sarı'ya Ahde Vefa görevimizi tamamlamış oluruz. Amasya zaten başkanlığı döneminde yapılan ve yapılacaklarla ahde vefasını bir dahaki seçimde gösterecektir.Mehmet SARI Amasyalılar için elinden ne geldiyse fazlasıyla yapmış bir iş ve gönül adamı… Ve an geldi ki bu hizmetin adresi kişisellikten sıyrılıp doğduğu vatan topraklarına sirayet etmiş durumda. İşte bu durum da işin aslı Amasya Kalesi’nde belirmiş durumda. Bakalım bu işin aslına uygundur imzasını Amasyalı seçmenler onaylayacak mı ?
Ne demiştik…Vefalı davranışın neticesi ahde vefa ile son bulurmuş.
31 Mart bu Vefa ve Ahde Vefa’nın Amasya halkı tarafından tescilinin tarihi olacaktır.

Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

Anahtar Kelimeler: AMASYAMHPAMASYAMEHMETSARI

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40