banner84

banner92
22 Ocak 2021 Cuma

Yeni ABD Başkanı Joe Biden yemin ederek görevine başladı
banner31

Toplumsal Yaşamda Kadının Yeri

Toplumsal alanda kadının yeri ve önemi Müslüm SÖYLER’le Başka Açıdan’da mikrofona taşındı.

21 Ocak 2019 Pazartesi 12:06
Toplumsal Yaşamda Kadının Yeri
banner54

 

91.8  İstanbul’un Sesi Radyosu’nda Sigortacınız Tuğra Sigorta’nın katkılarıyla yayınlanan Müslüm SÖYLER’le Başka Açıdan programına katılan kadın girişimci ve Amasya İl Derneği Kadın Kolları Başkanı Yazgülü Kayıkçı ülkemizde kadının yeri ve önemini mikrofona taşıdı.

Peki neler konuşuldu derseniz bu konuda neler konuşulduğundan ziyade neler konuşulmadı dense yeri olur.  Konuşulması gerekenler öyle güzel dillendirildi ki, dinleyenler program sonrası gönderdikleri tebrik mesajları bunun en net kanıtıydı.

Konuşulan ve bilgilendirilen konulara gelince, ilk başlarda kurulan gençlik teşkilatı, bu teşkilatın kuruluşundaki kadın faktörü, akabinde böylesi kuruluşun dernekler camiasında örnek alınışı dinleyenlere bir hikaye tarzıyla anlatıldı. Sonrası kadın elinin yazılı ve görsel medyadaki renkli parıltıları dile getirildi. Sonrası sivil toplum kuruluşlarındaki değişimler ve siyasete uzanan yolculuğu konuşuldu.

Konular anlatılırken farklı kutuplar, farklı değer yargıları ve dinsel ve bilimsel açıklamalar  duruma gerçek bakış açısı getirdi. Kadının hem ailede, hem sosyal hayatta, Sivil toplum kuruluşları  ve siyasette olmasının faydaları anlatıldı. Bu konuya canlı şahit olarak ta stüdyoda ses veren bebek ve onunla ilgilenen baba örnek oldu.

Birliğimiz ve beraberliğimizin bütünlük sağlaması ve geleceğin sağlam temellere oturtulması için böylesi programların sık aralıklarla yapılması gerekliliği de dinleyenlerin temennisi oldu.

Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83