banner84

banner92
22 Eylül 2020 Salı

İstanbul'un Sesi'nde Sanat Konuşulur Sanatçı Ağırlanır
banner31

ELFED KÜLTÜR-SANAT PLATFORMU KURULUYOR

ELFED Bünyesinde bir kültür sanat kurum doğuyor. Kültür-Sanatın genelini kapsamak üzere kurulan ELFED Kültür-Sanat Platformu; Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Müziği Ses Sanatçısı aynı zamanda ELFED Kültür Sanat Danışmanı Salih TURHAN’ın Kurucu Başkanlığında hayata geçiriliyor.

28 Ocak 2019 Pazartesi 11:14
ELFED KÜLTÜR-SANAT PLATFORMU KURULUYOR
banner54
Yönetim Kurulu: Salih TURHAN, Mehmet DEMİRBAĞ, Fatih KISAPARMAK, Atilla GÜNDÜZ, Ender BALKIR, Namık KOÇAK, Semra KAYGUN, Mustafa YAŞAR, Şenol ÇAÇA, İzmir Temsilcisi; Yalçın NAZLI, Elazığ Temsilcisi Nezihi KAYA ve Ankara Temsilcisi Mehmet ÜÇER’den oluşan platform, kuruluş beyannamesini İstanbul Akgün Otelde düzenlediği kahvaltı ile hem sanat camiası hem de komu oyu ile paylaşmış oldu.



Önce kürsüye ELFED (Elazığ Dernekler Federasyonu) Genel Başkanı Faik İÇMELİ çıktı ve ELFED’in gerçekleştirdiği kültür sanat projeleri hakkında bilgi verdi. Ardından Kurucu Başkan sıfatıyla kürsüye gelen Salih TURHAN Kültür Sanat Platformun kuruluş ve amacını şöyle özetledi…
ELFED / Elazığ Dernekler Federasyonuna bağlı İstanbul merkezli olmak üzere halen Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan Elazığlı ve kendisini ruhen Elazığlı hisseden farklı dallardaki kültür-sanat mensuplarını bir ideal etrafında toplayıp mesleki kariyer konusunda ortak kararlar almak, insani değerler çerçevesinde kendi aralarındaki dayanışmayı sağlamak, Elazığ başta olmak üzere ulusal ve uluslar arası alanda tüm sanat dallarını kapsayan konularda özgün projeler üretip uygulamasını yapmak istiyoruz.
Harput'tan tevarüsle Elazığ'ın Kültür Sanatın sırf "Ah hele gurban, klarnet ve Çayda çıra" dan ibaret olmadığı düsturundan hareketle, yine bu değerleri içinde barındıracak ancak diğer tüm güzel sanat dallarını (Edebiyat, Şiir, müzik, oyun, sinema, tiyatro, opera, resim, fotoğraf hat, gelenek, görenek, mimari tarih, vd.) da harekete geçirmek suretiyle top yekun bir hamla ile hem şehrimizi markalaştırmak hem de ülke kalkınmasına katkı sunmak maksadıyla ELFED bünyesindeki böyle bir oluşumun çok önemli bir misyona sahip olacağını hesap ederek sizlerin de manevi desteği ile "ELFED KÜLTÜR SANAT PLATFORMU" nu hayata geçirmiş oluyoruz.



Bilindiği üzere -konusu ne olursa olsun- her konuda kurumsallaşmak aynı zamanda medeni olmanın da bir gereğidir. Kültür-sanat, toplum barışı, dünya barışı için hem amaç hem de bir araçtır. Medeni toplumlar kültür-sanatın her dalından yeterince istifade etmekte ve bu yolla toplumun estetik duyuş ve anlayış zevkine katkı sunmaktadır. Dolayısı ile sanatsal duygu ve estetiğe sahip insanlar daha üretken, daha sosyal, daha barışçıl olurlar. Bunun sonucunda da birbiri ile kavga eden toplum değil de birbiri ile uyumlu toplum yaratılmış olur. Arzumuz odur ki her ilin bu anlamda kültür-sanat platformu kurulsun adeta bir kültür sanat ordusu yaratılsın ve ülkemiz adına milletimiz adına güzel işler yapılsın dedi…
Daha sonra bu toplantı için Elazığ’dan davet edilen Bld. Başkanı Sayın Mücahit YANILMAZ, MHP Bld. Başkan adayı sayın Prof. Dr. Bilal ÇOBAN ve İYİ Parti Bld. Başkan adayı sayın Ali ŞEKERDAĞ birer selamlama konuşması yaptılar.



Bu vesileyle ELFED Kültür Sanat Platformu; İstanbul, Elazığ, Ankara, İzmir’den davet edilen Elazığlı müzikçiler çoğunlukta olmak üzere Malatyalı, Erzurumlu, Erzincanlı, Bayburtlu, Karslı, Sivaslı, Tuncelili, Diyarbakırlı, Şanlıurfalı, Adıyamanlı, Mardinli, Trabzonlu, Kerküklü, Rumelili yaklaşık 150 kültür-sanat adamını AKGÜN Otelde ağırlayıp kahvaltı ikramında bulundu devamında ise ELFED kültürel-sanat yayınlarından oluşan özel hediye çantasıyla uğurlandı.


Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83