banner84

banner92
07 Aralık 2019 Cumartesi

Akşener'den Komedi Sahnesi
banner31

BAŞBAKAN YILDIRIM, DOLMABAHÇE BAŞBAKANLIK OFİSİ'NDE ASKON HEYETİNİ AĞIRLADI

Başbakan Binali Yıldırım, Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi'nde iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldiği iftar programında ASKON Heyetini ağırladı.

15 Haziran 2017 Perşembe 10:52
BAŞBAKAN YILDIRIM, DOLMABAHÇE BAŞBAKANLIK OFİSİ'NDE ASKON HEYETİNİ AĞIRLADI
banner54
 Başbakan Binali Yıldırım, Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi'nde iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldiği iftar programında ASKON Heyetini ağırladı.

Her geçen gün iş dünyasının hayatını kolaylaştıracak uygulamaları bir bir hayata geçirdiklerini kaydeden Yıldırım, şöyle dedi:

"Piyasaları canlandırmak için geçtiğimiz temmuzdan itibaren bir süreç yaşadık. Üçüncü çeyrekte küçüldü Türkiye. Bu gayet doğal. Büyük bir darbe yaşamışız. Üstelik de Amerika seçimleri yaklaşmış, bir belirsizlik var, kasıma kadar bu devam etti. Kasımda zirve yaptı hatırlayın, gelişmekte olan ülkelerin para birimleri süratle değer kaybetmeye başladı ve bunun arkasında iş dünyası kısa süreli bir tedirginlik yaşadı. Çünkü döviz esasında borçlanmaları çok fazlaydı, bunların kur hareketliliğinden kaynaklanan riskleri mutlaka bir şekilde karşılanmalıydı. Bunun üzerine 8 Aralık'ta hükümetimiz çok kapsamlı bir tedbir paketi açıkladı. Açıklanan bu tedbir paketinde birçok unsur vardı. Bir yandan yurt içindeki devlete olan yükümlülükler bir kısmı ertelendi, bir kısmında yeniden yapılandırmalar getirildi. Bir kısmında dövizden Türk lirasına geçiş sağlandı fakat bunları da yeterli görmedik, bir adım daha attık, dedik ki 'piyasaların bu kriz havasından süratle çıkması lazım.' Bunun için KOBİ'lere, büyük işletmelere hareketlilik getirecek, nakit sıkışıklığını ortadan kaldıracak ve uzun vadeli planlarını devam ettirecek tedbirler aldık. KOBİ'lere can suyu niteliğinde belirli kamu bankalarının ve diğer bankaların katılımıyla bir kredi hacmi oluşturduk. Bununla yetinmedik, bütün işletmelerimizi kapsayan 250 milyar lira büyüklüğünde bir kredi havuzu oluşturduk. Burada da Kredi Garanti Fonu'nu devreye soktuk. Bu şekilde Kredi Garanti Fonu'nun devreye girmesiyle bugüne kadar 180 milyarlık bir kredi işletmelerimize kullandırıldı. Rakam her gün değişiyor. Bu ne demektir? Eğer bu ödenmemiş olsaydı bankalar böyle bir imkanı, işletmelere tanımamış olsaydı bu sefer ne olacaktı? Temerrüte düşeceklerdi, borçlarını ödeyemeyeceklerdi. Borçlarını ödeyemedikleri için bankalar üzerine gelecekti ve dolayısıyla işleriniz bozulacaktı. İşler bozulunca kim kaybediyor? Siz kaybediyorsunuz ama memleket daha çok şey kaybediyor."

Programa, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Grup Başkanvekili Mehmet Muş ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, KAGİDER Başkanı Sanem Oktar ve ASKON Genel Başkanı Mustafa KOCA ve beraberindeki Heyetin’de yer aldığı 160'a yakın davetli katıldı.

Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40