banner84

18 Ağustos 2019 Pazar

Naci Bostancı'ndan Mehmet Metiner'e

ASKON'DA HASAN ALİ CESUR DÖNEMİ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), 15. Başkanlar Kurulu İstişare Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

19 Haziran 2017 Pazartesi 14:50
ASKON'DA HASAN ALİ CESUR DÖNEMİ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), 15. Başkanlar Kurulu İstişare Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Yaklaşan Genel Kurul öncesi açıklama yapan ASKON Başkanı Mustafa Koca Genel Kurul’da yeniden aday olmayacağını söyledi. Koca’nın yerine İstişare Toplantısı’nda Hasan Ali Cesur ismi ön plana çıktı. ASKON’un yeni Genel Başkanı Temmuz sonunda gerçekleştirilecek Genel Kurul’da netleşecek.

ASKON, 15. Başkanlar Kurulu İstişare Toplantısı’nı, ASKON Yönetim Kurulu Üyeleri ve Şube Başkanları’nın katılımı ile gerçekleştirdi. Genel Kurul sürecinde yapılan çalışmaların ağırlıklı olarak ele alındığı toplantıda mevcut Genel Başkan Mustafa Koca, Temmuz ayı sonunda yapılması planlanan Genel Kurul’da aday olmayacağını söyledi. ASKON Başkanı’nın bu kararı sonrası yeni Genel Başkan üzerinde istişare eden yönetim kurulu üyeleri ve şube başkanları Hasan Ali Cesur üzerinde mutabık kaldı.

ASKON Genel Kurulu Temmuz ayında gerçekleştirilecek ve ASKON’un yeni başkanı Genel Kurul ile kesinlik kazanmış olacak.

 

 

Konuyla ilgili ASKON Genel Merkez açıklaması;

ASKON 15. BAŞKANLAR KURULU İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

ASKON 15. Başkanlar Kurulu İstişare Toplantısı ASKON Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Şube Başkanlarının katılımıyla Hyatt Regency Hotel’de gerçekleşti.
İstişare Toplantısı ASKON Genel Sekreteri Orhan AYDIN Bey’in açılış konuşması ile başladı. AYDIN konuşmasında, ASKON 10. Olağan Genel Kurul çalışmalarına başlandığını, sonuçların tüm ASKON camiası ve iş dünyası açısından hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
Sonrasında Divan Kurulu takdim edilerek sırasıyla Teşkilatlanma Başkanı Sayın Muhammet Ali ÖZ, ASKON Genel Başkanı Sayın Mustafa KOCA ve Yeni Dönem Genel Başkan Adayı Sayın Hasan Ali CESUR yer aldı.
Teşkilatlanma Başkanı Sayın Muhammet Ali ÖZ’ün yeni dönemde teşkilatlar arasındaki birlikteliğin daha kuvvetli olacağını ve bu yönde çalışmalar yaparak ciddi yol alacaklarını belirtti. Sonrasında ASKON Başkanı Sayın Mustafa Koca 10. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden aday olmayacağını ve Genel Kurul’da adaylarının Sayın Hasan Ali CESUR olduğunu dile getirdi.
10. Dönem Genel Başkan Adayı Sayın Hasan Ali CESUR ise geçmişte ve bugün ASKON çatısı altında çalışmaktan onur duyduğunu, birlik ve beraberlik içerisinde genel kurula gideceklerini ve yeni dönemin tüm ASKON camiası için hayırlı olmasını diledi.
Genel olarak, genel kurul sürecinde yapılan çalışmalar ile teşkilatlar arasında birlik ve beraberliğin ele alındığı ASKON 15. Başkanlar Kurulu İstişare Toplantısı Şube Başkanlarına verilen iftar yemeği ile son buldu.

1965 yılında Amasya’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünü iyi derece ile bitirdi. Özel sektörde mühendislik ve üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra, kendi firmasını kurdu. Askerlik görevini Asteğmen olarak tamamladı. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Kurucu Başkanlık, Başkanlık ve Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. ASKON çatısı altında Dış ilişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilen Cesur evli ve 3 çocuk babasıdır.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83

banner66

banner67