banner84

18 Ağustos 2019 Pazar

Naci Bostancı'ndan Mehmet Metiner'e

Amasyalılar İftar Yemeğinde Tamim Yayınlayacak

Kısa adı ADEF olan Amasya Dernekler Federasyonu İstanbul'daki Amasyalı hemşehrilerine iki güzelliği bir programda yan yana getirecek.

13 Haziran 2017 Salı 14:11
Amasyalılar İftar Yemeğinde Tamim Yayınlayacak
 İstanbul'da yaşayan Amasyalılar tüm derneklerin bağlı bulunduğu ADEF çatısı altında 17 Haziran 2017 Cumartesi günü Eyüpsultan Haliç Restaurant'da hem Ramazan ayı oruçları için sofraya oturacak, hem de Türkiye ve Amasya için büyük önem arz eden Amasya Tamimi ile ilgili etkinliğe imza atacaklar.
Programla ilgili görüşlerini aldığımız Amasya Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Saim DİKEN, ''Bizler Amasyalılar olarak olmamız gereken yere doğru adım adım yaklaşıyoruz. İnanıyorum ki Amasya halkı İstanbul'da bir olmayı başarıp gerçek yerimize oturmayı başaracaktır. Amacımız tüm Amasyalı hemşehrilerimizi bir araya getirip İstanbul'da söz sahibi olabilmek. Hem siyasi açıdan, hem de sivil toplum kuruluşları açısından. Aslında bu hiç de zor değil, yapılması gereken tek şey Amasyalılık şuuru ile hareket edebilmemizde saklı. İşte bu saklılığı açığa çıkarma vakti geldi sanırım. Alın size en büyük fırsat, maneviyatın kalbi Eyüpsultan, maneviyatın adı Ramazan ayı ve Amasyalılığın en büyük onur ve gururu Amasya Tamimi, hepsi bir arada tüm Amasyalıların katılacağı bir iftar programıyla çok daha mükemmel bir hal alacaktır. Bu vesile ile tüm İslam aleminin ramazan ayını tebrik eder, bütün hemşehrilerimi 17 Haziran'da İftar ve Amasya Tamimi etkinliğimize ısrarla davet ediyorum, diye konuştu.
Bizlerde Amasya basını olarak başkanımız sayın Saim DİKEN beyefendinin temennilerine gönülden iştirak eder, Amasyalı hemşehrilerimizi bu özel davete bizlerde bekliyoruz.

İFTAR
 VE ETKİNLİK PROGRAMI
Tarih: 17 Haziran 2017 Cumartesi
Yer: Eyüpsultan Haliç Restaurant
(Yunuslar Gösteri Merkezi)


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83

banner66

banner67