banner84

banner93
28 Eylül 2020 Pazartesi

Azerbaycan İlerliyor...
banner31

Prof.Dr.Yeşim ERBİL'den Çok Önemli Bilgiler

Endokronoli Uzmanı Prof.Dr.Yeşim ERBİL Medya Fm'de Müslüm SÖYLER'in hazırlayıp sunduğu sosyal içerikli programda sağlık ve tedavi yöntemleri hakkında önemli bilgiler verdi.

28 Şubat 2017 Salı 15:28
Prof.Dr.Yeşim ERBİL'den Çok Önemli Bilgiler
banner54
Program sosyal içerikli engellilere yönelik olması nedeniyle sağlık konusunda toplumu bilgilendirme açısından önem arz ediyor. Özellikle solunum fonksiyonları ve hormon dengesi konusunda yanlış bilgilerin gün ışığına kavuşturulması ve uzmanlar eşliğinde doğru bilgilere ulaşılmasını ön görüyor. Programda bu konuda sağlık istismarcıları ile bu istismarcıların ekmeğine yağ süren aracıların deşifre edilmesi gerektiği vurgulandı.
26 Şubat Pazar günü yayınlanan programda Prof.Dr.Yeşim ERBİL özellikle vurgulamak istediği hasta ve doktor iletişimindeki eksiklikler. Hekimlerin mutlak surette hastasıyla fiziksel muayeneye önem vermesi ve karşılıklı soru cevaplı bir iletişim ile sonuca varması gerekir dedi.. Tiroid ve hormon konusunda bir çok konuya açıklık getiren Erbil, Tiroid bezi ve çalışmasının normal şartlarda olması gerektiği ile eksik çalışması arasındaki olumsuzluklardan bahsetti. Tahlil ve test sonuçlarının önemle takip edilmesi gerektiğinden bahsetti. Asla ve asla konusunda uzman olmayan isterse hekim olsun itibar edilmemesi gerektiğini, her konuda olduğu gibi tiroid konusunda da sıkıntının neden-sonuç ilişkisine ulaşılması için mutlaka tam techizatlı devlet yada üniversite hastahanesinde tıbbi tahliller yaptırılmalı ve akabinde uzman kontrolünde tiroid hormon dengesi kontrol altına alınmalı dedi.
Erbil ayrıca, kanser taraması ve gereksiz tahlil emar ve tomografilerin hastaya fazladan radyasyon yüklediğini de belirtti.
Tv ve radyoların sosyal medya paylaşımlarının her daim doğru bilgilendirici alanlar olması gerektiğini vurgulayan Erbil, topluma hitap eden herkes (sanatçı,gazeteci,yorumcu,şovmen ve hekim) toplumu bilgilendirmekle görevlidir diyerek, kamu spotu reklamlarının da sağlık alanında biraz daha arttırılması her türlü hastalığın halkın anlayacağı dille dillendirilerek halkın izlemesi sağlanmalıdır.
Tv ekranlarında yer alan bitkisel tedavi yönetemleri konusunda da konu ticari yarış haline geldi diyerek, 10 kavanoz bal hesabı toplum hakikatın değil yanlışın yoluna doğru itiliyor dedi.

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83