banner84

banner93
07 Aralık 2019 Cumartesi

Akşener'den Komedi Sahnesi
banner31

Epilepsi Hakkında Çok Önemli Bilgiler Paylaşıldı

Medya Fm’de sosyal sorumluluk adına yayınlanan ve sunumunu Müslüm SÖYLER’ in gerçekleştirdiği Başka Açıdan bu hafta epilepsi hastalığını masaya yatırdı.

31 Ocak 2017 Salı 09:51
Epilepsi Hakkında Çok Önemli Bilgiler Paylaşıldı
banner54
 Medya Fm’de sosyal sorumluluk adına yayınlanan ve sunumunu Müslüm SÖYLER’ in gerçekleştirdiği Başka Açıdan bu hafta epilepsi hastalığını masaya yatırdı.
Türkiye Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği  Başkanı Ebru Öztürk’ün konuk olduğu programda toplumun epilepsi  hastalığı bilgisi vasat derecede olduğu anlatıldı. Öztürk yapılan çalışmalar ve medyadaki haberler bunun en bariz sonucudur dedi. Bugüne kadar dernekçilik konusunda dahi çok yanlış uygulamalara maruz kalan epilepsi hastaları bizlerin üzerinde uzmanlar eşliğinde hazırladığı projelerle iyiye doğru  gideceğinin müjdesini verebilirim diye konuştu. Epilepsi hastalarını da hayata kazandırmak için parklarda ve kafelerde seminerler vererek yapılması gerekenleri anlatmaya çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra sosyal medya ya da ihtiyacımız var, bu konuda Medya Fm’e ve yönetimine teşekkür ediyoruz dedi. Bizi toplumdan soyutlamasınlar ve acıyarak bakmasınlar diye ekledi.
Programa telefonla katılan Büyük Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Adnan EREN, bir epilepsi hastası olarak  epilepsi dernekleri ilk zamanlar pek yürütülmüyordu. Sadece uzmanlar konuşur ama uygulama kamuda yoktu. Çünkü epilepsi hastalarının engeli beyinde olduğu için görünmüyor, bu ise toplumda onları her daim görmezden gelmeye itiyordu. Epilepsi hasta aileleri bile pek hastalık konusunda bilgi sahibi değiller. Çok zor bir görev almışsınız, diğer hastalara göre epilepsi hastaları ile uğraşmak çok zor. Özellikle ilaç tüketimi konusunda ne yazık ki çok yanlış uygulamalar var. Kişiler özellikle epilepsi hastaları forum sitelerinde ilaç paylaşımı yapıyorlar ki bu çok yanlış ve tehlikeli bir hareket. Bu ilaçlar uyuşturucu tacirleri tarafından da kullanılabiliyor. Epilepsi hastaları ile ilgili sorunları meclise taşımak gerekir. Bu hastalıkların rapor derecelenmesi bile yok. Bu nedenle engelli ve aileleri yardımlardan yararlanamıyor. Bu ise büyük bir mağduriyettir, diye konuştu. Eren engellileri kullanan ve istismar eden sanatçı ve menajerler de var. Bizler bunları biliyoruz ama işadamları ve halkımızın ayırması çok zor. Bu konuda toplumu aydınlatmak şart.
Programda dinleyicilerin gönderdiği mesajlarda değerlendirilerek genel bir bilgi paylaşımı olmuş oldu.
 

Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83