banner84

banner92
13 Aralık 2019 Cuma

’Saglıklı Yaşam ve Beslenme Fuarı kapsamında Sağlık ve Zindellik için –TTP TANGO TERAPİ PLATFORMU Tango Etkinlik ve Çalıştayları Program Yürütücüsü , Küratörü ve Konuşmacı :H. Çiğdem YORGANCIOĞLU
banner31

En zor bekleyiş

Balıkesir'in Erdek ilçesinde arazide çalıştığı esnada yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçiren ormancı Ramazan Açıkgöz'ün organları, yıllardır nakil bekleyen 3 kişiye umut oldu.

08 Kasım 2013 Cuma 11:03
En zor bekleyiş
banner54
 Organ nakli haberini alır almaz hastaneye koşan böbrek hastaları, saatlerce müjdeli bir haber bekledi.Erdek ilçesinde rahatsızlanarak kaldırıldığı Bandırma Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde beyin ölümü gerçekleşen 3 çocuk babası Ramazan Açıkgöz'ün yakınlarının organları bağışlamak istemesinin üzerine, Bursa Acıbadem Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Operatör Doktor Salih Gülten başkanlığında Bandırma'ya gelen 4 kişilik ekip, böbrekleri ve karaciğeri yaklaşık 3 buçuk saat süren bir operasyon sonrasında aldı. Karaciğerin Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ve aynı anda Bursa'da testleri devam eden bir kişiye, böbreklerin ise testleri devam eden 3 kişiden 2'sine nakledileceği bildirildi.

"BEN HER ŞEYE HAZIRIM"
Böbrek hastası olduğu için yıllardır diyaliz makinesine bağlı yaşayan hastalar da telefonla çağrılmalarının ardından soluğu Özel Acıbadem Hastanesi'nde aldı. Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinden gelen ve 4 yıldır her gün diyaliz makinesine bağlandığını belirten Kemal Beygirci (50), "Ben her şeye hazırım. Bekliyoruz. Hayırlısı hakkımızda. Organ bana çıkmayabilir ama sonuçta birileri bundan faydalanmalı. Gerekli testleri yaptırdım. Sonuçlara göre organların kime çıkıp çıkmayacağı belli olacak. Gece yarısı bizi aradıklarında şaşırdık. Umudumuz devam ediyor" dedi.

"BEN DE ORGANLARIMI BAĞIŞLAYACAĞIM"
Doktorların aramasının ardından Eskişehir'den eşiyle birlikte araç tutarak Bursa'ya gelen Senem Yücesan (61) ise, "Diyalize girdikten sonra tansiyonum düşüyor. Çok kötü oluyordum. İnşallah organıma kavuşurum. Telefon geldiğinde çok heyecanlıydım. Allah'tan umudu kesmedik.Diyalize girmeyi bir ben ve bir de ailem bilir. Yıllardır mutlu bir haber bekliyorum. Biz de organlarımızı bağışlayacağız" diye konuştu.

"DİYALİZİN ZORLUĞUNU BİLİRİM"
Eşinin diyaliz makinesine bağlanmasının kendisinin moralini bozduğunu kaydeden Ramazan Yücesan, "Organ nakli konusunda herkes duyarlı olmalı. Lütfen bizi iyi anlayın. Organ nakli çok güzel bir şey. Ben öldükten sonra bütün organlarımı alsınlar. Organların toprakta yok olmaması gerek. Bağışlamayan insan insan değildir. Bu yüzden herkes organını bağışlasın. Organ bekleyen binlerce hasta da huzura kavuşsun. Diyaliz makinesinin zorluğunu ben ve eşim biliyor" ifadelerini kullandı.


Kaynak: İHA 

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83