banner84

banner85

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Organizatör Kadir Balık'tan Engelliler Yararına Dev Konser

Çakıroğlu İbrahim Konuştu Mesajlar Yağdı..

Çakıroğlu İbrahim Reis, sokakları ve kendine has özelliklerini radyo programında dile getirdi. Birçok kanu ile alakalı soruları cevaplayan Çakıroğlu, Türk insanının neden gülemediğini kendine has üslubuyla anlattı.

13 Mayıs 2019 Pazartesi 00:47
Çakıroğlu İbrahim Konuştu Mesajlar Yağdı..
 11 Mayıs günü özel bir radyo kanalında canlı yayına katılan Çakıroğlu İbrahim, kendisine sorulan soruları samimi bir dil ile yanıtladı. İbrahim Çakır kimliğiyle nüfusa kayıtlı olup, Çakıroğlu İbrahim Reis diye tanınan ve çevresinde çok sevilen bir kişi olmasına ilişkin sorulara içtenlikle cevaplar verdi.
Toplumda üst katmanda değil, aşağılarda olup, halk ile bütünleşen bir yapıdayım. Lakin kendini yukarıda görenlere de asla eğilmem. Her daim mazlum ve garibanın yanında , haklının safında olmuşumdur. Duruşumuz net, tavrımız bellidir dedi.
Karagümrük ve Balat çevresinde gençlerin çok sevdiği bir isim olmasını neye bağlıyorsunuz ? sorusuna ise,
''Yıllardır bu böyle, her zaman kardeşlerimizin sorunları ve ihtiyaçları ile alakadar olduk. Onlarla ağladık, onlarla güldük.  Aramızda asla bir sınır bir çizgi olmadı. Kimseyi rengine,kökenine ve inancına göre ayırt etmeden sevdik ve saydık''. Bu nedenle itibar ve saygı gördük,sevildik.
Devlet ve millet konusunda ise,
Bir konuşup bin düşünen bir tarzımız var. Biz devlet geleneklerine, devletin bekası ve teamüllerine uyarız. Başımızda kim olursa olsun, ihanet etmediği müddetçe baş tacımız, beyimizdir. Devlet kurumlar kendi evimiz kadar bizim için kutsaldır, özeldir, diye konuştu.Ülkemizde kendi insanımızın değeri, maalesef bir Suriyeli vatandaş kadar olamıyor. Gerek iş istihdamı, gerekse sağlık konusunda ne yazık ki ülkemizde bir yabancı misali ''emanetçi'' gibiyiz. Bunu sorgulamak ve devlet büyüklerimize iletmek istiyorum. Çalışma sistemleri, iş istihdamları ve yardımlar ne yazık ki kendi insanımıza mültecilerden daha uzak. Bu nedenle ülke insanı olarak içten gülemiyoruz.
Mafya ve kabadayı diye adınıza söylentiler var, bu konuda ne diyorsunuz ? sorusuna ise Çakır;
Kabadayılık ayrı,mafya ayrı, bizim gelenek ve kültürümüzde kabadayılık elbet var, lakin mafya konusu bize ters. Aslında kabadayılık bir çeşit mazlum ve garibanın yanında olan bir çağrışımdır. Bunu istismar edenler bu benzetmeye zarar getiriyorsa o bizi bağlamaz. Sadece bu konuda değil, toplum içinde bir çok konuda istismarlar mevcut. Ben asla koruma ordusuyla gezmem. Vatandaş gibi sade ve samimiyim.Temiz ve güçlü bir toplum olabilmek, geçmişini bilen,geçmişine sahip çıkan bir duruşu olan gençlik ile mümkün olacaktır. Biz bunun mücadelesini veriyoruz.
Sloganımız bellidir, Tek sahibimiz ALLAH, Tek tarafımız VATAN... Selam ve dua ile...

Program sonrası gelen  yorum ve görüşlerinin beğenildiği ve böylesi insanların toplumda çoğalması gerektiği mesajları yoğundu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83

banner66

banner67