banner84

banner92
18 Nisan 2021 Pazar

Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş Babasının Mezarına Alınmadı
banner31

Onlar için yüzde 99 başarı bir felaket! METİ Timi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'nı başarıyla yürütüyor. Terör örgütü YPG'nin elindeki mevzileri bir bir ele geçiren Mehmetçik, bir yandan da bölgede tuzaklanan çok sayıda bombayı imha ederek bölgedeki güvenliği sağlıyor.

31 Ocak 2018 Çarşamba 16:31
Onlar için yüzde 99 başarı bir felaket! METİ Timi.
banner54
 TSK'nın en gözde ekiplerinden olan METİ Timi, Afrin Harekatı'nda terör örgütü YPG tarafından tuzaklanan bombaları imha ediyor. Tim, "Yüzde 99 başarı felakettir" sloganıyla hareket ediyor.
Zeytin Dalı Harekatı adım adım devam ederken en zor ve sıfır hata payı isteyen görev ise TSK'nın gözde birliğine düşüyor. Afrin Harekatı'nda hakimiyet sağlanan yerlerdeki patlayıcıları ve mühimmatı TSK'nın tuzaklamalara karşı eğitilmiş Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timi (METİ) ortadan kaldırıyor.
METİ TİMİ KİMLERDEN OLUŞUR?: Askeri uzmanlardan edinilen bilgilere göre; bir METİ Timi, 1 astsubay, 5 uzman erbaştan oluşuyor. METİ Timi'nin takım komutanı istihkam subaylardan oluşuyor.
METİ Timi'nin takım komutanı istihkam subaylardan oluşuyor. İstihkam subaylar, METİ Timi ekiplerini olaya yönlendirme görevini üstleniyor.
İstihkam subayın talimatı ile harekete geçen METİ Timi'nin başında 1 astsubay bulunuyor. 5 uzman erbaşın yer aldığı Tim'in kontrolü astsubay tarafından sağlanıyor.
TSK'nın patlayıcı ile ilgili diğer timleri 'PMKİ ve SAS'lar ise , 1 subay, 1 astsubay, 1 uzman erbaştan oluşuyor.

Onlar için yüzde 99 başarı bir felaket! METİ Timi...

NE İŞ YAPIYORLAR?: PMKİ ve SAS Timi, mühimmat imhasında görev alıyor. METİ Timi ise, El Yapımı Patlayıcı ve tuzaklanmış patlayıcıların imhasını gerçekleştiriyor.
Afrin'de terör unsurlarına yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda METİ ve PMKİ Timi ekipleri görev alıyor.
METİ TİMİ'NİN İLKESİ: YÜZDE 99 BAŞARI FELAKETTİR Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timi'nde görevli askerlerin en değerli hazineleri eğitim... Yüksek stres ve baskı altında çalışan METİ Timi'nin hata yapma şansı yok.
İmha sırasında yaşanacak en ufak hata felakete yol açabilir. METİ Timi'nin ilkesi her şeyi özetliyor: "Yüzde 99 başarı felakettir..."
Onlar için yüzde 99 başarı bir felaket! METİ Timi...
Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

Anahtar Kelimeler: MEHMETÇİKTERÖRARFİN

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40