banner84

banner92
14 Temmuz 2020 Salı

Komandolar Teröristleri Torbaya Koydu
banner31

Cüneyt Şentürk Kimdir

Rumeli müziğine farklı bir tarz , makam ve yorum katan Cüneyt Şentürk kimdir ?

04 Temmuz 2016 Pazartesi 11:42
Cüneyt Şentürk Kimdir
banner54
 
1980 Üsküdar doğumlu rumeli kökenli ailenin çocuğu. Batı müzik eğitimi alan Şentürk Ali Erköse’den ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Erdoğan Eskimez’den halk müziği dalında şan eğitimi aldı. “Cancağızım” single çalışması ile birlikte 8 solo albüm yaptı. Hala Rumeli TV’ de Balkan Express programının yapımcısı ve sunucusu. 
 Cüneyt Şentürk Küçüklüğünde ailesinde var olan müzisyenler sayesinde müziğe ilgi duydu. Severek müzisyenliğe başladı. 16 yaşından sonra solistliğe adım attı ve bu konuda eğitim aldı. Alt yapısı sanatçı dostları ile birlikte ilerledi. Albümler, tv programları emeğinin boşa gitmediğini gösterdi.
 Şentürk TV programında 7 den 70 e güler yüzü ve sahne performansı ile dikkat çekti i ve sivil toplum kuruluşları ve halk tarafından takdir edildi.
Cüneyt Şentürk her salı saat:21.00 da Rumeli TV ‘de, daha önce de Tatlıses TV, Kanal T, TV 2000, İstanbul TV, Karadeniz Tv gibi TV kanallarında markalaştı. Balkan Express ile Rumeli Tv de  2005 yılında başlayan tecrübesi şu anda yine Rumeli Tv’ de devam ediyor. Müzik eğlence programı yöresel dernek başkanları ve yöre yemekleri,folklör ekipleri ile dolu dolu bir program .
 Cancağızım isimli şarkıyı  sanatçı dostu Orhan Çakır bana kazandırdı. Bu şarkıyı aranjörü Ferdi Bilir’e dinletti. Gerçekten harika bir çalışma ortaya çıkartı. Ve cancağızım sevilerek dinlenen bir eser oldu.
Büyük bir Atatürk hayranı olan Cüneyt Şentürk, sanatçı olmayı da  Ulu Önder Atatürk'ün sözüyle , “herkes her şey olur ama sanatçı olamaz” bende bu fikirdeyim, diyor.
 Cüneyt Şentürk çalışmayı çok seven ve her fırsatta Rumeli Trakya derneklerimizi ziyaret eden, spor yapan, müzikle uğraşan,üretimi seven ve ailesine çok bağlı bir sanatçı. Onlarla vakit geçirmek gezmek en büyük zevkimdir, diyor.
 Şentürk sosyal medya yıda çok iyi kullanan bir sanatçı. Sosyal medya bizler için önemli bunun bilincinde olduğum için gerekli ve doğru kullanmayı tercih eden bilinçli kullanıcıyım, diyor.
 

Untitled 1 Büyükçekmece Tabela Neon
Büyükçekmece Tabelacı- Büyükçekmece Neoncu-
Tabela Neon - Büyükçekmece - Reklam -

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40