banner84

banner93
02 Nisan 2020 Perşembe

Amasya Belediye Başkanı Sarı Bende Varım Dedi
banner31

Anneler günü özel programda Şair Semra Kaygun'a anlamlı plaket

Yazmanın ve okumanın önemi şairlerin eserleri ve yazarların romanlarıyla doğru orantılı olsa gerek. İşte bazen öyle anlar olur ki, çok derin manalar taşıyan satırlar bu manalarda kendilerini bulanlar tarafından alkışlanır.

16 Mayıs 2019 Perşembe 23:00
Anneler günü özel programda Şair Semra Kaygun'a anlamlı plaket
banner54
 Şair ve oyuncu Semra Kaygun, aslında bir başka deyişle reklam yüzü... Yazmış olduğu mısraları, anektodları kendi çabalarıyla toplayıp bir şiir albümü çıkarmış. İlk adım da karşısında bu satırları okuyan okurlarıyla karşılaşıyor. Sonrası devamı bekleniyor ve Solmayan Anılar isimli ikinci şiir albümüyle şiirseverlerin karşısına çıkıyor. Aslında biraz tuhaf ama gerçek, bir genç bayan tam gezme eğlenme dönemlerinde sanat ve sanatın en derin kıvamına sahip şiirle arkadaşlık ediyor. Elinde kalem ve kağıt duyguları mısralara döküyor. 

Kalbi duygu denizinde açılırken, dili lal olmuş misali  ''Lal Mektuplar'' adıyla yeni bir şiir albümünü piyasaya sürüyor. Kum gibi misali şiirler akmaya başlıyor şiirseverlerin önüne. Akmakla kalmıyor akıntıya kürek çeken bu şiirlerin yazarı oluyor. Kendi sesi ile ulaşması zor yerlere ulaştırmaya çalışıyor. Bazen ekranlarda bazende radyo frekansları arasında. Tıpkı şairin deyimiyle havada  ''hoş bir sada'' bırakarak...

Sahnelerde bazen o güzel şiirleri güzel sesiyle dillendiriyor. Bazen de radyo stüdyolarında. İşte o anlardan biri de 91.8 İstanbul'un Sesi Radyosu'nda katıldığı bir programda gerçekleşiyor. Hem albüm için seslendirdiği buram buram aşk kokan dizeler, hem de anneler günü için özel istek alan şiirler. Harika bir program sonrası program sunucusu Müslüm Söyler tarafından 91.8 İstanbul'un Sesi Radyosu adına bir plaket takdim ediliyor. 

Plaketi alırken Semra Kaygun'un duygulandığı gözden kaçmadı. Nasıl duygulanmasın ki, dinleyenlerinden gelen teşekkür mesajları bir sanatçı hele hele bir şair için en büyük hediyedir.

Bu güzel program sonrası sorduk kendilerine, yeni bir albüm var mı ? diye...

Olmaz olur mu .. cevabını alınca galiba plaketten fazlasını hakettiniz diye takılmadan edemedik. Gerçekten takdir ve teşekkürler Semra Kaygun...Yolun açık,okurun bol olsun... 

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83