banner84

banner92
22 Ocak 2021 Cuma

Yeni ABD Başkanı Joe Biden yemin ederek görevine başladı
banner31

Ahmet ŞAFAK Neyleyim Şarkısına Klib Müjdesini Medya Fm'de Açıkladı

Çağın Dede Korkut'u sanat adamına yakıştırılacaksa şarkıları 7'den 77'ye her kesimin dilinde olan Ahmet ŞAFAK olmalı. 12 Ocak Pazar günü Müslüm SÖYLER'le Başka Açıdan programına telefonla bağlanan sevilen sanatçı Ahmet ŞAFAK bir çok sorunun ardarda gelmesiyle sevenlerine farklı konularda açıklamalarda bulundu.

13 Ocak 2020 Pazartesi 14:42
Ahmet ŞAFAK Neyleyim Şarkısına Klib Müjdesini Medya Fm'de Açıkladı
banner54
 12 Ocak Pazar günü 93.9 Medya Fm'de Müslüm SÖYLER'le Başka Açıdan programına telefonla konuk olan başarılı sanatçı Ahmet ŞAFAK birçok konuda sevenlerine taze bilgiler verdi. Sanat hayatına başlamadan önce gazetecilik ve yazarlık yaptığını, tarih ve değerlere verdiği önem ile çizgisine devam ettiğini açıkladı. Alt yapısında en önemli detayın Vatan Aşkı olduğunu belirten sanatçı, türkülerin hikayelerine bakarsanız geçmişimize ve özümüze  yolculuk edersiniz. Her yazmış olduğu eserin Vatan Kokulu çiçek misali çevresinde sevgi tomurcukları oluşturduğunu söyledi .  Türkülerin bir ülkenin can damarları olduğunu belirten Şafak, bir Sarıkamış türkümüz, bir Hey Onbeşli'nin gerçek anlatım hikayesi, Beklemesinler, Ayyıldız Kolye ve Neyleyim hepsi bir kaynaktan fışkıran duyguların tercümanı olmuştur.

Engelliler hakkkında sorulan bir soruya da Timur ile Karınca türküsünü örnek göstererek bu türkünün ortaya çıkmasında Rahmetli Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ bey 'den dinlediği sohbetten yola çıkarak yazdığını ve seslendirdiğini belirtiyor. 

Buram buram aşk kokan eserlerinin her kesimce dinlenmesinin ise bir duygu patlamasından kaynaklandığını, bu patlamaya en net cevabın da bu türkülerde olduğunu söyledi. 

Rahmetli Barış Manço 'nun Türk Dünyası ile alakalı projesinin devamı yönünde görev alırmısınız ? sorusuna Ahmet Şafak; 

-Barış Manço çok değerli bir isim 7'den 77'ye Türk kültürünü yerleştirmeye çalışan, gerçekten bir devlet ve millet sanatçısıydı. Sorunuza gelirse neden olmasın,  elimden gelenin çok daha fazlasını bu konuda yapmaya hazırım dedi.

Neyleyim Klibi içinde hafta sonu çekimlerin yapılacağı müjdesini ilk kez Medya Fm dinleyenleri ile paylaştı. Medya Fm'in türkü kültürümüzün temsilcisi ve en güzel şekilde icraasının yapıldığı bir frekanstır. Bu ışığınız hiç sönmesin diyerek tüm dinleyenlere teşekkür etti.

Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83