banner84

banner92
25 Ağustos 2019 Pazar

Anadolu Kültürü Hayranı Bir Sanatçı Zeynep Asya
banner31

Şairler ve yazarlardan anlamlı açılış!

Şairler ve yazarlar Silivri’de Ahmet Erhan’ı andılar…

01 Ekim 2013 Salı 11:15
Şairler ve yazarlardan anlamlı açılış!
banner54
     Silivri Belediyesi tarafından Türk şiirinin ünlü ismi Ahmet Erhan’ın ismi verilen park, muhteşem bir törenle açıldı. Açılışa edebiyat ve siyaset dünyasından birçok önemli isim ve Ahmet Erhan dostları katıldı.  Bir dönem Silivri’de yaşamış ve ilçede yaşadığı yıllarda dört ayrı şiir kitabı yayımlanan Türk şiirinin ünlü ismi Ahmet Erhan, Silivri’de sonsuza kadar yaşayacak. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, alınan Belediye Meclis Kararıyla Şair Ahmet Erhan’ın ismini Yeni Mahalle Müjdat Gürsu Caddesi üzerinde eski Millet Hastanesi’nin arkasında düzenlenen parka verdi.

     Erhan’ın anısını sonsuza kadar yaşatacak olan parkın açılışı siyaset ve edebiyat dünyasından birçok önemli isme ev sahipliği yaptı. Açılışa; CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, Silivri Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar; edebiyat dünyasından Şair Refik Durbaş, Şair Turgay Fişekçi, Şair Hüseyin Alemdar, Doktor- Yazar Ercan Kesal, Türkiye Yazarlar Sendikasını temsilen Şair C. Hakkı Zariç, Müzisyen- Yazar Hüsnü Arkan, Türkiye Yazarlar Sendikası Genel Sekreteri Şair Müslim Çelik, Şair Yaşar Miraç, Şair Bilal Kayabay, Şair Oktay Akıncı, Şair- Yönetmen Adnan Azar ile Şair Ahmet Erhan’ın yakın dostu Silivrili Şair İhsan Tevfik Kırca da katıldı.

ŞAİR VE YAZAR DOSTLARI ÜNLÜ ŞAİR ERHAN’I ANLATTI

     Parkın açılış törenine katılan şair ve yazarlar Ahmet Erhan’ı anlattı. Şairle anılarını ve şairin edebiyat dünyasına katkılarından söz eden dostları, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a parkın Ahmet Erhan ismi ile anılmasını sağladığı için teşekkür etti. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, açılışta yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bizim kimliğimizi, bizi biz yapan değerlerimizi koruyup evrensele taşıma isteği beni çok duygulandırıyor. Kendi değerlerimizi geleceğe taşımak konusunda bu topraklarda yetişmiş şairlerin çok önemli etkileri var.  Şairlerin böyle özel günlerde anılmasının dışında onları koruyan en önemli kültürün sanat olduğunu düşünüyorum. Bu kültür emperyalizmine karşı duracak değerlerimizin sanat olduğunu biliyoruz. Ben Ahmet Erhan’a buradan sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Umarım bizi duyuyordur. Silivri’de yaşadığı günler anısına ismi verilen bu parkta Ahmet Erhan’ın anısı sonsuza kadar yaşatılmaya devam edecek.”  

Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83