banner84

banner93
25 Ağustos 2019 Pazar

Anadolu Kültürü Hayranı Bir Sanatçı Zeynep Asya
banner31

Hollywood filmlerini geride bıraktı!

Dabbe: cin çarpması, bayramda Hollywood filmlerini geçti.

15 Ağustos 2013 Perşembe 10:50
Hollywood filmlerini geride bıraktı!
banner54
 Hasan Karacadağ'ın son filmi olan Dabbe: Cin Çarpması, Bayram döneminin en iddialı filmi olarak, Türk sinemasını Hollywood yapımlarına karşı temsil etti. Şirinler 2'nin ardından Wolverine'ni geride bırakarak bayram haftasının 2. sıradaki filmi oldu.

 İzleyici sayısı ikinci hafta sonunda 155 bine ulaşan ve sosyal medyada olumlu yorumlar olan Dabbe: Cin Çarpması, bugüne kadar yapılmış en korkunç Türk filmi olarak rekor düzeyde paylaşıldı.

Dabbe: Cin Çarpması’nda, 1986 yılında Muğla'da cinleri kullanarak define bulmuş bir köyün lanetli, habis ve cüzzamlı ruhlarla kuşatılmış tüyler ürperten gerçek bir olayı, gizli kalmış tüm detayları ve gerçek belgeleriyle sinemaya aktardı. Yaşanmış gerçek bir öyküden uyarlanan Dabbe: Cin Çarpması, “Şimdiye kadar izlediğiniz bütün korku filmlerini unutun” sloganıyla 2 Ağustos’ta vizyona girdi.

200 kopyayla Türkiye genelinde sinemalarda gösterimde olacak Dabbe: Cin Çarpması filminin konusu ise şöyle; 

Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir. Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra'yı incelemeye alıp, Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca birlikte Kübra'nın ailesiyle yaşadığı köy evine varırlar. Din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüşmeye başlar. İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere’nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca, herkes için cehennem saatleri başlar.Stratonikeia kazı alanına yakın Kıbledere köyünde yaşanmış cin çarpılma vakası, oradaki dehşetin gerçek görüntüleri, adli kayıtlar, deliller ve dinleyeni şoka sokan eskilere dair sırları da içeriyor.Kaynak:sinemalar.com

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

Anahtar Kelimeler: Hollywood Dabbe

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40