banner84

22 Temmuz 2019 Pazartesi

Davutoğlu'nun sözlerine MHP'den sert tepki

Hafız Osman Öge'yi anma gecesinde buluşacaklar

İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Harput Musikisinin Üstadı Hafız Osman Öge'yi anma gecesinde bir araya gelecek.

15 Kasım 2018 Perşembe 15:36
Hafız Osman Öge'yi anma gecesinde buluşacaklar
 Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan geceye birbirinden önemli sanatçılar katılacak.

Eyüp Kültür Merkezi'ndeki "Harput Musikisinin Üstadı Hafız Osman Öge’yi” anma gecesi, 17 Kasım Cumartesi günü saat 19.30'da başlayacak.

Gecenin solistleri ise Celal Özer, Aynur Erdoğan, Salih Turhan, Çiğdem Elmas, Elvan Sevim, A.Niyazi Çapar, Nuray Tututş, Onur İyigün, Elif Buse Doğan, Osman Aslan. 

Anma gecesini Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eyüp Sultan Belediyesi ve Yârân-ı Harput Derneği düzenliyor.

Yârân-ı Harput Derneği nedir?

Yârân-ı Harput Derneği 4 Haziran 2015 tarihinde kuruldu. Kurucuları 1993 ten beri aylık toplantılar şeklinde bir araya gelen Yaran-ı Harput Grubunun üyeleridir. Harput kültüründen beslenen insanların birlikteliği ile oluşan dernek Harput kültürünü erdem, diğergâmlık, empati, komşuluk hukuku, insana kıymet verme gibi üstün insanlık değerleri üzerinden tanımlamaktadır. Temel hedefi bu değerlerin yaşanır olması, yaygınlaşması, bu değerleri şiar edinmiş insanların bir araya gelmesi, anılan değerler üzerinde kurulmuş bir dünyanın var kılabilmektir.

Bu hedef doğrultusunda Yârân-ı Harput Grubunun çalışmalarını aynı verimlilikle sürdürmek, ülkemizin entelektüel sermayesi olarak niteleyebileceğimiz insanları çatısı altında toplayarak “ortak iyilik”e katkı sağlamalarını temin etmek, güncel ve kadim insanlık sorunları ile ilgili eserler verilmesini, sempozyum, paneller, konferanslar düzenlenmesini teşvik ve temin etmek, gençlerin ve çocukların üst düzey eğitim alabilmeleri için her türlü çalışmayı yapmak, burslar vermek, verilmesine aracı olmak, kadın ve ailenin sosyal hayat içerisinde etkin ve güçlü bir şekilde kurucu işlev üstlenmesine katkı sağlayacak çalışmalar yapmak, amacı doğrultusunda ulusal üstü paydaşlarıyla irtibatlar temin edip ortak çalışmalar yapmak planlanmaktadır.

Anahtar Kelimeler: HAFIZOSMANÖGEELAZIĞSANAT

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83

banner66

banner67