banner84

banner93
20 Ocak 2020 Pazartesi

Rum Basını Rahşan Ecevit'in Ölüm Haberini Bakın Nasıl Verdi
banner31

Şair Semra KAYGUN'dan Özel Günde Yeditepe Engellilere Sürpriz Ziyaret

Kendine has yorumlarıyla şiiri topluma sevdiren şair Semra KAYGUN 21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü nedeniyle, Dünya Şiir Gününü çok özel bir ziyaretle taçlandırdı.

22 Mart 2019 Cuma 11:21
Şair Semra KAYGUN'dan Özel Günde  Yeditepe Engellilere Sürpriz Ziyaret
banner54
 Şair ve Oyuncu Semra KAYGUN 21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü’nde farkındalık oluşturmak, bunun yanında sosyal sorumluluk adına üzerine düşen vazifeyi yerine getirmek maksadıyla, Dünya Şiir Günü vesilesiyle de bu özel günde şiir kitabını engelsiz yüreklere armağan etti.Bir çok konuda sosyal etkinliklere katılan, yazmış olduğu şiirleriyle de katıldığı ortamlarda yüreklere dokunan şair Semra KAYGUN, Dünya Down Sendromlular ve Dünya Şiir günü nedeniyle İstanbul Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Sporcularını antrenman sahalarında ziyaret etti. Kaygun, gördüğü manzara karşısında duygularını gizleyemedi ve hayata spor ruhuyla tutunmaya çalışan Yeditepe Engelliler Süper Lig Ampute Takımı oyuncularını tek tek kutlayarak yazmış olduğu şiir kitabını hediye etti. Engelsiz yüreklerle sohbet eden sanatçı, mükemmel bir ortam, harika bir takım ve oyuncularını anlayan koruyan bir başkan ve ekibi ile güzel bir aile tanıdım dedi.


Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ercan Altın bizlere zaman ayırıp antrenman sahamıza gelerek, oyuncularımızla bu özel günde yazmış olduğu şiir kitabını paylaşan şair Semra Kaygun’a teşekkür eder, tüm sanat ve iş camiasından da aynı duyarlılığı sergilemelerini bekliyorum diye konuştu.


Şair Semra Kaygun, “Kalemimle yüreklere dokunmakta iddialıyım.” dedi.
2014 yılında "Bu Mevsim", 2016 yılında "Solmayan Anılar"dan sonra, "Lâl Mektuplar" isimli şiir albümü ve mini şiir kitabıyla bir kez daha şiir severlerin karşısına çıkan Kaygun, yazmak güzel bir tutku bu tutkumu sürdürmeye devam edeceğim diyerek bu işte iddialı olduğunu söyledi. 
 
Albümde yer alan 90 eserden Bazen, Günaydınım, Hükmüm, İstasyon, Ömrüm, Sessizliğim şiirleriyle dikkati çekiyor. Bazen şiirine klip de çeken Kaygun, albümünün sanat yönetmenliğini de kendisi üstlendi.
Aranjörlüğünü Erman Tazegül’ün, yapımcılığını Olimpiyat Müzik gerçekleştirdiği Lâl Mektuplar albümündeki “Bazen” şiirinin klibi ise yönetmen Ahu Şentürk’ün imzasını taşıyor.


 
Albüme ve şiire dair konuşan Semra Kaygun, şiir seslendiren kadın şairlerin sayıca çok az oluşuna dikkat çekti. Şiir ve albüm çalışmalarına devam edeceğini söyleyen Kaygun, “İnandığım ve başardığım yolda hep kalacağım.”dedi.
 

Untitled 1 Büyükçekmece Tabela Neon
Büyükçekmece Tabelacı- Büyükçekmece Neoncu-
Tabela Neon - Büyükçekmece - Reklam -

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83