banner84

banner92
27 Mayıs 2020 Çarşamba

İsveç Malmö’den Taşova’ya Gönül Köprüsü
banner31

11. İsveç Türk Kültür Festivali Başlıyor

Bu yıl 11.si düzenlenecek olan İsveç Türk Kültür Festivali 4 Mayıs günü Malmö’de gerçekleştirilecek.

29 Nisan 2019 Pazartesi 13:41
11. İsveç Türk Kültür Festivali Başlıyor
banner54
 Bu yıl 11.si düzenlenecek olan İsveç Türk Kültür Festivali 4 Mayıs günü Malmö’de gerçekleştirilecek. Türk kültürünü İsveç’e taşıyan festival olarak bilinen etkinliğe çok sayıda kişinin katılması bekleniyor. Festival kapsamında sevilen müzisyenler Aynur Aydın ve Faruk K sahne alacak.  Festivalin sunuculuğunu Şair Kasım Alper Özdemir,  DJ’liğini ise İsveç’te yaşayan müzisyen Timur Sakka yapacak. Festival kapsamında ayrıca; Araştırmacı Yazar İlknur Kalıpçı’nın ‘Zamansız Kadınlar’ isimli konferansı gerçekleştirilecek.
 
Malmö’de şehir parkı olarak bilinen ‘Folkets Park’ta düzenlenecek olan festival, 4 Mayıs günü gerçekleştirilecek olan açılış resepsiyonu ile başlayacak. Resepsiyonun akabinde Türk kültürünün değişik yönlerinin tanıtıldığı standların Folkets Park’taki açılışı gerçekleştirilecek.   Festival kapsamında Türk mutfağının ve yöresel yemeklerin tanıtımı da yapılacak.
 
10 yılda 100 bin İsveçli ziyaret etti
 
Festival Komite Başkanı Bilal Karabudak, ’Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde festivalimizi 100 binden fazla insan ziyaret etti.  Bu insanlara güzel ülkemizi ve ülkemizdeki değişik kültürlerin tanıtımını yapmaya çalıştık. Bu konuda başarılı olabildiysek ne mutlu bize’ dedi.
 
Büyükelçi’den destek sözü
 
Festival öncesinde Türkiye’nin İsveç Büyükelçisi Emre Hakkı Yunt ile görüştüğünü belirten Festival Komite Başkanı Bilal Karabudak, ‘Sayın Büyükelçimiz bize desteklerini ifade etti. Gelecek yıllarda düzenleyeceğimiz festivallerde Türkiye’nin değişik bölgelerinden kültürel ve folklorik grupları getirmek için girişimlerde bulunacağını söyledi. Bu destek bizi çok mutlu etti’’ dedi.

Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40