banner84

banner85

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Organizatör Kadir Balık'tan Engelliler Yararına Dev Konser

MHP'li Gülbeyhan SAYLAĞ Kadına Şiddete Hep Birlikte Dur Diyelim Kampanyası

Kadın ve Aileden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Avukat Gübeyhan SAYLAĞ son günlerde medyada geniş yer bulan, ancak bir türlü önlem alınamayan ''Kadına Şiddet'' konusunda hep birlikte hareket edelim çağrısında bulundu.

27 Kasım 2017 Pazartesi 12:46
MHP'li Gülbeyhan SAYLAĞ Kadına Şiddete Hep Birlikte Dur Diyelim Kampanyası
Bugün ‘’Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’’ gönül arzu ederdi ki, iktidarı ve muhalefeti ile kadına karşı şiddet ile ilgili ortak bir zemin oluşturulsun ve birlikte neler yapılabileceği anlatılsın. Bu sağlanmamış olsa bile en azından bugün yapılanlar dile getirilsin, eksiklerin nedir ne değildir tespit edilsin.
Bize göre kadına yönelik şiddetin önlenmesi toplumsal farkındalık ile yola çıkılacak bir konu olup, şiddetin meydana gelmesine sebep olacak nedenleri ortadan kaldırmakla mümkündür.
Şiddet ile mücadelenin ana formüllerinden biri de kadın ile erkeğin birlikte mücadeleye katılmasıdır. Siyasi partilerinde bu konuyu oy devşirme alanından ziyade; yapılanlar, eksik yapılanlar ve yapılmayıp yapılması gerekenler olmalıdır. 

Örneğin bugün ;''Kadına Yönelik Şiddet ve Aile içi Şiddetin Önlenmesi’’ ve bunlarla mücadeleye ilişkin Avrupa Konseyi ''İstanbul'' sözleşmesini konuşalım. Bu sözleşme 24 Kasım 2011 tarihinde imzalanmış, 24 Kasım 2011 de yürürlüğe girmiş. Türkiye sözleşmenin imzalanmasından sonra , sözleşmeye uyumluluk 6284 sayılı ''Ailenin Korunmasına ve Kadına Yönelik Şiddetin önlenmesine dair kanun hazırlanarak 8 Mart 2015 tarihinde TBMM tarafından kabul edilmiştir. Bugün konuşulması gereken bu sözleşme ve çıkarılan yasanın uygulama alanında ki eksikleri olmalıdır. Bugün konuşulması gereken; farkındalığın nasıl sağlanacağı, önleme ve koruma tedbirlerindeki aksaklıkların neler olduğu ve giderilme yolları, yasanın uygulanmasının yeterince denetlenip denetlenmediği ve benzeri konulardır. 
Şiddeti mücadele gününü içinde bulunduran haftada bu tür konulara değinilerek çözüm aramak bir tarafa hala kadına yönelik şiddetin fiziki şiddet olarak dar algılanması ve oy devşirme aracı olarak görülmesi üzücüdür.
Ana muhalefet partisinin "Erkek işsizse, eve yeteri kadar para gelmiyorsa akşam tencere kaynamıyorsa bu erkek de gelir hıncını karısından alır." çıkışına karşılık iktidar partisinin ''Şiddetin sevgi ve merhamet diliyle çözüme ulaşacağı bir yol varken ona mazeretler üretmek toplumu ileri götürmez, yıpratır.'' şeklindeki cevabı kadına yönelik şiddettin MHP partisinin bakış açısı ile önlenebileceğini bir kez daha açıkça göstermiştir. MHP yasama dönemi içinde kadınlarımıza yönelik sorunları TBMM en taşıyan partidir. 
Orhun Anıtları’nda Bilge Kağan şöyle seslenir; ’Tanrı, Türk milleti yok olmasın diye babam Kağan ile anam Hatunu yükseltti.’ Öyleyse kadına yönelik her türlü ayrımcılığın önüne geçilmesi milli varlığımızın temelinde mevcuttur.
MHP'si kadına yönelik her türlü ayrımcılık yapılmasını ve sosyal varlığına yönelik cinsiyete dayalı engelle karşılaşmasını şiddet olarak kabul etmekte ve bununla mücadele etmektedir. 
MHP İstanbul İl Başkanlığı kadına yönelik her türlü ayrımcı engelin ortadan kaldırılması ile şiddetin önleneceği yönünde yapılan çalışmalarımızda Türk Kadının toplumsal anlamda hak ettiği yere kavuşturulması halinde şiddetin  önlenmiş olacağı fikrinden hareketle, İl başkanlığımızın Kadın ve Aileden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve buna bağlı komisyon kurulmuştur. Komisyonumuzca sadece kadınlar günü yahut kadına şiddetle mücadele günü gibi günlerde değil daima şiddetin önlenmesi yönünde faaliyet halindeyiz. Kadına yönelik şiddetin sadece fiziki şiddet değil kadına yönelik sosyal, ekonomik, psikolojik, siyasi tüm şiddet türlerine karşı Türk kadınının yanındayız. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83

banner66

banner67