banner84

banner92
02 Nisan 2020 Perşembe

Amasya Belediye Başkanı Sarı Bende Varım Dedi
banner31

Türkiye'nin Suriye'den çekilmesini isteyen ülkeler operasyon rahatsız etti

TÜRK ordusu Barış Pınarı Harekatı kapsamında terör örgütleriyle mücadelesine devam ediyor. Dünya ülkeleri bu mücadeleden rahatsız ve Türkiye'nin Suriye'den çekilmesini istiyor.

14 Ekim 2019 Pazartesi 08:30
Türkiye'nin Suriye'den çekilmesini isteyen ülkeler operasyon rahatsız etti
banner54
 Türkiye kendisi için tehdit oluşturan Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridorunu yok etmek için dört gün önce harekete geçti. 35 yıldır terör örgütleriyle mücadele eden Türkiye bu kez bu coğrafyanın terör örgütlerinden tamamiyle temizlenmesinde kararlı görünüyor. 
Barış Pınarı Harekatı hız kesmezken Mehmetçik Fırat'ın doğusuna geçti, kısa süre içerisinde yüzlerce YPG'lı 480 teröristi etkisiz hale getirdi. Fakat Türkiye'nin operasyonu, dünyanın birçok ülkesinde rahatsızlığa neden oldu. Hala da olmaya devam ediyor. Bir çok ülkeden Türkiye'nin Suriye topraklarından çekilme çağrısı geldi. Fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asla eri adım atamayacağımızı yine dile getirdi.
Bu kapsamda Türkiye'nin amacını anlamayan ya da anlamak istemeyen ve Suriye topraklarından çekilmesini isteyen ülkelere Türkiye'den sert yanıt verilirken bazı ülkeler ise tamamen hayal kırıklığı oldu.
Operasyonları  desteklemeyen ve silah satışlarını durduran ülkeler ve açıklamaları şöyle: 
Azerbaycan, Katar, Pakistan, Somali, Macaristan ve Ukrayna Türkiye'nin operasyonlarını desteklerken birçok Avrupa ülkesi Barış Pınarı Harekatı'nın sonlandırılmasını istedi.
Türkiye'nin terör örgütüne yönelik operasyonuna karşı çıkan ülkeler ise şöyle sıralandı: Irak, İran, BAE, Suudi Arabistan, Bahreyn, İngiltere, Fransa, Almanya, Norveç, İsveç, Finlandiya, Kanada, Çin, Portekiz, Polonya, İsviçre, Romanya, Tunus, Fas, Cezayir, Mısır, Yunanistan, Yemen, Lübnan, Avustralya.
Amerika ile Rusya'nın operasyon konusundaki tavrı net değil. ABD Başkanı Trump farklı açıklamalar yaparak iki yönlü gözükmeye çalışıyor. Trump'ın bu sabah yaptığı açıklamada YPG'nin Türk ordusunu yenemeyeceğini dile getirerek geri çekilmeleri çağrısında bulunmasına rağmen yarın sabah ne diyeceği kestirilemiyor.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de benzer bir politika izliyor. Rus Lider, harekatla ilgili net bir açıklama yapmaktan kaçındı. Ancak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda Amerika ile Rusya Türkiye'nin lehinde oy kullanarak diğer ülkeleri şaşkına çevirmişti.
Arap Birliği'nin Türkiye'yi kınamasının ardından Filistin Dışişleri Bakanı da yazılı açıklama yaptı. Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, "Filistin, Suriye'nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak." diyerek operasyona destek olmayacaklarını belirtti.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı harekatın ne kadar da isminin Barış pınarı olmasına rağmen akan su değil kandır diyerek skandal açıklamaya imza attı. Türkiye'den yanıt gecikmedi.Untitled 1 Büyükçekmece Tabela Neon
Büyükçekmece Tabelacı- Büyükçekmece Neoncu-
Tabela Neon - Büyükçekmece - Reklam -

Anahtar Kelimeler: YpgPkkPydTskMehmetçik

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40