banner84

banner92
27 Ocak 2021 Çarşamba

Dantelli iç çamaşırı giymek neden zararlı
banner31

Şok uyarı: İstanbul'da her 200 kişiden 3'ünde virüs var!

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan İstanbul'da mevcut veriler ışığında İstanbul'da her 200 kişiden 3'ünde virüs olduğunu belirterek, İstanbul'da oturan vatandaşa şu uyarıda bulundu...

12 Mayıs 2020 Salı 08:24
Şok uyarı: İstanbul'da her 200 kişiden 3'ünde virüs var!
banner54
 Tarafsız Bölge'de Ahmet Hakan'ın konuğu olan Bilim Kurulu Üyesi olan Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye'de koronavirüs bulaşan kişi sayısının 400 bin olduğunu söyledi. 

Test kriteri Türkiye gibi olan ülkelere bakıldığında her vaka başına toplam 9 bilinmeyen enfekte kişi bulunduğunun altını çizen Ceyhan, buna göre ülkemizde de en az 400 bin Kovid-19'lu olduğunu söyledi. 

Bu kişilerin 10'da 9'unun virüs taşıdığından haberdar olmadığının altını çizen Ceyhan, bu nedenle tedbir de almadıklarını belirtti. Ceyhan futbol takımlarında yapılan testlerde 2-3 virüs taşıyan kişi tespit edilmesinin de bunu doğruladığını ifade etti. 

Virüs taşıyanların 150 bin kadarının İstanbul'da yaşadığını ifade eden Ceyhan, bunun da her yüz kişide 1,6 koronavirüs pozitif kişi anlamına geldiğini belirtti. Buna göre İstanbul'da her 200 kişiden 3'ünün enfekte olduğunu vurgulayan Ceyhan, AVM gibi kalabalık yerlerde her an virüs taşıyan bir kişi ile karşılaşma riskinin çok fazla olduğu uyarısında bulundu. 

Riskin çok büyük olduğunu vurgulayan Prof. Ceyhan, "Bunlar daha çok dolaşmaya başlarsa, insanlarla temas etmeye başlarsa vaka sayıları çok artabilir" dedi.

Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40