banner95

banner96

24 Haziran 2021 Perşembe

Rusya ve Türkiye anlaştı

Sağlık Bakanı KOCA, Sarı ve AMASYA

Türkiye Korona Kovid19 virüsü ile mücadelede Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA ve milletimizin #evdekalTürkiye çağrısına uymasıyla sağlıklı günlere koşar adım ilerliyor. Bu hengamede çalışmalarıyla Türk Milleti'nin övgü ve takdirine layık görülen Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA #evdekalTürkiye çağrısına dikkat eden iller sıralamasında Amasya ilimizi ilk sıralarda göstermesi çok manidar karşılandı.

10 Nisan 2020 Cuma 15:24
Sağlık Bakanı KOCA, Sarı ve AMASYA
 Amasya, tarihi, sanatı geçmiş ve gelecek arasında dokuduğu güzel desenleriyle dünyanın hayranlıkla izlediği bir efsane kent...

Tarihin derin izlerini taşırken, geleceğin şekillenmesinde büyük katkısı olan şehir. Çok eskilere gitmeye gerek yok, Osmanlı'da yönetime aday şehzadelerin yetişmesine, Cumhuriyetin kuruluş çalışmalarındaki en önemli detayların aydınlığa kavuşmasında hep en önde gelen şaherimiz olmuştur. Hele hele salgın hastalıklarda Sabuncuzade Şerafettin Efendi'nin talimatları, bugünün ilim insanlarınca da tastik ve tanzim edilmedi mi ?

Bir nevi Türkiye'nin minyatür hali desek en doğru tespit olsa gerek.

Son günlerin musibeti Korona Kovid 19 virüsü ile ilgili çalışmalarda hem ilim insanlarının, hem devlet idarecilerinin önem arzeden uyarılarını dikkate alarak  iller arasında yine öncülüğü elinde bulunduran Amasya, Sağlık  Bakanımız Fahrettin Koca'nında gözünde kaçmadı. Her daim Türk Milleti'ne önemli uyarılarda bulunan Koca, atmış olduğu twitter mesajında Amasyamızı öne çıkararak bu haklı gururmuzu tescillemiş oldu.

Geçmişteki idarecilerin Amasya adına yaptığı güzelliklere bu en zor dönem de de çalışmalarıyla ayrı bir güzellik katan Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI'ya hem Türk Milleti hem de Amasyalılar adına teşekkür etmek biz basın emekçilerinin de görevi olsa gerek.

İşte Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI'nın Bakan KOCA için sosyal medyadaki paylaşımı;

Sağlık Bakanımızdan Amasya’ya cevap var

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında; EVDE KALAN ve dezenfekteye ehemmiyet veren iller sıralamasında Amasyamız birinci seçilmiştir.
Bakanımızın ‘Bu filmin kahramanları günü evinde geçirenlerdir’ isimli tweetinde Amasyamızı ilk sırada göstermesi bizi bir hayli mutlu etmiştir.
Bu başarı Amasyamızın başarısıdır.
Sağ ol Amasya...

#EvdeKalAmasya

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83