banner84

banner85

21 Mart 2019 Perşembe

Kalemiyle Yüreklere Dokunan Şair

Rusya'dan Türkiye'ye Tel Rıfat açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Tel Rıfat hakkında önemli açıklamalar yaptı. Kalın, "Rusya Tel Rıfat'ta PYD/YPG unsuru kalmadığını iletti, bunu teyit edeceğiz" dedi.

banner91
05 Nisan 2018 Perşembe 15:22
Rusya'dan Türkiye'ye Tel Rıfat açıklaması
 Tel Rıfat konusunda Ruslar'ın 'YPG/PYD unsurlarının neredeyse kalmadığını' söylediğini ifade eden Kalın, "Bunu kendi kaynaklarımızdan teyit edeceğiz." diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gazetecilerin Tel Rıfat'a ilişkin sorusuna Kalın şu yanıtı verdi:

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ORADA DA BİR TAKIM HAREKETLER OLABİLİR:" "Tel Rıfat konusunda Rusların bize söylediği, YPG/PYD'nin kalmadığı yönünde. Biz bunları teyit edeceğiz. Emniyet tedbirlerini elden bırakmayacağız. Bu konuda Rus mevkidaşlarımızla görüşmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde orada da bir takım hareketler olabilir. "

ERDOĞAN SURİYE ZİRVESİNDE NE DEMİŞTİ?
Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki "Suriye" konulu Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi sonrasında ortak basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoan şunları söylemişti

"Tel Rıfat bölgesini de oraya dönecek Suriyeli kardeşlerimiz için yaşanabilir hale getirmek için Rus ve İranlı dostlarımızla birlikte ortak çalışma yürütmeye hazırız. Münbiç başta olmak üzere PYD/YPG'nin kontrolündeki tüm bölgeleri güvenli hale getirene kadar durmayacağımızı bir kez de burada tekrarlamakta fayda görüyorum."

Anahtar Kelimeler: RusyaAfrinSuriye

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner90

banner66

banner67