banner84

banner92
22 Eylül 2020 Salı

İstanbul'un Sesi'nde Sanat Konuşulur Sanatçı Ağırlanır
banner31

Mehmetçik Hazır, 'Dicle Kalkanı' Harekatı Başlıyor

Kuzey Irak'ta PKK'nın ikinci Kandil yapmaya çalıştığı Sincar'a operasyon geliyor. Fırat Kalkanı harekatının bitmesinin ardından Mehmetçik, 'Dicle Kalkanı' için Silopi'ye yığınak yapıyordu.

06 Nisan 2017 Perşembe 09:43
Mehmetçik Hazır, 'Dicle Kalkanı' Harekatı Başlıyor
banner54
 Musul'un batısında terör örgütü PKK'nın ikinci Kandil yapmaya çalıştığı Sincar(Şengal) bölgesine operasyonun eli kulağında. ABD'nin, Suriye'nin kuzeyi için tasarladığı 'terör koridoru' projesine Fırat Kalkanı ile büyük darbe indiren Mehmetçik, koridorun doğu yakasındaki en stratejik noktayı teröristlerden temizlemeye hazırlanıyor.

BAŞİKA'DA EĞİTİLEN GÜÇLERLE YAPILACAK

Çok yakında başlaması beklenen Dicle Kalkanı Harekâtı, Başika'da eğitilen güçlerle birlikte yapılacak. Tıpkı Suriye'nin birçok bölgesinde olduğu gibi 'DEAŞ işgalini' bahane eden PKK, 2014 Ağustos'unda Sincar'a yerleşmiş ve buradan bir daha çıkmadı. Ankara, teröristlerin buradan temizlenmesi yönünde Bağdat ve Erbilyönetimlerini defalarca uyardı ancak şimdiye dek bir sonuç alamadı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin PKK'ya yönelik "Sincar'ı terk et" çağrıları da hep sözde kaldı. Peşmerge güçleri şimdiye dek teröristlere karşı harekete geçmedi.

REFERANDUM SONRASI BAŞLAMASI BEKLENİYOR

Bağdat ve Erbil'i PKK konusunda sürekli uyaran ve adım atılması için bekleyen AnkaraSincar'a yönelik adım atılmayınca harekete geçmeye karar verdi. Terör koridoruna ikinci büyük darbeyi indirecek Dicle Kalkanı Harekâtı'nın 16 Nisan'da yapılacak referandum sonrası başlaması bekleniyor. Nisan sonu ya da mayıs başı yapılması beklenen operasyonun ilk hedefinde öncelikle ZahoDuhok ve çevresindeki PKK kampları var. Sincar'da ise terör örgütünün Türkiye'ye yönelik birinci derece tehdit oluşturan 9 kampı bulunuyor. Temizlik için biri Silopi diğerleri Başika ve Navaran'da 3 ana kontrol merkezi olacak. Türk Silahlı KuvvetleriIrak sınırındaki Silopi'ye uzun süredir askeri yığınak yapıyordu. Binlerce zırhlı araç, obüs ve tankın Suriye sonrası hedefi bu kez Sincar olacak. (Kaynak: Yeni Şafak)

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83