banner84

banner93
11 Ağustos 2020 Salı

Spor spikeri Emre Gönlüşen hayatını kaybetti
banner31

Korona'ya Karşı İyilik Aşısı

Her zor anın iyi bir yöne kayma durumu vardır. İşte dünyayı kasıp kavuran bu teknolojik salgın biz insanlığın gen haritasını da çıkarmamıza vesile oldu. Evet evet yanlış duymadınız ! Nasıl mı ? Haberimizi okuyun göreceksiniz...

18 Mayıs 2020 Pazartesi 11:29
Korona'ya Karşı İyilik Aşısı
banner54
 10 Nisan’dan beri İyilik Hareketi / Gönül Seferberliği sloganıyla ”İyilik çok bulaşıcıdır” diyerek yardım için kolları sıvayan hemşehrilerimiz dur durak demeden hizmete devam ediyorlar.

Peki ama bu dönemi bile ''nemalanma avcılığı'' na çevirenleri sosyal medyada sıklıkla takip ederken, böylesi güzel bir hareketin gençlerimiz tarafından üstlenilmesi bizlere neyi hatırlatıyor ?

Evet yıllar geçtikçe sadece bir robot gibi gezinen, bir dron misali çevresini seyreden insanlık bir vicdani düşünce yapısına sahip olduğunu hatırladı. Öyle ki, bizler bugün dünya olarak gözle görülemeyecek kadar küçük bir virüse teslim olduk. Ellerimiz ayaklarımız bağlandı, aklımız fikrimiz bu virüs salgınından kurtulma mucizesinde... Aşı bulunacak mı ?  Tedavi olacak mıyız ..Bu illet ne zaman dünyayı terkedecek..

Hergün bu deli sorulara akıllı cevaplar bulmaya çalıştık.

Aslında bir şekilde insanoğlunun gen haritası da belirmeye başladı. Virüs tehlikesinde egoist düşünenler ile bu tehlikeye maruz kalanlara destek olmaya çalışanlar. İşte bu nokta çok önemli. Birileri hala her gece sosyal medya da eve hapsolmuş insanlığı sömürme derdinde.. Kimileri bu salgın halinde nasıl para kazanırım diye hesap kitap yaparken, kimileri de sevdasını sosyal medya hesaplarından paraya çevirme derdinde.

İşte 40 günlük Korona Kovid19 salgını süresince bizleri gerçeklerle yüzleştiren durum...

Her şey alanen ortada, kıvırmaya, sektelemeye ve yalan dolana gerek yok... Adam olacak çocuk sözü boşuna söylenmemiş.

Bu zaman zarfında Amasya Taşova ilçesinde bir ihtiyaç hasılı durumunda başlayan ''İyilik Hareketi'' bir muhtar ve birkaç genç tarafından başlatıldı. Bu gençlerin önderliğini de her daim Amasya tanıtımlarında adı ön sıralarda bulunan Kasım Alper ÖZDEMİR yaptı.

Haftalarıdır devam eden iyilik hareketi ekibi yeni yeni köylerde yardıma koşmaya deva ediyor.

İyilik Hareketi Ekibi Taşova’nın farklı köylerinden eski adı Töneke olan Altınlı, Yerkozlu ve Borabay’a da yardım poşetlerini ve çocuklar içinde özel hediyeleri götürdüler.

Konu ile ilgili açıklama yapan; İyilik Hareketi öncüsü Kasım Alper Özdemir; ”Altınlı, Yerkozlu ve Borabay muhtarlarına ilgi ve alakaları için teşekkür ediyoruz. Yardımları onlar ile birlikte dağıtırken köylerimizin renkli simaları ile de sohbet ediyoruz.

İyilik Hareketimize bu noktada destek olan Almanya’dan Ömer Kavak ve evlatları Musa ve Mesut Kavak’a da ayrıca teşekkür ediyorum.

Taşova’da da arkadaşlarımız faaliyetlerine devam ediyor. Bütün mahallelerde muhtarlardan da bilgiler alınarak alışveriş çekleri ve gıda paketleri ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.

Yine kurumsal firmalardan BURSALI TEKSTİL,  TORKU, EMİN EVİM ve MEGASAN’a da teşekkür ediyoruz. Yerel esnafımızın da bu dönemde desteklenmesi için yaklaşık 14 esnafımızdan gıda malzemesi alınmaya devam ediyor. Yine ilçemiz esnaflarından 150 kilo unla bu kampanyaya destek veren Erdal Aslan’ın bu desteği de bizi motive eden bir destek idi.

İyilik Hareketi gerçekten güzel bir ses getirdi. Hiç bir ayrım yapmadan alan eli kimse görmeden son güne kadar da bu güzelliği sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40