banner84

banner93
23 Kasım 2019 Cumartesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump'ı böyle düzeltti
banner31

HER AMASYALI’NIN BİR HİKAYESİ OLAN BAŞKAN ADAYI

‘’Hayat bir pamuk ipliğine bağlıdır’’ derler ya, işte öylesi bir yerel seçim arefesindeyiz. Bu hengamede bireysel olarak düşüncelerimiz hizmete aday olanlarında bireysel durumlarını göz önünde bulundurmak gerekir. Siyaseti siyaset üstü düşünecek olursak bu sözümün altını kalın çizgilerle çiziyorum.

25 Mart 2019 Pazartesi 11:11
HER AMASYALI’NIN BİR HİKAYESİ OLAN BAŞKAN ADAYI
banner54
Bir insan profili çizdiğinizde bu profilin etrafı da aynı şekilde dopdolu olmalıdır. Bireyin bireysel ilişkileri, toplumsal çevrede ki durumu, çalışma ve sosyal faaliyetleri hepsi mercek altına alınmalıdır. Bugün sizlere kendi çevremde çok güzel ve anlamlı anılara şahit olduğum bir gönül adamından bahsedeceğim.
İstanbul’da uzun yıllar Turizm İşletmeciliği üzerine hizmet veren bir gönül adamı Mehmet SARI’dan bahsedeceğim.
Kendisiyle 1987 yılında tanışma fırsattı buldum. Lise bitmiş memleketimde köyümde yaşarken bir anda İstanbul’a gitme kararı aldım. Çünkü köyde çalışabilecek bir yapıya sahip değildim. İstanbul’a yola çıkarken ilçemizde bulunan büyüklerimiz İstanbul'da otogardan indiğinde şu adrese git, orada Mehmet SARI’yı sor ve derdini ona anlat dediler. O gün gittiğimde kendisine ulaştım. Oturduk sohbet ettik ve beni bir adrese yönlendirdi. İlk gün de ''ilk iş günü'' ne kavuşmak ne kadar güzel bir duyguydu. Gurbet ele gidiyorsun ve an be an sana sahip çıkan bir ağabeyle karşılaşıyorsun…Bu tanışma faslı burada bitmiyordu, her daim seni soran ve sahiplenen bir ağabeydi Mehmet Sarı. Benim hikayem sadece bununla kalmadı 32 yılı aşkın zaman diliminde halen aynı gönüllülük esasına dayanan bir abi kardeş muhabbeti devam ediyor.
Sadece ben değil, İstanbul’a gelip ona ulaşan her Amasyalı’nın güzel bir hikayesi vardır Mehmet SARI ile… Ben şahsen bu hikayeleri toplasam ‘’Selam Verdim Karlı Çıktım’’ Roman kitabını yazardım.
‘’Bir Hayatta Binler Hikaye’’ çıkan bu yaşam mücadelesinde Mehmet SARI şimdi de ‘’Memleket Hizmeti’’ hikayesine giriş yapıyor.
Böyle bir yürek, böyle bir iş ve gönül adamının Amasya’ya katacağı artıları çok iyi analiz etmek gerekir. Hiçbir siyasi fark gözetmeksizin hizmet aşkı ve hizmet potansiyeline bakarak doğru bir karara imza atmak gerekir. Hikayeleri mutlu sonla bitirelim, kötü sonla biten hikayelere alıştırılan halkımıza bir sürpriz yapalım ne dersiniz.İstanbul ve Amasya’da her sohbete konu olan İstanbul’daki Mehmet SARI hikayeleri inşallah bundan böyle Amasya’da yapılan güzellikleri dillendirecektir.
Haydi hep birlikte Amasya'nın makus kaderini en güzel konuşulan hikayelere dönüştürelim. Semaver çaylı sohbetlerimiz bu güzel hikayelerle süslensin...


Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83