banner84

banner92
12 Ağustos 2020 Çarşamba

Altın fiyatlarında sert düşüş!
banner31

Gönül Adamına Gönül Sofralarını Sorduk

İstanbul’da uzun yıllardır turizm ve otelcilik konusunda hizmet veren Amasyalı iş ve gönül adamı Mehmet SARI, memleketine kazandırdıklarının yanında doğduğu yere yapmış olduğu vefalı çalışmalarıyla da adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

04 Temmuz 2017 Salı 00:00
 Gönül Adamına Gönül Sofralarını Sorduk
banner54

İstanbul’da uzun yıllardır turizm ve otelcilik konusunda hizmet veren Amasyalı iş ve gönül adamı Mehmet SARI, memleketine kazandırdıklarının yanında doğduğu yere yapmış olduğu vefalı çalışmalarıyla da adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

Özellikle İstanbul Sultan Ahmet ’de hizmet verdiği Meşale Çay Bahçesi turizmin yanında Amasyalı hemşerilerinin de uğrak ve buluşma yeri olması mekana ayrı bir önem kazandırıyor.

Tüm bunların yanında hemşerilerine iş konusunda da çevresini kullanıp istihdam sağlayan işadamı, memleketi Amasya’da geleneksel hale getirdiği iftar sofraları ile de on binleri bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu sene 8.sini düzenlediği iftar sofralarını sorduk işadamı Mehmet SARI’ya bakın neler söyledi.

-Uzun yıllardır İstanbul gibi büyük bir metropol şehirde hizmet sektöründe yönetici ve iş yeri sahibisiniz. Çoğu kişinin olmak istediği yerdesiniz. Öncelikle böylesi bir yerde olmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir ?

-Efendim İstanbul metropol olmaktan ziyade geçmiş ile geleceği tıpkı bir köprü gibi bağlayan bir değere sahip. Hem insanlık hem Türk tarihi olarak dünyanın gıpta ile baktığı bir konuma sahip. Böylesi bir konumda olan bir şehirde belli bir yere sahip olmak elbette artılarınızı çoğaltır. Bunun yanında üzerinizdeki sorumluluk görevinizi de bir o kadar arttırır. Bunu avantaj ve dezavantaja dönüştürmek kişinin kendi icraatları sonucu ortaya çıkacaktır.

-Böylesi bir mekanda size huzur veren nedir ?

-Burada bana huzur veren en önemli durum hemşerilerimle oturup sohbet etmek, memleketimden gelen güzel insanları ağırlamak ve onlara ikramlarda bulunmak. Ayrıca buradan ayrılan dostların giderken bana dua gibi bir hediye bırakmaları.

-Her ortam ve sohbet durumunda ‘’dua’’ sizin öncelikli oluyor. Duanın gücüne çok inanan birisiniz, bu ilham kaynağınız nedir ?

-Efendim ben Türkiye Gazetesi’nde görev yaparken, rahmetli sayın Enver ÖREN ağabey ile çok sık görüşüyordum. Onun güler yüzü ve güler yüzünün ardından dua ile ayrılması bende derin etki oluşturdu. Bir diğer unsur rahmeti rahmana kavuşan benim için çok özel insan saygıdeğer sayın Seyit Ahmet Arvasi hocamdır. Onun sohbetlerinden çok ilham ve bilgi aldım. Allah ondan ve onun gibilerden razı olsun. Bana dua ve tefekkür konusunda anlatamayacağım derece de ilham kazandırdılar.

-Efendim gelelim bu duaların sizde en fazla trafiğe neden olan iftar sofralarına. Bu sofralar geleneksel bir şekilde devam ediyor. Her defasın da SARI nesli var olduğu müddetçe devam edeceğini söylediniz. Bu konuda oğlunuz Avukat Talha Bilal SARI sizin yolunuzda gitmeye aday sanırım.

-Evet bu anlamlı ve manevi yönü kuvvetli gelenek benim ömrüm yettiği süre içerisinde benimle daha sonra oğlum Talha Bilal SARI ile devam edecektir inşallah.

-Bu seneki iftar sofralarınız nasıl geçti ?

-Efendim bu seneki iftar programlarımız her zaman ki gibi yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleşti. Bu sene kesin sayı için sandalye sayımı yapıldı buna göre 6833 sandalye sayıldı.

-İftar sofralarında sizi en çok mutlu eden nedir ?

-İftar sofralarında beni mutlu eden sofraların geride bıraktığı muhabbet, birliktelik ve duadır.

-Davetlerinizde genelde tüm halkımız diye çağrıda bulunuyorsunuz ! Aslında bir siyasetçisiniz, bu tür organizasyonları siyasi amaç altında yapmayı düşündünüz mü ?

-Asla ve kat’a böyle düşünmedim, düşünmek zaten bu hizmetin tüm içtenliğini zedeler.

-Peki bu iftar programınızı Amasya merkezde yapmayı düşünmediniz mi ?

-Taşova merkezde verilen iftar programımız zaten genel manada bir iftar davetimizi içermektedir. Ayrıca Uluköy’de kendimize has bir iftar programı veriyoruz.

-Sayın Sarı , bu seneki iftar programlarını da geride bıraktık, halkımıza vermek istediğiniz mesaj var mı ?

-Öncelikle iftar programlarımıza iştirak eden tüm davetlilerimize tüm samimiyetimle şükranlarımı iletir, dualarını esirgememelerini istirham ediyorum. Bu sene özellikle ülkemiz ve Türk ve İslam coğrafyası için de özel dua etmelerini talep ediyorum. Unutmayalım ki Türkiye var oldukça İslam coğrafyası asla parçalanmayacaktır. İslam coğrafyası parçalanmadıkça Türk devleti de daima var olacaktır.

 

 

 

Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

Anahtar Kelimeler: AmasyaMehmetsarıMhpIftar

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40