banner84

banner92
25 Eylül 2020 Cuma

İstanbul'un Sesi'nde Sanat Konuşulur Sanatçı Ağırlanır
banner31

Türkiye’de Ampute Futbol Siyahi Oyuncularla Daha Renkli Geçiyor..

Türkiye ‘de bir şeyler değil çok şeyler değişiyor. Bu değişim engelli sporlarında özellikle de Ampute Futbol’da öyle sırıtıyor ki; görmemek, hissetmemek sadece duyarsız kalırsan mümkün olabiliyor.

14 Mart 2018 Çarşamba 15:07
 Türkiye’de Ampute Futbol Siyahi Oyuncularla Daha Renkli Geçiyor..
banner54
 Peki Ampute Futbol çok gerilerde ve izlenme zevkinden bile mahrum iken, nasıl oldu da seyir zevki yaşatan bir spor dalı oldu. İşte bu çizgiden öteye geçmeden bu çizgiye kadar nasıl gelindi onlardan bahsetmek, o çizgiyi dizginleyen ellerden bahsetmek gerek.Bu konuda 2 yıl önce çok yakından tanıdığım TRT Engelsiz Spor program sunucu ve yapımcısı sevgili Cem ÇINAR’dan bahsetmeden olmaz. Herkesin ‘’aman sende’’dediği dönemlerde bile bu günlere gelineceği inancı ile elinden o mikrofonu hiç mi hiç bırakmadı. O mikrofon şimdilerde milli takım formasın giyen kahramanların kısık seslerini  tribünleri olmayan, tribünü olsa da  seyircisi olmayan sahalardan evlerimize kadar taşıdı. Kolay değil ! Yıllarını , zamanını ve nefesini bu uğurda verdi. Bazen canlı yayın olmadığında kendi kurumuyla bile ters düştü. O sadece bu çocukların hayata gülmesi, topluma adapte olması için mücadele verdi.Teşekkürler Cem ÇINAR o mücadele sayende hedefe vardı.
Bu çizgiye gelirken kulüp başkanları çok yıprandı. Onlara bazıları dilenci gözüyle baktı. Hiç unutmam Şişli Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ercan ALTIN bir görüşmede karşı tarafın ‘’bu işi böyle dilenir gibi değil de farklı çözemez misiniz ‘’ ? demesi üzerine… Sıkılmayın efendim söyleyin, ben bu çocuklar için dilenci konumunda olayım fark etmez. Yeter ki o çocuklar topluma kazandırılsın, yeter ki ümit ışıkları sönmesin. '' Bu yaptığımla bana dilenci denilecekse kabulümdür'', demesi bende bu mücadeleye karşı hırs başlattı.Evet bu çizgiye gelinmesinde emektar kulüp başkanlarını unutmayalım. Ayrıca oyunculara ağabeylik eden Ahmet TÜRKCAN’lar… Coşkun TURAN’lar… Ahmet KORKMAZ’lar, Gazi İsmail TEMİZ’ler asla unutulmasın…  Bunların içinde bir de Zuhal ÜNVER ablaları var onların manevi ablaları, her maç onların yanında olan…
Birde bu güzide futbolun doğuşunda emeği büyük olan rahmetli Hadi TÜRKMEN asla ve asla unutulmamalı..Hadi başkanımızı da saygı ve rahmetle anıyorum.Barış TELLİ….
İsmail KORKMAZ…
Ali ATAY….
Osman ÇAKMAK…
Rahmi ÖZCAN…
Alican KURUYAMAÇ…
Ömer GÜLERYÜZ…
Serkan DERELİ..
Muhammet YEĞEN…
Fatih KARAKUŞ…
Fatih ŞENTÜRK…
Selim KARADAĞ…
Kemal GÜLEŞ….
Mehmet YUNSUR….
Feyyaz GÖZÜAÇIK…
Ve bu güzelliklere renk katan siyahi oyuncular. 
Mubarak Muhammed, Omar Clemant, Anum Cephas ve diğerleriHem sempatik oluşları hem de akıl tutulması yaratacak kondisyonlu oyunları ile sahalara enerji ve farklı bir atmosfer katıyorlar. Ben açık ve net söylüyorum ki, futbola aydınlık gelecekler  getiren siyahi kramponlar, emin olun ki Ampute futbolun en büyük aydınlatma ayakları olacaklardır.
 
2017-2018 Sezonu Ampute Futbol Süper Ligi ikinci yarı 1. Hafta maçları.
1-Şehitkamil-2 Şahinbey -6
2-Meliggazi-0 TSK -15
3- İSÖS-5 Pendik-3
4- Konya-0 Yeditepe-1
5- Osmanlı-2 İzmir BB.-1
Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83