banner84

banner93
20 Şubat 2020 Perşembe

Almanya'da iki kafeye saldırı! 11 kişi hayatını kaybetti Türkler de var
banner31

Müslüm SÖYLER’le BAŞKA AÇIDAN Devam Ediyor….

Özel bir Radyo Frekansı’nda başlayan sosyal sorumluluk serüveni bir özel Tv kanalı ile daha bir pekişti. Zamanla engelliler ve dezavantajlı grupların sesi olma yolunda büyük adımlar atıldı.

26 Haziran 2018 Salı 11:21
Müslüm SÖYLER’le BAŞKA AÇIDAN Devam Ediyor….
banner54
 

Müslüm SÖYLER'le Başka Açıdan engellilerin kaliteli bir yaşam yolunda ilerlemeleri için bir ‘’çağrı merkezi’’ olma yolunda ilerlerken, bir yandan da başarılı engellileri topluma ve engelli ailelerine tanıtmaya devam ediyor.  Bazen bir sokak çocuğunun aile olmasındaki güzellikleri, bazen bir uzvunu kaybetmiş vatandaşın bir spor branşında hayat bulmasını, bazen de bu konulara duyarlı iş ve siyaset adamlarının destek ve projelerini gün yüzüne çıkarmaya gayret ediyor.Bir yıl önce programına konuk ettiği İstanbul Yorgancılar Odası Başkanı yorgancı ustası Nazmi İNCE ile yorguncılık ustalığını engellilere öğretebilir miyiz ? diye bir soru sormuştu. O sorunun ardından Müslüm SÖYLER bu konuyu engelli dernekleri ile istişare edip konuştuğu halde bir sonuç alamadı. Ta ki, ZEREV ( Zihinsel Engelliler ) Mütevelli Heyeti Başkanı Şeref UMUT beyefendiyi konuk edene kadar. Şeref bey ile yorgancılık konusunu konuşunca tekrar Nazmi bey ile irtibata geçerek aynı programda telefonla iki gönül adamını biraraya getirdi. İşte bu birliktelikten doğan isitşare neticesi Yorgancılık Ustalığı bir özel eğitim kurumunda can bulacaktı.

Dilerseniz bugüne kadar hafızalarda kalan program içeriklerine bir göz atalım…

     

 Japon Mimar ve işadamı Yoshiki Moriwaki konuğu  oldu ve Türkiye'de mimari engellerden ve deprem konusunda inşaat tekniklerini anlattı. Lösemili çocuklar için mücadele eden bir gönüllü genç kızımızı Sibel Ayşe YÜCEL'i radyo programına konuk alarak o çocuklarımızı hastanede ziyaret ederek moral vermeleri konusunda dinleyenleri aydınlattı.  

Beykent Tv 'de ''Mehmet ŞAHİN'le Günün Manşeti'' programında Türkiye'de engelliler konulu 45 dakikalık kesintisiz programda geçmişten günümüze camianın sorun ve isteklerini dile getirdi. Görme engelli sanatçıları programa davet edip onların sanatlarını icra etmelerine olanak sağlayarak geniş kitlelere ulaşmalarına vesile oldu.


  ,

Atatürk'ün manevi kızı Ülkü ADATEPE ile çok güzel bir program sonrası güzel projeleri birlikte seslendirme ve yaşatma anlaşması yaparak bu projeyi ilkokullarda başlatma yoluna gidildi. Bu konuda amerika'dan başarılı iş kadını Sevi SARI ve Türkiye'den ünlü sanatçı Bahar ÖZTAN ve diğer sanatçı dostlarla irtibata geçerek akışı hızlandırdı.

Türkiye Sakatlar Derneği'nin efsane başkanı Şükrü BOYRAZ ile bir çok programda bir araya gelerek sorunların ana kaynağında çareler arandı. Bu konuda kendisine TV'de moderatörlük yapan deneyimli sunucu ve Türkiyenin en genç spikeri Mehmet ŞAHİN'den destek aldı.
  

Programların İstanbul'da olmasına rağmen Anadolu'nun bir çıok merkez ve ilçelerinden engelli dernek başkanlarını radyo ve tv programlarına konuk alarak ibreyi genelden yerele çevirmeyi başardı. Amasya Taşova Engelliler Derneği Başkanı Yavuz AYDIN  ile Avcılar Belediyesi Engelliler Meclis Üyesi Ahmet BAĞBEKLEYEN 'i konuk alarak Avrupa yakası ile Anadolu yakası arasında mekik dokudu. Bu yönde Amerika senato adaylarından ve Türk Amerikan Dernek Başkanları Sevi Sarı ve Duysevi MİYAR'dan destek aldı, programlarına davet etti ve onlarda programa katılarak konunun ciddiyetine ortak oldular.


  

Bursalı Tekstil 
Yönetim Kurulu Başkanı Fuat BURSALI Taşova'ya yaptırmış olduğu Meslek Lisesi konusunda yapmış olduğu haber ve programlarla destek vermesinden dolayı Müslüm SÖYLER'e destek veren değerli bir eğitim hizmetkarı...


Binlerce öğrenciye burs kapısı aralayan, okumalarına maddi manevi destek veren işadamı sosyal sorumluluk konusunda her daim Müslüm kardeşimin yanındayım diyen gönül adamlarından biri.. Taşova Belediye Başkanı Bayram ÖZTÜRK aynı desteği veren isimlerden biri...
   

Sağlık konusunda Uzman doktorların eşliğinde dezavantajlı gruplara tıbbi bilgiler verildi. Bu konuda Samatya Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Mehmet Emin GÜNEŞ hem yazmış olduğu kitaplarından hem de uzmanlık alanındaki bilgilerden dinleyenlere aktarma yaptı. Engelli Sporları ve Tekerlekli Basketbol adına Başkan M.Kemal YÜKSEL ve Ahmet Turan ÇALIŞKAN ile dolu dolu bir program gerçekleşti.


  

Türkiye'de Akciğer hastalıkları ve skolyoz konusunda dezavantajlı kişilerin nefes sorunları ve geribal enfeksiyonlarda daha az zarar görmeleri ve hayat kalitelerini sağlık yönünde kazanmaları konusunda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Bülent TUTLUOĞLU gereken tüm detayları programda dile getirdi. Aynı şekilde Göz Hastalıkları konusunda OSKAR Ödüllü Profesör Murat ÖNCEL tüm engellilere muayenehanesini açarak destek vereceğini dile getirdi. Göz rahatsızlıkları konusunda da gerekli bilgiler verdi. Ayrıca deneyimli ve alanında uzman Avukat Rahmi ÇELİK ile de hukuksal alanda radyoda konuklar edinerek kanunlarda istişareler yaptı.


  

Engelli Maratoncu ve Milli Sporcu aynı  zamanda engellilerde ilk bürokrat olan Ayhan METİN ile bürokrasi yolundaki engelleri ve sosyal çevredeki engellerle karşılaştırıp çözüm önerilerini dile getirdiler. Ayrıca genç öğrencilerin engelliler konusundaki sosyal projelerini dile getiren Elif ERDEM, Arzu ERCANTÜRK ve engelli Murat ÖZGÜL çok farklı bir konuyu radyodan dinleyenlere aktardı.
     

Sanatçı ve dizi oyuncuları ile tüm sosyal projelerde olmaya gayret gösteren Müslüm SÖYLER bu konuda da başarı basamaklarında oldukça ilerde... Tuğba Hatun, Alinuri Türkoğlu, Nadide Sultan bunlardan bazıları. İSMEK gibi eğitim kurumlarında başarı gösteren ve eğitim veren sanat gönüllülerini de programlarına çıkararak bu konuda devletin yapmış olduğu sosyal projelerin duyurulmasına katkı sağladı.   

Ortopedi ve Travmotoloji alanında öğretim üyesi Doç.Dr.Onat ÜZÜMCÜGİL hem skolyoz hastalıklarının erken tanısı hemde tedavi yollarını dinleyenlere anlatarak bilgiler verdi. Ampute Futbol oyuncularından Gana Milli Takım oyuncusu ve İstanbul Yeditepe Engelliler Spor Kulübü sporcusu Mubarek Muhammed canlı yayında futbolun hayatına kazandırdıklarını anlatarak birşekilde toplumda hayata küsmüş engellilere ışık oldu.     

Birçok Tv programlarına da davet edilen başarılı programcı katıldığı programlarda her daim engelli camiasına katkı sağlamanın en etkili sesi olmaya gayret gösterdi. Kaçkar TV'de Recebiye ÇATAKSEZER ile İkindi Kahvesi programında engelli sanatçılarla mahalli sanatçılar arasında güzel dokumalar gerçeekleştirdi. Programına davet ettiği engelli sanatçı Beytullah KILIÇ'da bu başarılı engellilerden bir tanesi. Hem gitar hem de kemençe çalarak kendini aşmış bir engelli olarak örnek teşkil etti. Aynı zamanda sivil toplum kuruluşu başkanlarını da programa davet edip onlarla çalışma kulvarları oluşturdu. Bu sayede iller arası sportif organizasyonlarda Ampute takımı ile il spor festivallerinin başlangıç maçlarının yapılmasına olanak sağladı. Bu konuda Amasya İl Derneği Başkanı Mehmet PARLAK destekçisi oldu.


        

Bazende manevi atmosfer oluşturacak konuklarla gençliğin sesi olan başkanlarla istişare yolu açtı. Bunlardan biri de Alperen Ocakları İstanbul İl Baakanı Kürşat MİCAN oldu. Tespih ustası Abdurrahman DOĞAN ile de tespih üretimi ve bu konuda engellilerin yapacakları çalışmalardan bahsetti. Türk Sinemasının duygu yüklü insanı Gamzeli güzeli Bahar ÖZTAN her daim Müslüm SÖYLER'in yanında oldu ve olmaya devam ediyor. Gerek radyo gerek televizyon gerekse sosyal projelerde olması gereken her yerde varlığını hissettiren duyarlı bir sanatçı Bahar ÖZTAN
   

Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı Cemal MERDAN hem derneği,hem şahsi yönüyle her zaman programlara katılıp hem üyelerini hem de dinleyenleri bilgilendirerek topluma fayda katma konusunda Müslüm SÖYLER'in yanında olmaya devam ediyor. İranlı gazeteci ve iş kadını Sudeh SOTODEH 'de gerçekleştirmiş olduğu ödül töreninde Müslüm SÖYLER'in yaptığı hizmetleri de unutmayarak kendisine bir ödül takdim ederek duyarlı bir iş kadını olduğunu göstermiştir. Ayrıca radyo programına da katılarak bu konudaki samimiyetini de pekiştirmiştir.
      

Bir başka duyarlı sanatçı da yılların sunucu ve sanatçısı aynı zamanda mankeni Aslı KÖKÇE, hazırlayıp sunduğu programlarda engellilerin özel günlerini asla unutmayan ve programlarına konuk eden bir gönül insanı... Özellikle Müslüm SÖYLER'in sosyal içerikli davetlerinde varlığını hissettiren KÖKÇE, Müslüm SÖYLER'le Başka Açıdan programlarına da katılarak bu duyarlılık aşkını somut olarak yerine getirmiştir. TRT sunucu ve programcısı Esra HARMANDA'da bu güzel yürekelrden bir tanesi.

      


Genç şair ve yazar aynı zamanda sanat icra eden gençlerin sesi olmaya da azami gayret gösteren Müslüm SÖYLER'le BAŞKA AÇIDAN Sporda büyük başarılar kazanmış Milli Gururlarımızla da bir araya geldi. Bunlar sanat adına Onur MACİT ve Atilla Volkan BAYKARA spor adına da Milli Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu güreşçimiz Mahmut DEMİR...


      

Hüner COŞKUNER gibi Türk Sanat musikisinin duayen isimleri   Nejla ŞAN gibi Türk Halk müziğinin usta yorumcuları radyocu dostlarıdan Evrim ENÜCÜK ve engelli sanatkar bir tespih sanatı ustası DOĞAN TESPİHÇİLİK adına Abdurrahman DOĞAN progamlarında dinleyenlere en güzel dakikalr yaşattılar.


Her daim Tv prograamlarında gitarıyla ses olan fon olan gitarist sanatçı Can KUZEY radyo prograamlarında da her daim üstün performansı ile renkli anların yaşanmasına vesile olan duyarlı sanatçılardan bir tanesi..   

Rahmetli Barış MANÇO'nun sanaatkar oğlu Doğukan MANÇO ve ünlü radyocu ve haber spikeri Çetin ERKER,  Sevi SARI ile birlikte her daim yanında olan sanatçı dostlarından bir kaçı... Müslüm SÖYLER ,   ''Atma Tamir Olsun Çocuklara Umut Olsun'' projesi ile de kimsesiz çocukların oyuncak sahibi olması adına özel bir projeye de destek veriyor.
         

MHP Engelliler Masası Başkanı ve İstanbul İl Başkan Yardımcısı Bahattin ŞENGÜL ile bir Tv programında son yıllarda ve geçmişin yaşantısı ile günümüzün yaşantısı arasındaki yaşam kulvarını konuştu.

   

Müslüm SÖYLER, Bengütürk Televizyonu 'nda Arife YILMAZ'ın programına katılarak hem radyo programcılığını, hem engellilerde siyasi yapı ve bürokrasiyi hemde eengelli sporlarını konuşarak izleyicilere bilgi verdi.  Engellilere Rehabilite alanında destek veren Rehabilite Merkezi yönetici ve eğitimcilerini de programlarına konuk alan Müslüm SÖYLER konuyla ilgili Halkla İlişkiler Uzmanı Yağmur YILMAZ 'ı konuk alarak olayın boyutuna açıklık getirdi.
     

Şu an İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Olan geçmişte Başakşehir Belediye Başkanlığı dönemiyle engelli camiasına büyük özverilerde bulunan Mevlüt UYSAL'ı konuk ederek yapmış olduğu hizmetleri dinleyenlerine aktardı. ayrıca Müslüm SÖYLER ilk göze batan ödülünü de Mevlüt UYSAL'ın takdim ettiği ödül ile taçlandırdı.  
Sosyal Sorumluluk içeren bir programda Magazin programcısı Kadir BALIK ile biraraya gelerek engellilerle sanat camiasını bir araya getirdi. Ayrıca Kadir BALIK'ın Tv programına katılarak engelliler konulu AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

  
Bazı etkinliklerine kilometrelerce öteden ziyaretine gelen ve engellere rağmen yolları arşınlayan engellilerde var..


  

Amasyalı iş ve gönül adamı aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarının efsanevi destekçisi ASKON ( Anadolu Aslanları İşadamları Derneği ) Genel Başkanı Hasan Ali CESUR , Müslüm SÖYLER vasıtasıyla başkan yardımcığı görevinde bulunduğu Yeditepe Engelliler Ampute Takımı'na maddi manevi katkılarda bulundu.  Bruni Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Adnan YÜKSEL üniversiteye katkılarından dolayı bir radyo programcısı olarak Müslüm SÖYLER'e plaket takdim etti.

  Rumeli Tv Spor Programcısı Mehmet ÇELİK Engelli Sporları adına Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Başkan Vekili olarak Müslüm Söyler ve takım kaptanı Ahmet TÜRKCAN, teknik direktör Kamil TEMEL ve Yönetim Kurulu Üyesi Zuhal ÜNVER'i programına konuk aldı.


    

Ünlü oyuncu ve sunucu Özlem ÖREN Kadına Şiddet ve eengelliler konulu organizasyonlara gönüllü sunucu olarak katılan ve bu konuda Müslüm SÖYLER'in konuğu olarak sosyal sorumluluk konusunda duyarlılık örneği teşkil etti.  Prof.Dr. Yeşim ERBİL Endokrin konusunda program dinleyicilerine tıbbi açıdan tüm önemli detayları anlattı.
  

Başakşehir Engelliler Birimi Baaşkanı Mehmet  ERDOĞAN  ve program danışman ve gönüllü asistan Elif ERDEM ile belediyelerin eengelliler konulu çalışmalarından genişçe bahsedildi.
ZEREV Mütevelli Heyeti Başkanı Şeref UMUT ile de engelli istihdam ve çalışmaları hakkında fikir birliğine varılaarak çalışmalarda birlijkte hareket alma kararı alındı.


  

Engelli dinleyiciler sık sık Müslüm SÖYLER'i bulunmuş olduğu mekanlarda ziyaret ederek şükranlarını dile getirip programın devam etmesini arzu ettiler.  Topal Hikayeler kitabı yazarı Ayhan BAHÇELİ'de programa hem bir sporcu kimliği hemde bir yazar olaraak katılıp programda dinleyenlere kitap hakkındaa bilgiler verdi.
  

MHP'li Engelli Komisyon Başkanı Bahattin ŞENGÜL ile Engelli Fuarında engellilere yönelik destekleyici araçları inceleyen Müslüm SÖYLER, daha sonra bir tv programında fuar ile ilgili öneri ve görüşlerini seslendirdi.  

İranlı yazar ve çevirmen Behruz  Dijurian ile çevirmenlik ve bu konuda engellilere yazmış olduğu mısralar hakkında konuşuldu. ayrıca Müslüm SÖYLER'in dinleyicilerinden engelli bir radyocu Kağan NAR programa babası vasıtasıyla katılarak dinleyenlerle özlem giderdi.


  

Kültürlü Gençlik Derneği Başkanı ve Radyocu Bekir  KAPLAN Kültür Gençlik üyelerinin ve bu vasıtayla eğitim alan gençlerin hayatlarından bahsetti.  Müslüm SÖYLER'e Başakşehir Belediyesi tarafından organize edilen Engelsiz Medya Ödül Töreni'nde başkan Mevlüt UYSAL tarafından başarı ödülü verildi.
  

Engelli Basketçi Canpolat POLAT ile engelli sporlarını konuşup sosyal medya da bu konuya biraz daha değinilmesi kanaatine varıldı. Ayrıca Sakatlar Derneği istanbul Şube Başkanı aynı zamanda Ampute Futbol oyuncusu İlyas YILDIZ ile geçmişten günümüze engelli sorunlarını ve durumlarını değerlendirdi.


  

Milli Gülleci ve olimpiyat şampiyonu aynı zamanda İBB Engelliler Komisyon eski başkanı Hamza DOĞAN programda hem olimpiyatlar hemde paralimpik olimpiyatlar hakkında bilgi verdi. Karadenizli sanatçı ve programcı yerel televizyon programcıları hakkında bilgiler verdi.


  

Pusula Tv ve Gazetesi tarafından düzenlenen makale yarışmasında birinci olan Müslüm SÖYLER'e Mitat BEREKET öncülüğünde birincilik adına bir telefon hediye edildi. Tüm bu konulardaki duyarlılık ve hassasiyetinden ötürü Elvis Presley lakaplı sanatçı Erol BÜYÜKBURÇ'da Müslüm SÖYLER'e destek olan sanatçılar arasında...
  

Bahar ÖZTAN'ın yanısıra Rumeli'nin sevilen sesi Cüneyt ŞENTÜRK her daim Müslüm SÖYLER ile birlikte hareket eden, etkinliklerde gönüllü yer alan sanatçılardan bir tanesi.


  

Duygu yüklü şair Ahmet Selçuk İLKAN Müslüm SÖYLER'e her zaman yanındayım diyerek kol kanat geren duyarlı sanatçılardan en önde gelenleri... TRT'nin sevilen  Festival sunucusu Merve AKKANAT programda verdiği mesajlar ile Müslüm SÖYLER'in bu konudaki başarısı örnek olmalı diye konuştu ve destek istedi. Ayrıca Uluslararası Engelliler Derneği Başkanı İsmet TÜRKER her zaman engelliler konulu etkinliklerde Müslüm SÖYLER'in yanında yer alan isimlerden bir tanesi.


  

Amasyalı şair ve yazar aynı zamanda uluslararası sunuculuk özelliği taşıyan Kasım Alper ÖZDEMİR yıllardan beri her daim engellilerle ve Müslüm SÖYLER ile yanyana omuz omuza olarak gereken desteğin fazlasını veren yürekli ve duyarlı sanatçıalrdan bir tansesi... Şair ve yazar İbrahim ÖZGÜN 'de katılmış olduğu radyo programında Müslüm SÖYLER'in her daim yaptıklarının ve yaapacaklarının destekçisi olacaağını belirtti.
  

O bir duygu adamı, o bir adam , o bir şair ve haalk adamı... Sami ASLAN hem bir hemşehrisi hem de engelli camiasına katkıları ehmde bir yazar olarak Müslüm SÖYLER'in her daim yanında olan değerlerden biri. Rumeli Balkan Federasyon Başkanı Ayhan BÖLÜKBAŞI'da her zaman hem bir Rumelili olarak hemde engelliler konusunda Müslüm SÖYLER'in yanında olan STK başkanlarından biri.
  

MHP İstanbul eski İl Başkanı yeni Milletvekili sayın Mehmet BÜLENT KARATAŞ işadamı ve MHP MYK Üyesi sayın Mehmet SARI, MYK Üyesi Erdem KARAKOÇ Müslüm SÖYLER'e destek veren gönül adamlarından bir kaçı...  

Kuruluşundan itibaren yönetim ve başkan yardımcılığında bulunduğu İstanbul Yeditepe Engelliler Spor Kulübü ve Başkan Ercan ALTIN'da her daim Müslüm SÖYLER'in radyo ve tv programlarında yanında oldular. Her başarıda kendisine yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. Ayrıca ASKON Genel Başkanı ve STK'larda önemli bir yere sahip Hasan Ali CESUR engelli dernekleriyle her türlü istişarede gönüllü olarak yer aldı. İşte bunlardan biri...  

Tüm engelli camiası ile her alanda birlikte hareket eden ve desteklerini devam ettiren Müslüm SÖYLER başkanlar ve yönetimleriyle her zaman iyi ilişkiler içerisinde oldu.  İstanbul'dan Anadolu'ya yardımlarda aracılık etmeye azami gayret gösterdi. İşte Amasya Taşova'dan bir engelli kardeşimize, İstanbul'dan bir başka Amasyalı işadamı Cemal KAYHAN tarafından hediye edilen dizüstü bilgisayarın teslimatı...  

Kurtlar Vadisi dizisi oyuncuları Tv programına verdikleri destekle ilerleyen bölümlerde diziye konu alacak bir senaryo uyarlamasıyla programa konuk olacaklardı. Bu senarya bakalım ilerleyen dönemlerde gerçekleşebilecek mi.. Dizinin kalender oyuncusu Abdülhey her zaman destek olacağını açıkladı. Milli oyuncu ve MHP Milletvekili Saffet SANCAKLI'da her daim Müslüm SÖYLER'in etkinliklerine katılan bir isim.
  

Sanatçılar engelli sporcular özellikle engelli yüzücü Onur Furkan GÖKÇENOĞLU, Müslüm SÖYLER ile her zaman radyo ve tv programlarında azmini dile getirdi.  Sanatçı ve oyuncu Özlem ÖREN, Altar KAFESÇİ şair Barış SULUHAN, Müslüm SÖYLER'in ekibim dediği kişiler...
  

Namağlup Süper Lige çıkan Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Ampute Takımı ile destan yazan ekibin başında olan Müslüm SÖYLER,Engelli yönetici ve özel sektörde önemli bir yere sahip  Elif KALAYCIOĞLU ve sanatçı Elif DİKMEN ile de apayrı bir program gerçekleştirerek yayınlarına damga vurdu. Engelli memur ve çalışma arkadaşı Mitat KURTARAN da her daim Müslüm SÖYLER'in yanında yer aldı.
  

İstanbul Yorgancılar Odası Başkanı bir usta olan Nazmi İNCE ile güzel ve anlamlı bir programa imza atarak engelli camiasında yorgan işlemeciliği çalışmasına ilk paragrafı açmasına vesile oldu. Habertürk Tv yapılan etkinliklerde çalışmalarından dolayı Müslüm SÖYLER'le özel bir röportaj gerçekleştirdi.
  

Yürekli ve yardımsever işadamı Yaşar Karakelle Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar KARAKELLE'de  Engelli camiasında tiyatro ekibine ve Müslüm SÖYLER'in etkinlik ve projelerine destek veren bir gönül adamı... İşaret dili tercümanı Ceren AY canım abim dediği Müslüm SÖYLER'in her daim emrine amade bir isim...
  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Kadir TOPBAŞ her daaim kapıların engelli camiasına açan bir isimdi. Ayrıca Fonex Kozmetiğin sevilen siması Yönetim Kurulu Başkanı Kadir BIYIKLI Müslüm SÖYLER için her zaman ''yanındayım abim'' diyen isimlerden biri..

 

Amasya Engelliler Derneği Başkanı Abdullah AYYILDIZ, Ordu Engelliler Derneği Başkanı Selma GÜLSEREN ile Amasyalı iş ve gönül adamı Mehmet SARI'yı ziyaret edip desteklerini dile getirdiler, bu birlikteliğe yine Müslüm SÖYLER vesile oldu.  Emekli Astsubay ve diş teknisyeni aynı zamanda Amasya Baalkan Türkleri Derneği kurucu başkanı Abdullah GÜZEL'de Müslüm SÖYLER'e desteklerini her daim sürdüren gönül adamlarından biri.
  

Fatih Engelliler Komisyonu'nda görev yaapan,aynı zamanda Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Yöneticisi Adem SOLAK, Müslüm söYLER'in radyo programlarına katılıp engelli sporları, engelli siyaseti ve belediyelerde engellilerin istihdam ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Engelli camiasının yazarları ve kitap çıkarmak isteyen engellilerin ve diğer dezavantajlı grupların nasıl yayın evlerine ulaşabileceği ve ne kadar maliyetle kitap bastırabilecekleri hakkında Uyanış Yayınevi sahibi Ahmet BİLGEHAN radyo programında Müslüm SÖYLER'e konu hakkında bilgiler verdi.

  

Megasan Elektronik Müdürü Ahmet Tevfik CESUR hem engelli sporlarına, hem çeşitli engelli istihdam projelerine destek veren isimlerden bir tanesi. Gaziosmanpaşa Sakatlar Derneği Başkanı Ahmet GÜRLEVİK engellilerin deniz ile buluşmasına vesile olan kamplarla ilgili çalışmalarını ve engelli camiasının en güzel şekilde tatil yapabilmesini  radyo dinleyenlerine aktardı. Bu arada Yozgat'ın mahalli sanatçı ve ozanı Ali Osman KOÇ her zaman Müslüm SÖYLER'in etkinliklerine ücretsiz olarak katılmaya hazır olduğunu belirtti.
  

Metro Turizm ve Otogar'ın duayyen ismi Alaattin ÇENDEK hem bir hemşehri hem de bir gönül adamı olarak her zaman MÖüslüm SÖYLER'in yanında olduğunu açıkladı. Aynı zamanda Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ali (Kolsuz Ali) de Müslüm SÖYLER'in yaptığı hizmetler takdire şayan diyen isimlerden biri.
  

Türkiye Ampute Milli Takımı'nın İngiltere'yi 2-1 mağlup edip Avrupa Şampiyonu kupasını aldığı ve 45 bin kişinin izlediği maçta takımıyla birlikte stattaki yerini almış ve her zamanki desteğini somut olarakta göstermişti. Bengütürk Tv'de bu özel maçın analizini de Bahattin ŞENGÜL ile birlikte Mevzu İnsan programında Arife YILMAZ'a anlatarak toplumu bilgilendirdi.
    

Arka Sokaklar'ın Komiser Rıza Babası'da ( Zafer ERGİN ) Müslüm SÖYLER'in manevi destekçilerinden bir tanesi. Radyo programına konuk aldığı Spastik Şov programıyla ünlenen engelli stand-Up'çı Ayhan YARICI ve radyocu Fulya İMİK katıldıkları programda Müslüm SÖYLER'le pür neşe bir sohbete imza attılar.


  

Onlar genç diyetisyenler, gençliklerinin baharında enerjileri tavan yapmış bir halde Müslüm SÖYLER tarafından keşfedilip programa davet ediliyorlar. Gökçe AYDIN ve Bahar KUDU öyle güzel ve geniş çerçeveden halka seslendiler ki, duyan onlarla iletişime geçmek için Müslüm SÖYLER'e ulaşıyorlar. Magazin sunucusu ve eleştirmeni Kadir BALIK ve sanatçı Bekir ALANTAŞ Müslüm SÖYLER'le bir programda dizi ve ekranlarda engellilerin daha kapsamlı anlatılması gereken senaryoların hayata geçmesinden bahsederk gündemi o noktaya taşıdılar.
    

Engellilerle ilgili çok geniş ve bembeyaz bir etkinlik, Beyaz GECE işte o gecede kimler yoktu ki, Bahar ÖZTAN,Serpil ÇAKMAKLI, Ülkü GÖZEN, Barış SULUHAN, Gülşah SUNGUROĞLU, Sami ASLAN, İlker SUNGUROĞLU ve daha bir çok isim...

   

Cumhuırbaşkanımızın oğlu Bilal ERDOĞAN'da hem programa katılma hem de engelliler konulu organizasyon ve projelerde yer alma sözü verenlerden biri. Mecli Anayasa Komisyon Başkanı Burhan KUZU'da Müslüm SÖYLER'in yanında olan isimlerden bir özel kişi daha...

    

Tekerlekli sandalye de hayatını devam ettiren kas hastası Çağlar ÖZÇİVİT bir etkinlikte programa katılmak istediğini dile getirdi. İlerleyen zamanlarda bu özel isteğin karşılanacağını belirten Müslüm SÖYLER harika bir program olacağını şimdiden belirteyim diye konuştu.  Bir engelli babası olan sanatçı Çılgın SEDAT Müslüm SÖYLER'e sizi en iyi anlayanlardan biri olarak her daim yanınızdayım diyen duygu yüklü ve duyarlı bir sanatçı.

    

Down sendromlu çocuklar için özel bir çalışması olduğu bilinen Müslüm SÖYLER'in ilerleyen zamanlarda bakalım bu fikri nasıl icraata dökeceği merak konusu... Dr. Demet Yetkin ile çok özel bir sağlık programını radyo dinleyenlerini bilgilendiren Müslüm SÖYLER, sağlık alanında vermiş olduğu hizmetleriylede çok konuşuluyor.


  

Her daim Müslüm SÖYLER'in yakın takipçisi ve yanında yer alan, öneri ve fikirleri ile programa zenginlik ve renk katan Elif ERDEM engelli sporcularında resimlerini unutulmaz anılara yerleştiren bir gönüllü altın yürek... O yürek 15 Temmuz gecesi de benim abim dediği Müslüm SÖYLER'in yakın koruması misali yanındaydı.  

Sert görünümlü ama soyadı gibi altın kalpli bir başkan, Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ercan ALTIN, Müslüm SÖYLER'i çok sevdiğini ancak bu sevgisinin birlikte aynı yola baş koymasından kaynaklandığını açık yüreklilikle belirten bir hizmet adamı. Geçmiş yılların Erdem ağabeyi, ülkücü her gencin idealindeki yaşam biçimi uzun dönem İstanbul Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış halen MHP ve ülkücü hareket içerisinde saygın bir yere sahip Erdem KARAKOÇ , Müslüm SÖYLER'e verdiği değeri radyo programına katılarak göstermiş oldu.    

Mevcut istanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Erkan ALBAYRAK Türk Sağlık Sen Üniversiteler Şube Başkanlığı görevinde bulunmuş Cemal ÖZÇELİK ile birlikte her daim Müslüm SÖYLER'in yanında olduğunu açıkladılar. Sanatçı Ersan ER özel olarak hazırlanan engelliler konulu yemekte Müslüm SÖYLER'in yanında yer alarak duyarlılık örneği sergileyen sanatçı dostlarından biri.


  

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ersin KONAR Müslüm SÖYLER'in programı çok dinlenen bir sosyal sorumluluk programı bizim görevimizde sosyal bir hizmet böylesi bir programa konuk olup milletimizi aydınlatmama vesile olduğu için sayın SÖYLER'e teşekkür eder her daim yanında olacağımı belirtiyorum diye konuştu. Radyocu Evrim ENÜCÜK'de Müslüm SÖYLER ile her etkinlikte varım diyen isimlerden biri.   

İş adamı ve CHP önceki dönem Milletvekili Ramis TOPAL ile Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ her daim Müslüm SÖYLER ile görüntülenen ve etkinliklerinde yer alan gönül adamlarından.  

Görme engelli sanatçı,yazar ve düşünürler de Müslüm SÖYLER'e ulaşıp yanında yer almak isteyen isimler. Karadeniz'in orta asya uzantılı sanatçısı Günay NAİBOĞLU her etkinlikte sorgusuz sualsiz Müslüm SÖYLER'in yanındayım diyen bir sempatik sanatçı...  

ASKON Genel Başkanı ve Megasan Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali CESUR yıllardır Müslüm SÖYLER'in yanında olmasına rağmen bundan sonrası içinde her daim yanındayım diyerek SÖYLER'e olan desteğini devam ettireceğini belirtti.  Umuda Mektuplar isimli kitabıyla sosyal sorumluluk adına bir kaynak ve öğretici kitap çıkartan Hülya SARIKÜÇÜK Müslüm SÖYLER'e her daim desteklerinden dolayı şükranlarımı iletiyorum diye konuştu.
  

Eyüpsultan Kafe Park Karadeniz işletmecisi Lokman GÜMÜŞ ve Alim CİNAN aynı zamanda SUDER Başkanı Sezgin AKSOY hem kafe olarak hem dernek olarak Müslüm SÖYLER'in her daim yanındayız diyen gönül adamlarından. Amasya İl Eğitim Derneği Başkanı Mehmet PARLAK her daim Müslüm SÖYLER'in  destekçisi olduğunu açıkladı.


  

Amasya Taşovalı yıllardır İstanbul'da Turizm İşletmeciliği ile uğraşan yaptığı hizmetleriyle Gönül Adamı olarak bilinen Mehmet SARI her zaman Müslüm SÖYLER'in bir aile büyüğü gibi yanında yer alan, Müslüm benim ailemden biri diyen bir işadamı... Taşova 'dan diğer adı gibi bir gönül adamı Gönül hayati ÖZKAN Müslüm SÖYLER ile iftihar eden isimlerden.


  

Tekerlekli Basketbol Oyuncusu aynı zamanda antrenörü Metin DİNÇOL , Müslüm SÖYLER ile 20 yılın üzerinde bir dostluğa sahip , her daim önemli günlerde birlikte hareket eden bu dostluk kulvarı radyo programlarında da aynı çizgide ses getirmeye devam ediyor. Mavi İklim Rehabilitasyon Merkezi Başkanı Nurşen ÖRNEK, Birsen DEMİRTAŞ ve engelli camiasının siyasi kanadında ve bürokraside söz sahibi Mustafa BÜGELEK , Müslüm SÖYLER'in yakın istişare konusunda fikir paylaşıp projelere katkı sağlayan isimlerin başında gelirler...  

Yeditepe Ampute Futbol oyuncuları Müslüm SÖYLER'i bir başkan gibi değil bir ağabey gibi seviyorlar. Eşi Serpil SÖYLER ise tüm bu yoğunlukta Müslüm SÖYLER'in evinde en büyük destekçisi olmakta.
  Amasya basınının iki ismi Ali Osman KAYMAK ve Salih TURGUT, her etkinliğinde Amasyalı hemşehrilerine Müslüm SÖYLER'in başarı ve etkinliklerini duyuran vefakar isimler....  

Aleyna Selvi, Ayhan Metin Hayri KÖSE ve Kanal9 Tv Ailesi Yönetim Kurulu Başkanı Dursun ALKOÇ kapılarını sonuna kadar açan yürekler... Belgesel çekimi teknikeri aynı zamanda çok yönlü bir isim Mehmet Ali NALBANT Müslüm SÖYLER'se biz dinleriz diyor...  

Tüm etkinliklerde olmaya gayret eden, camianın sesi ve nefesi olan Müslüm SÖYLER'e daha fazla destek verilmesi sosyal içerikli projelerin daha çabuk ifa edilmesine vesile olacaktır...Untitled 1 Büyükçekmece Tabela Neon
Büyükçekmece Tabelacı- Büyükçekmece Neoncu-
Tabela Neon - Büyükçekmece - Reklam -

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40