banner84

banner92
18 Nisan 2021 Pazar

Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş Babasının Mezarına Alınmadı
banner31

Haber Popüler Engelli İstismarcılığına ''Dur'' ! Kampanyası Başlatıyor

Yıllarca STK'larda konuşulan, bir türlü sonuca ulaşılamayan ''İstismar ve istismarcılar'' başlıyacak olan yazı dizimiz ve haberlerimizle gün yüzüne çıkıyor.

28 Nisan 2020 Salı 04:39
Haber Popüler Engelli İstismarcılığına ''Dur'' !  Kampanyası Başlatıyor
banner54
 Konuyla alakalı tüm detaylar ekibimizle birlikte aldığımız kararlar çerçevesinde tek tek bilgi belgelerle ifşa edilecek...Bu konuda istismara maruz kalanların mülakatlarına da yer vereceğimizi belirtiyor hep birlikte yeni bir dünya, yeni bir nefes, yeni bir hayat ve yeni bir yolda yürümeyi arzu ediyoruz.
Türkiye 'de engelliler konusunda yıllarca hep istismarlardan ve bu istismarları gerçekleştiren istismarcılardan bahsedildi.
Bazen üstü kapalı kelimelerle ''merdiven altı dernekler'' bazen de ''kapalı kapılar'' isimleriyle geçiştirildi ve unutuldu.
Uzun yıllar radyo ve televizyonlarda program yaptım. Tüm yayınlarım kayıt altında ve arşivimde.. Programlarıma katılan konuklarımız  Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı, Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı diğer tüm derneklerin yönetici ve başkanları, engelli aileleri, rehabilitasyon merkez yöneticileri, engelli vatandaşlarımız, sokak çocukları, spor kulübü yönetici,başkan ve oyuncuları, paralimpik oyunlarda yarışan sporcular, engelli tiyatro oyuncuları, iş , sanat ve siyaset adamları v.s...
Tüm katılımcıların neredeyse tamamı istismarcılardan yana şikayetçi...
İsim vermeselerde kimler oldukları alenen ortada olan bu istismarcıları şimdi hem engelli camiasının yararına, hem bu konudan dolayı iş dünyasının engelliye bakış açısının yara almaması ümidiyle masaya yatırıyoruz.
Camiayı kullanarak ortalıkta cirit atan siyaset bezirganları ve dernek başkanlığı yaptığını sadece görev kağıdında gösteren, aslında hiçbir engelliye bir gram faydası olmayan siyaset adamlarıyla köşe kapmaca oynayan istismarcılar..
Peki neden böyle ?
Neden yıllarca şikayetler çığ gibi olsa da düzelmeyen bu ''kangren'' olmuş sorunlar devam ediyor...
Siyasetde 5 yıl siyaset yapan bir siyasi kimliğe ''yeter artık'' diyen ama kendileri yıllarca o koltuktan kalkmayan ''üstad''laşmış ak saçlı başkanlar !!!!
Ekranlarda ve magazin sayfalarında ''senede bir gün'' filmini aratmayacak etkinliklerle ceplerini dolduran ama bir engellinin karnını doyuramayan haramzadeler...
Öyle bir hal almış ki, dur durak bilmiyorlar. Yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerde bu kişilerin aralarına bizler bile giremiyorken, girdiler ve çıktılar o kadar berrak akıyor ki, akıntı gerçekten yolunda gitmiş olsa bir engelli vatandaşımız açıkta kalmayacak..
Her ne ise , bundan böyle biz Haber Popüler olarak bu konuyu gündeme taşımaya an itibarıyle başlamış bulunuyoruz. Bu konuda bilgi ve belgesi olan her kim varsa sitemizden bizlere ulaşabilirler...İstismara uğrayarak mağdur olmuş tüm engelli vatandaşlarımıza satırlarımız sonsuza kadar açıktır..

Şimdilik söyleyeceklerimiz bundan ibaret...
Kalın Sağlıcakla....

Untitled 1 Büyükçekmece Tabela Neon
Büyükçekmece Tabelacı- Büyükçekmece Neoncu-
Tabela Neon - Büyükçekmece - Reklam -

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40