banner84

banner92
18 Nisan 2021 Pazar

Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş Babasının Mezarına Alınmadı
banner31

Görme engelliler Sarıyer'de özgürlüğe olta attı

Sarıyer Belediyesi, Altı Nokta Körler Vakfı ve Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Federasyonu bir araya gelerek görme engellilerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için Emirgan Sahil’inde özgürlüğe olta attı.

25 Kasım 2019 Pazartesi 09:35
Görme engelliler Sarıyer'de özgürlüğe olta attı
banner54
 Görme engelli vatandaşlar toplum içinde birçok alanda faaliyette bulunabileceklerinin farkındalığını sağlamak amacı ile Sarıyer Emirgan Sahili’nde “Özgürlük İçin Olta” attı. Bir araya gelen görme engelli vatandaşlara Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Altı Nokta Körler Vakfı Başkanı Oya Sebük ve Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Federasyon Başkanı Turay Karaçay’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş da eşlik etti.
Görme engelliler Sarıyer'de özgürlüğe olta attı - Sayfa 2
Etkinlikte, kendilerine yardımcı olan İstanbul Sportif Olta Balıkçılar Derneği üyeleri ile birlikte balık tutan görme engelli vatandaşlar oldukça keyifli zaman geçirdi. Günün sonunda tutulan balıklar ızgarada pişirilirken sahilden geçen vatandaşlara da ikram edildi.

ÖNEMLİ OLAN GÖNÜL GÖZÜYLE GÖREBİLMEK

İstanbul Sportif Olta Balıkçılar Derneği üyelerinin desteği ile balık tutan görme engelli vatandaşlarla birlikte olta atıp sohbet eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “İnsanların farklı sıkıntıları var. Ama aslolan herhangi bir organını kaybetmiş olarak görme engelli yaşayan insanların değil, her şeyi gördüklerini sanan asıl görmeyenlerin bugünden bir ders alması gerekiyor” sözleriyle konuşmasına başladı. Toplumumuzda çok güzel bir söz var. ‘Gönül gözü açık olsun yeter’ diyerek sözlerini sürdüren Genç, “Bir insanda gönül gözü açık olsun yeter ki, gönül gözü olmayanların herhangi bir şey görmesi mümkün değildir çünkü. Buradaki birlikteliği bu atmosferi yakalamak çok önemli, ben hepinize teşekkür ediyorum bugün burada olduğunuz için” dedi.

GELENEKSEL HALE GELDİ

“Türkiye de dokuzuncu kez sosyal bir olayı gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Artık geleneksel bir hal aldı çalışmamız” diyen Altı Nokta Körler Vakfı Başkanı Oya Sebük, bu etkinliğe ev sahipliği yaptığı için Sarıyer Belediyesine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

ANKET İLE BAŞLAYAN ÖZGÜRLÜK

Lions Kulübü Başkanı Turay Karaçay yaptığı konuşmada bu projenin ortaya çıkış hikâyesine değinerek şunları söyledi: “Yaklaşık olarak dokuz sene önce yapmış olduğumuz anket sonucunda görme engelli vatandaşlarımızın, boğazda balık tutma talepleri ortaya çıktı. Bunun neticesinde dokuz senedir bu aktiviteyi hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Ev sahipliği yapan Sarıyer Belediyesi'ne teşekkür ederim.”
Görme engelliler Sarıyer'de özgürlüğe olta attı - Sayfa 12

Untitled 1 Büyükçekmece Tabela Neon
Büyükçekmece Tabelacı- Büyükçekmece Neoncu-
Tabela Neon - Büyükçekmece - Reklam -

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40