banner84

banner92
02 Haziran 2020 Salı

Ayasofya'da Tarihi Anlar...
banner31

Bengütürk Tv'de Farkındalığın Sesi Yükseldi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle BENGÜTÜRK Televizyonu'nda Arife YILMAZ'ın hazırlayıp sunduğu Mevzu İnsan programının konukları MHP Engelliler Masası Başkanı ve MHP il Başkan Yardımcısı Bahattin ŞENGÜL ile Şişli Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Başkan Vekili aynı zamanda mikrofonda engelliler camiasının sesi Müslüm SÖYLER oldu.

05 Aralık 2017 Salı 14:32
Bengütürk Tv'de Farkındalığın Sesi Yükseldi
banner54
 Program Engellilerin fiziksel engelden değil eşitlikten bahsedilmesi gerektiği söylenirken yayına geçiş esnasındaki tanıtım filminin ''gecikme engeli'' ne takılması  stüdyoda konuya net ve uygun geçişi sağladı. Bu açıdan bakıldığında bunun da bir tevafuk olduğu konuklarca dile getirilince program sunucusunun tebessümü stüdyoda farklı bir hava estirdi.
Konu engelsiz yarınlar ve engelliler camiasına farklı bakış olunca programda her açıdan konular masaya yatırıldı. Özellikle siyaset ve sporun engelliler camiasında pozitif yansımaları konuşulunca başarının son günlerdeki konuşulan branşı ampute futbol oldu. Özellikle futboldaki başarılı hareketler ve oyuncuların profesyonelliğe doğru çıkış yapmaları üzerinde uzun uzun konuşuldu.
Programda ayrıca engelli camiasının kurumlardan ve devlet protokolunden isrekleri MHP İl Başkan Yardımcısı ve Engelliler Masası Sorumlusu Bahattin ŞENGÜL tarafından dile getirildiğinde, Şişli Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Başkanı Müslüm SÖYLER'in '' peki ama bu kurum ve devlet erkanı yada iş istihdamında engelli yerleştirecek kurumların istekleri hiç önemli değil mi ? Engellilerimiz acaba presentabl durumuna dikkat edip kendilerine çeki düzen verip mi iş görüşmelerine gidiyorlar '' diyerek bir özeleştiride bulundu. Bunun üzerine sunucu Arife YILMAZ ve Bahattin ŞENGÜL'de konu hakkında olması gerekenleri dile getirdiler.Prıogramın ilerleyen saatlerinde Bahattin ŞENGÜL ile EYAF (Engelsiz Yaşam Fuarı) 'da BENGÜTÜRK Tv tarafından gerçekleştirilen röportaj ve fuardan görüntüler yer aldı.
Engelsiz ve hayat mücadelesinde onurlu yol alanların konu edildiği programda otistik çocuk annesi Hülya Hülya SARIKÜÇÜK'ün UMUDA MEKTUPLAR kitabı hakkında anlatılanlar karşısında program sunucusu Arife YILMAZ'ın gözlerinin dolduğu gözlendi. Program sonrası SARIKÜÇÜK'ünde UMUDA MEKTUPLAR  kitabıyla programa katılması kararlaştırıldı.
Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83