banner84

banner93
20 Eylül 2020 Pazar

benzin ve motorine çok büyük zam!
banner31

Anayasa Mahkemesi artık Boğaz'da ağırlayacak

Beykoz Çubuklu'da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait¸ içinde tarihi itfaiye binasının da yer aldığı Boğaz kıyısındaki 9 bin metrekarelik koru alanı, “Asli görev ve hizmetlerde kullanılmak kaydıyla” 25 yıllığına bedelsiz olarak Anayasa Mahkemesi'ne tahsis edildi.

28 Ekim 2013 Pazartesi 14:43
Anayasa Mahkemesi artık Boğaz'da ağırlayacak
banner54
 Tahsis kararının oylanması sırasında Meclis'te söz alan CHP Grup Başkan Vekili Fahrettin Kayhan, İBB'nin mülkiyetindeki söz konusu taşınmazın 25 yıl süreyle Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na tahsisine ilişkin karara “Anayasa Mahkemesi İstanbul'a mı taşınıyor” sözleriyle itiraz etti.

İBB Hukuk Komisyonu Başkanı Avukat Abdullah Güler ise söz konusu tahsisin, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na yakışacağını savundu. Çubuklu'da, Dalgıç Okulu'nun hemen bitişiğindeki arazinin, daha önce Marmara Üniversitesi'nin kullanımında olmasına karşın, uzun süreden beri restore edilemediğini ve atıl durumda olduğunu gerekçe gösteren Güler, şöyle dedi: “Bu yer, geçen ay ki Meclis Başkanlığımızın kararına kadar Marmara Üniversitesi Rektörlüğü'ne tahsis edilmişti. Ancak restorasyon yapılmadığı için bu tahsis kararını iptal etmiştik. Anayasa mahkemelerinde görev yapan hâkimlerin ağırlanması, eğitim faaliyetleri ve toplantılarını İstanbul'da 5 yıldızlı otellerde, turizm bölgelerinde olması gerektiğini düşünüyoruz. Bir kamu kurumu olarak, İBB'ye ait olan bu yerin, yurtdışından gelen yüksek hakimlerin eğitim ve istişare toplantıları ve sosyal tesis olarak eğitim faaliyetlerini sürdürebilmek için ortak işbirliğinin, Anayasa Mahkemesi Başkanı'na yakışacağını düşünüyorum.”Kaynak: Hürriyet 

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

Anahtar Kelimeler: Anayasa Mahkemesi Boğaz

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83