banner84

22 Temmuz 2019 Pazartesi

Davutoğlu'nun sözlerine MHP'den sert tepki

MS Şirketler Topluluğu’ndan Ekonomiye Bir Katkı Daha…

İstanbul’da Turizm adına açmış olduğu işletmelere bir yenisini daha ekleyen MHP MYK Üyesi İşadamı Mehmet SARI, Beyoğlu’nda açmış olduğu Ferman Pera Otel ile Amasyalıların gururu olmaya devam ediyor.

23 Ekim 2018 Salı 10:59
MS Şirketler Topluluğu’ndan Ekonomiye Bir Katkı Daha…
 Amasya’nın gururu gönül adamı iş hayatında turizme yönelik çalışmaları ile bilinen, Türk ekonomisine İstanbul halkına hizmet yolunda yatırımlarına devam eden MS Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda MHP MYK Üyesi Mehmet SARI turizmin göbeği Beyoğlu’nda yeni bir otel daha açtı…
MS Şirketler Topluluğuna yeni bir kuruluş katarak, Türk ekonomisinde oluşan krize rağmen azimle çalışmaya devam ediyor.
Ferman Pera Otel, Bir tanesi Kral dairesi olmak üzere toplam 38 odalı 84 yatak kapasiteli, tarihi bahçe dokusuna sahip Beyoğlu’nun yeni yüzü olarak hizmete girmiştir.Ferman Pera:
Taksim Meydanı’nda, tarihi Pera bölgesinde İstiklal Caddesi’ne 2 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan bir butik oteldir. Bu ilçe binaları Cumhuriyet öncesi Rumlar tarafından inşa edilmiş ve Cumhuriyetin ilk günlerinde restore edilerek Atatürk’ün telefon ve telgraf binası olarak kullanılmıştır. Zaman için inaktif olan tarihi yapı, MS Şirketler Grubu adına 2018 yılının başında Sayın Mehmet SARI tarafından alınarak daha sonra bir butik otel olarak hizmete açılmıştır.
Ferman Pera Beyoğlu’nun yeni yüzü ve İstanbul’daki ikinci eviniz. Tatilinizi rahat ettirmek ve tüm beklentilerinizi ve arzularınızı karşılamak için buradayız. 24 saat hizmet, güler yüzlü personel, kalite ve güler yüzler sizi karşılarken sizi bekliyor. Konaklamanız süresince İstanbul’un kültürel zenginliklerini keşfedeceksiniz ve tanınmış Türk misafirperverliğini seveceksiniz. Amacımız sizi olağanüstü hatıralara götürecek ve sıradan bir tatile çıkaracak harika bir ortamda mükemmel servis dokunuşlarını dahil etmektir.
Ferman Pera, 2018 yılında toplam, çift, üç kişilik ve aile odalarında 38 odalı bir butik otel olarak hizmete açılmıştır. Tüm odalarda klima, LCD TV, mini bar, kartlı kapı anahtar sistemi, banyo ve ücretsiz wifi bulunmaktadır.Yeni Projeler:
MS şirketler Grubu yeni projeleri arasında Karaköy Galata köprüsüne iki dakika yürüme mesafede denize 50 metre Tarihi yer altı Camiinin bitişiğinde 600 yıllık tarihi binanın restorasyon işine başlandı.
Tarihi binanın oturumu 900 m2 zemin,bodrum dahil 7. Kat üzerine 55 odalı ve 140 yatak kapasiteli tarihi avluya sahip bir mekan 2019 ilk ayında Ferman Port Otel olarak hizmete girecektir.
2018 11. Ayında inşaatına başlanacak Taksim meydanına 800.metre mesafe Dolapdere caddesi üzerinde 197 oturumlu 11.kat iskanlı 27 odalı 67.yataklı yeni bir Ferman Apart oteli 2019 mart ayında hizmete girecektir.
MS şirketler Grubu genelde turizme hizmet yolunda toplamda 501 yataklı ve inşaat çalışanları dahil 400 kişilik güler yüzlü personeliyle ve…..Ferman Gold Sultanahmet
Ferman Konak Sultanahmet
Ferman Hostel Sultanahmet
Ferman Hilal Taksim
Ferman Pera Beyoğlu
Ferman Port Karaköy
Ferman Apart Şişli


Ayrıca Sirkeci’de tarihi bir mekanda restaurant işletmeciliği, Sultanahmet’in en müstesna yerinde meydana sıfır noktada Camii külliyesi girişinde Arasta çarsının başlangıç noktasında 800 kişiye hizmet veren her akşam canlı müzik, semazen gösterileri eşliğinde Türk damak tadına uygun yemek servisi, Nargile hizmetiyle nezih bir ortam MEŞALE CAFE adı altında turistlik bir mekan olarak hizmet vermektedir.
MS Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SARI atılımlarına devam ederken, Sultanahmet MEŞALE Cafe’deki  mekanında ziyaretimizde çalışmaları hakkında bazı sorularımıza yanıt verdi.

Memleketimizde krizden bahsedilirken hemşehrimiz Mehmet Sarı kriz kelimesiyle savaşırken yeni yatırımlarına hız verdi.
“Niyet hayır, akibet Hayır” diyerek söze başladı.
Kriz kelimesini hiç kullanmam, çünkü kulağa hoş gelmeyen bir kelime, tüccarda maazallah korku başlarsa sonu hüsran olur. Biz çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz diyor.. Ben şahsen iş prensibimde önce ALLAH der, Allah’ın rızasına uymak ve birde hukukuna uygun işler yapmayı kendime prensip edinirim, Cenab’ı hakkın rızasına ve devletin hukukuna uymayan hiçbir işi yapmam, evimden içeri sokmam, abdestsiz evimden çıkmam, kul hakkından korkar herkesin hak ve hukukuna riayet eder, kendi hakkıma da kimsenin el atmasına da müsaade etmem, işlerimde her zaman Cenabı hakkın rızasını ön plan da tutarım diyerek mesela hiçbir iş yerimde Alkol vermem alkol alana da asla ters bakmam bu benim prensibimdir diyor.
Benim yaşam tarzımda mücadele ön planım dadır. Kendine hedef seçmeyenlerin başarısız olacağını düşünür her şart ve zeminde plan ve programımı ona göre yaparım diyor..İnandığım tek şey ‘’doğru tektir’’ sevdiğim sözlerden biri ‘’bin tane yanlıştan bir tane doğru çıkmaz’’ ,yanlış insanlarla arkadaşlık etmem, memleketimin sevdalısıyım doyduğum yerden ziyade benim içim doğduğum yer olan Amasya daha çok önem arz eder, geldiğim yeri ve gideceğim yeri de biliyorum (geldiğim yer Amasya Gideceğim yer Amasya) diyerek memleketinin sevdalısı olduğunu belirti.
İş, eş, arkadaş Hukukuna riayet ederim diyerek dostluğa, arkadaşlığa çok önem veririm, çok çalışır az uyurum, her gün iş yerlerimi dolaşır personelimle dertleşirim, özet olarak Cenabı hakkın her gününe ve her halime de şükrederim diyerek tavsiyem dostlarımın da aynı düşüncelerle başarılı olmasıdır.
Sevgi saygılarımla siz değerli yerel basın olarak her zaman bizlerlesiniz yüreğinize, kaleminize teşekkür ederim dedi.Ali Osman Kaymak
 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83

banner66

banner67