banner84

banner85

21 Mart 2019 Perşembe

Kalemiyle Yüreklere Dokunan Şair

Matbaa Sektöründe Neler Oluyor

İstanbul'un baskı merkezi olarak bilinen Topkapı Matbacılar Sitesini ziyaret ettik.

banner91
19 Mart 2018 Pazartesi 22:21
Matbaa Sektöründe Neler Oluyor
 Teknolojinin olmazsa olmazıdır matbaa ve baskı. Hatta bu sisteme vizyon ve titrinsel özellik katan grafik işleri. Pek fazla uzak değil yaklaşık 5-10 sene önceleri devasa bir ilgi alaka vardı bu işlere. Dernekçiler ve siyastçilerin tüm reklam tasarım ve baskı işleri bu merkezden sağlanıyordu.
Ya sonrası, yani kısacası günümüz Topkapı Matbaacılar Sitesi aynı yoğunluğumu barındırıyor.
Evet aynı, belkide daha fazlası...
Teknoloji her ne kadar cep telefonlarını esir alıp çevremizi gözlemlememizi kısıtlasa da birilerine pazarlamak istediğimiz ürünlerin kalıcı tanıtımları kurumların ve iş yerlerinin vaz geçilmez reklam potansiyelini oluşturmaktadır.
Bu konuda merkezin emektarlarından Mars Grafik ve Matbaacılık iletme sahibi Mustafa ARSLAN ile konuştuk. Geçmişten günümüze gelinen noktayı anlayacağımız dilden anlattı. Öyle bir anlattı ki sohbete görme engelli matbaacı İsmail Ferah KÖSE 'de dahil oldu. Yıllarca matbacılıkta en ince detayı işleyen İsmail bey azmin elinden hiçbir iş kurtulamaz diyor. 
Bziler kuşe kağıdına monte edilmiş harika görüntülerin ne şartlar altında ve nasıl bir uğraş sonucu ortaya çıktığını kaynağından uzun uzun dinledik. Bu öyle bir sektör ki, defolu mal asla kabul görmez, her müşteri hatasız bir iş istiyor. Bu nedenle tekrarları ve yenilemeleri fazla olan bir meslek. Anlayacağınız külfetli ve müşteri karşısında sabır gerektiriyor.
Aslında ziyaretimiz bir üniversite öğrencisinin reklam konulu ödevi için bir kaç broşür ve grafisksel destek içindi. Sağolsun Mustafa bey öğrenci kardeşimize gereken yardımı fazlasıyla yaptı ve reklam ürün çalışması ödevini güzel bir grafik çalışmasıyla baskı yapıp bizlere teslim etti.


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner90

banner66

banner67