banner84

banner92
20 Ocak 2020 Pazartesi

Rum Basını Rahşan Ecevit'in Ölüm Haberini Bakın Nasıl Verdi
banner31

KREDİ KARTI KULLANIMINDAKİ ARTIŞ, YENİ DOLANDIRICILIK YÖNTEMLERİNİN DE ÖNÜNÜ AÇTI

Türkiye'de 2019 yılı itibariyle 148 milyonu banka kartı ve 66 milyonu da kredi kartı olmak üzere, toplamda 214 milyon kullanıcı kartı bulunmaktadır.

18 Nisan 2019 Perşembe 17:24
KREDİ KARTI KULLANIMINDAKİ ARTIŞ, YENİ DOLANDIRICILIK YÖNTEMLERİNİN DE ÖNÜNÜ AÇTI
banner54
 Türkiye'de 2019 yılı itibariyle 148 milyonu banka kartı ve 66 milyonu da kredi kartı olmak üzere, toplamda 214 milyon kullanıcı kartı bulunmaktadır. Ülkemiz kart sayısı bakımından, son 5 yıldır İngiltere, Fransa ve Almanya'nın da önünde Avrupa'da birinci sırada yer alıyor. Kredi kartı kullanımı çoğaldıkça, dolandırıcılık yöntemleri de artmaya başladı. Konuyla ilgili Avukat Baran Usanmaz ‘’ Türkiye'de tüketim harcamalarının yaklaşık yüzde 38’i kartlı işlemlerden yapılırken, günlük ATM para çekim işlemlerinde, ödeme anında POS cihazlarındaki kredi kartı kopyalamala halleri ile internet üzerinden yapılan alışverişler neticesinde meydana gelen kredi kartı dolandırıcılığına maruz kalanların sayısı da her geçen gün artmaktadır.‘’ dedi.


Türkiye'de her yıl yaklaşık 5,5 milyar adet kartlı işlem yapılıyor. Bundan 10 yıl önce kartla yapılan tüketim harcamaları yüzde 15 oranlarındayken,kayıt dışı işlemlerin önlenmesini amaçlayan devletimiz tarafından yapılan bilgilendirmeler ve kamu spotları neticesinde günümüzde yüzde 38 civarına yükselmiştir. En fazla kartlı ödeme yapılan sektör 148 milyar lira ile market ve AVM'ler; Bu iki sektörü 78 milyar lira ile akaryakıt, 68 milyar lira ile giyim, 57 milyar lira ile küçük gıda perakendesi ve 45 milyar lira ile elektronik eşya sektörlerinin takip ediyor. Uzmanlar ise işlemlerini kredi kartı ile yapanları, bilmedikleri sitelerden alışveriş yapmamaları, online işlemlerde sanal kredi kartı kullanmaya dikkat etmeleri konusunda uyardı.


Kredi Kartı Dolandırıcılıkları Nasıl Meydana Gelmektedir?

Kredi Kartı Dolandırıcılığının Cezası Nedir ve Mağdurları Hangi Yolu İzlemelidir?

Banka Ve Kredi Kartı Arasındaki Fark Nedir?

Kredi Kartı Dolandırıcılığı Nasıl Anlaşılır ve Engellemenin Yolları Nelerdir?

Yakında Haber Sitemizde....

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40