banner84

banner93
19 Eylül 2020 Cumartesi

benzin ve motorine çok büyük zam!
banner31

FUAT BURSALI’nın TARİHİ AÇILIŞ KONUŞMASI

Hayırsever İş adamı Fuat Bursalı’nın açılış konuşmalarına yön veren tarihi ve mükemmel konuşmasının tam metni:

25 Eylül 2018 Salı 09:50
FUAT BURSALI’nın TARİHİ AÇILIŞ KONUŞMASI
banner54
 “Ülkemize ve insanımıza olan aşkımız, misyonumuz, taşıdığımız sanayici kimliğimiz ve sosyal sorumluluk bilincimiz ile annemiz Emine Bursalı adına bugün açılışını yapacağımız okulumuzun önce Taşova”mıza, sonra da ülkemize hayırlara vesile olacak öğrenciler yetiştirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Doğduğumuz bu şehire hizmet etmemize vesile olan Sayın Valime, Amasya İl Milli Eğitim Müdürümüze, Taşova Belediye Başkanıma, başlangıcından bu yana  bugün de tayini çıktığı halde aramızda olan, bizi yalnız bırakmayan Kaymakamımız Kudret Bey”e okulumuzun yapılmasında harcadıkları kıymetli zamanları ve emekleri için teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.Adını anmadan geçemeyeceğim bir kişi daha var ki, beni Taşova’ya bağlayan, Taşova’ya iki okul yapmamıza ve uzun yıllar yüzlerce Taşovalı öğrenciye burs vermemize vesile olan gönül insanı, sevgili Gönül Hayati Özkan’a da teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.


Bu eğitim kurumumuzda topluma örnek olacak, ahlaklı islam alimlerinin yetişmesini hedefliyorum. Ahlak islamiyetin temelini oluşturmaktadır. Ahlaklı toplumlar; gelişmiş, refah seviyeleri yüksek toplumlardır. Peygamber efendimizin; “Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” sözü,çok ama çok şeyi ifade ediyor. Çocuklarımıza küçük yaşta ahlakı tesis etmediğimiz müddetçe;

Namaz kılan ama hırsızlık yapan,

Oruç tutan ama yalan söyleyen,

Hacca giden ama tefecilik yapan,

Kelime-i şahadet getiren ama adam öldüren,

Haram kazançtan zekat veren,

sözde bir müslüman yetişir.Sözde bu müslümanlığı temsil ettiğini düşünen kişilerin topluma kötü örnek olması, ülkemizde bugün olduğu gibi “Müslümanlık bu ise ben bu müslümanlığı istemiyorum” diyen Deist bir toplumun oluşmasına neden oluyor.

Ben ahlaklı ve temiz toplum istiyorum. Allah’ını, Peygamberini,, ülkesini ve insanı seven insanlar istiyorum.Bilgiyi, sevgiyi, Allah’ın verdiği malı, mülkü insanlarla paylaşan insan istiyorum.Terazisinde hile yapmayan tüccar, vatandaşın haklı işinde zorluk çıkarmayan, rüşvet yemeyen devlet memuru istiyorum.

Dinde takiye, münafıklık, din istismarcılığı yapmayan müslüman yöneticiler istiyorum. İşte, bu okuldayetişecek imam-hatiplilerden bunu istiyorum.Tek bayrak, tek millet, tek dil, tek ülküye hedeflenmiş, Türk-İslam sentezi ile yoğrulmuş bir toplum istiyorum.

Son sözlerimi; rahmetli annemiz, “Dört oğlum var, birisi hafız olsun” dermiş. Ben de anneme diyorum ki; “Anacığım, hafız oğlun olmadı ama, hafızlar yetiştirecek bir okulun oldu, mekanın cennet olsun.”

Beni dinlediğiniz için sizlere teşekkür ediyor hepinizi saygı sevgilerimle selamlıyorum.”

Bursalı Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı

Fuat BURSALI

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83