banner84

banner93
22 Eylül 2020 Salı

İstanbul'un Sesi'nde Sanat Konuşulur Sanatçı Ağırlanır
banner31

ABD'nin Erbil Konsolosluğu Vizeleri Durdurdu

ABD'nin Kuzey Irak'ın en büyük kenti Erbil'deki Konsolosluğu, Trump'ın mülteci ve göçmenlerin ülkeye girişini sınırlandıran kararnameyi imzalaması nedeniyle vize vermeyi durdurdu.

29 Ocak 2017 Pazar 04:05
ABD'nin Erbil Konsolosluğu Vizeleri Durdurdu
banner54
 ABD'nin Erbil Konsolosluğunun, ABD Başkanı Donald Trump'ın mülteci ve göçmenlerin ülkeye girişini sınırlandıran kararnameyi imzalaması nedeniyle vize vermeyi durdurduğu bildirildi.

Konsolosluktan yapılan yazılı açıklamada, ABD'de imzalanan başkanlık kararnamesine göre IrakİranLibyaSomaliSudanSuriye ve Yemen vatandaşlarına vize verme işlemlerinin durduğu belirtildi.

"İKİNCİ BİR DUYURUYA KADAR GEÇERLİ"

Bu durumun kararın çıktığı tarihten itibaren yeni bir duyuruya kadar geçerli olacağı vurgulanan açıklamada, "Bu ülkelerden birinin vatandaşı ya da çifte vatandaşlık taşıyıp da biri söz konusu ülkelerden olan şahısların, vize işlemleri için randevu almasına gerek yok. Vizeleri askıya alma işlemi, bazı özel ya da resmi sebeplerle yapılacak seyahatları kapsamıyor." ifadelerine yer verildi.

2011'DE AÇILMIŞTI

Erbil konsolosluğu, 2011 yılında, Bölgesel Yönetim lideri Barzani ve ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Thomas Nides'in katılımıyla açılmıştı.

7 ÜLKEYE YASAK GELMİŞTİ

ABD Başkanı Trump'ın imzaladığı başkanlık kararnamesi, "terörle ilintili olduğu düşünülen" ülkelerden gelenlerin 30 gün boyunca ABD'ye kabul edilmemesini öngörüyor. Metinde doğrudan ülke adı zikredilmese de bu ülkelerin IrakLibyaSuriyeIranSudanSomali ve Yemen olduğu belirtiliyor.

Untitled 1

Tabale - Neon -Matbaa - Web Tasarım -
Grafik Tasarım - Kartvizit - Broşür -
Dergi - Gazete - Ajans - Büyük Ajans -
www.buyukajans.com

Anahtar Kelimeler: AbdErbilIranırak

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40